Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Premiery
Temat: Dragon Ball Super Chapter 33 - Opinie
Dodane: 18.02.2018 14:30 - Edytowane przez mjetekk /
mjetekk - Profil - user - 0% - 58
Jest już cały rozdział w necie:
https://dragonbal...apitre-33/

Wygląda to wszystko fajnie. Czy są jakieś różnice między bajką a komiksem? Nie wiem, bo w anime jeszcze do tego momentu nie doszedłem :p

-
Dodane: 18.02.2018 15:26 - Edytowane przez ernim1 /
ernim1 - Profil - user - 0% - 17
https://dragonbal.../02/20.jpg

hahah, tak samo krilin maly, ale tutaj Roshi tez moze laske Vegecie i Tenowi robic xd Jpiole

-
Dodane: 18.02.2018 15:41 - Edytowane przez Karotte /
Karotte - Profil - user - 20% - 364
Wygląda to wszystko fajnie. Czy są jakieś różnice między bajką a komiksem? Nie wiem, bo w anime jeszcze do tego momentu nie doszedłem :p

Roznice? bez porownania.

Zdecydoanie wyglada to 100 razy lepiej w mandze :d , a to dopeiro poczatek. W aniem mecza sie z cieniasami przez kilkanscie odcinkow, a tutaj konkret, slabeusze szybko wypadaja.

przede wsyzstkim goku uzywa tutaj ssj1 by walczyc z wszechswiatem 11
https://www.youtu...kWimFWjV0k W anime z byle przeciwnikiem uzywaja poziomu goda.

Tych dwoch gosciu, co Vegeta wywalil z areny :d , na jednego uzywal final flasha, na drugiego goku potrzebowal poziomu blue :d , W anime jest zenada ;p, jesl ichodzi o turniej.

mozna byc zadowolonym z nowego rozdzialu juz :d .

Do tego jiren praktycznie stoi jak klco i tylko oglada, tutaj juz od samego poczatku jest bardziej aktywny w walkach.

-
Dodane: 18.02.2018 16:39 - Edytowane przez tyruty /
tyruty - Profil - user - 20% - 351
Karotte napisał/a:
Zdecydoanie wyglada to 100 razy lepiej w mandze :d , a to dopeiro poczatek. W aniem mecza sie z cieniasami przez kilkanscie odcinkow, a tutaj konkret, slabeusze szybko wypadaja.

Pełna zgoda.

Powiem szczerze, że byłem pewien, iż nawet manga nie uratuje tego marnego turnieju. W ostatnim czasie zawodziła mnie i obawiałem się, że po prostu powieli błędy z anime.

Ale ten tom daje świetne rokowania. Zero pieszczenia się i przeciągania. Czysty konkret. Randomy wypadają w tempie ekspresowym. Goku używa transformacji tylko do walki z pięcioma czy sześcioma rywalami jednocześnie. Uczestnicy leją się każdy z każdym - to faktycznie wygląda jak Battle Royale.

Cóż, dobrze to wróży, aczkolwiek szkielet ciągle pochodzi z anime, a jak wiadomo - z pustego i Salomon nie naleje. Niemniej czekam na tłumaczenie i kolejne tomy.

-
Dodane: 18.02.2018 19:58 /
Xill_5 - Profil - user - 0% - 91
Boże, Boże, Boże... Dostałem orgazmu oglądając ten rozdział. Początek nie nastrajał pozytywnie, bo ekipy dokładnie takie same, rozmowy z U6 i U11, zauważenie brakujących dwóch zawodników U4, no i start turnieju, gdzie ta sama 5-tka zawodników z U7 rusza do walki, a reszta stoi w kółeczku. Wszystko to było w anime, ale druga połowa rozdziału to już własna twórczość Toyotaro. Boże, jak to pięknie wygląda. C17 i C18 szybko gromią przeciwników. To samo Vegeta się nie patyczkuje. Goku nie odpala SSJB, tylko aż SSJ! No i Jiren walczy! Nie mogę uwierzyć, że on się rusza! I ładnie klepie swoich przeciwników. Na razie tylko U7 powyrzucał kilku zawodników, ale w sumie to początek. No i ta piękna scena z widokiem na całą arenę i napierdzielanka każdego z każdym xD Ach... No i nie ma tu przemiany czarodziejek z księżyca. Już są przemienione! A sojusz Freezera i Frosta chyba był w skrypcie Akiry, skoro tutaj ma dojść do tego samego. Ech, idę jeszcze raz przejrzeć ten rozdział.

-
Dodane: 18.02.2018 20:22 - Edytowane przez Karotte /
Boże, Boże, Boże... Dostałem orgazmu oglądając ten rozdział. Początek nie nastrajał pozytywnie, bo ekipy dokładnie takie same, rozmowy z U6 i U11, zauważenie brakujących dwóch zawodników U4, no i start turnieju, gdzie ta sama 5-tka zawodników z U7 rusza do walki, a reszta stoi w kółeczku. Wszystko to było w anime,

Mialem to samo, no moze poza orgazmem, az tak zachwycowany nie bylem, ale mimo wszystko to jest klimat dragon balla, ktory powinnismy dostac w super. Btw. tak swoja droga dobrze, ze wierni obroncy anime super nieczytajacy mange nie zobacza tego rozdzialu. Mogliby przezyc bardzo duzy szok ;p, taki jak krwotok sanjiego po time skipie na widok dziewczyn ;p.

Tez myslalem, ze to samo co w anime. Wlasciwie wczesniej widzialem tylko polowe rozdzialu, ktory konczyl sie na przedstawieniu druzyn i myslalem, ze to juz koniec XD. Bylem mocno rozczarowany. A potem okazalo sie, ze jeszcze wiecej stron jest ;p.

-
Dodane: 18.02.2018 20:34 /
musial3211 - Profil - user - 20% - 377
tyruty napisał/a:
Karotte napisał/a:

Pełna zgoda.

Powiem szczerze, że byłem pewien, iż nawet manga nie uratuje tego marnego turnieju. W ostatnim czasie zawodziła mnie i obawiałem się, że po prostu powieli błędy z anime.

Ale ten tom daje świetne rokowania. Zero pieszczenia się i przeciągania. Czysty konkret. Randomy wypadają w tempie ekspresowym. Goku używa transformacji tylko do walki z pięcioma czy sześcioma rywalami jednocześnie. Uczestnicy leją się każdy z każdym - to faktycznie wygląda jak Battle Royale.

Cóż, dobrze to wróży, aczkolwiek szkielet ciągle pochodzi z anime, a jak wiadomo - z pustego i Salomon nie naleje. Niemniej czekam na tłumaczenie i kolejne tomy.

Pewnie z każdym chapterem wypadnie kilka leszczy, dzięki czemu zostaną same koksy i wtedy dopiero rozpoczną się widowiskowe i dłuższe walki. Na 100% manga wypadnie lepiej.

-
Dodane: 18.02.2018 21:02 - Edytowane przez Harrymaster /
Harrymaster - Profil - user - 10% - 192
Chapter świetny. Szkoda tylko, że Jimeze i Prum nie mieli okazji pokazać swoich umiejętności. Akurat w anime to było na plus, że każdy miał jakąś unikatową umiejętność.

Ribrianne i paczka już przemienione, albo nie mają przemian :p

Tupper również jest od razu w swojej "ciężkiej" formie.

-
Dodane: 18.02.2018 21:26 /
W sumie to całkiem możliwe, że w mandze czarodziejki nie mają przemian, co też jest spoko. No Jimeze rzeczywiście w tamtej sytuacji mógł użyć błyskawicznej teleportacji, ale Prum leciał tak szybko, że pewnie nie zdążył zareagować. Tutaj w mandze raczej nie będzie udziwnionych ataków. Ci słabsi raczej będą posiadać zwykłe pociski ki. Lepsi pewnie pokażą coś więcej. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej strony dobrze, że jeden z wilków nie pokaże techniki udawania trupa. W sumie na razie to rozgrzewka dopiero. Można podejrzewać sparing Ribrianne vs C18. W ogóle podobało mi się też to, że C17, C18 i Goku wpadli tak po prostu w prawie pełne drużyny różnych wszechświatów i zaczęli siać spustoszenie. Pewnie Frost zaatakuje Gohana i resztę. Mam nadzieję, że Freezer tylko napuści Frosta na U7, a sam nie dołoży do tego ręki, chociaż może tu będzie jakieś sensowne uzasadnienie. Na razie 6 postaci wypadło, ale podejrzewam, że w kolejnym rozdziale odpadnie z 10. Chociaż możliwe, że będzie znów taki podział, że pół rozdziału wypadanie słabych, a pół rozdziału skoncentrowane na jakimś na razie ciut silniejszym przeciwniku. Zobaczymy, co nam przyniesie przyszłość...

-
Dodane: 19.02.2018 06:14 /
redi87 - Profil - user - 50% - 1449
Haha świetny początek turnieju :-D. Wypada jeden po drugim a Jiren jak czołg taranuje wszystko na swej drodze :-).

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 19.02.2018 07:18 /
MainWar - Profil - user - 0% - 69
Turniej zaczął się lepiej od anime ale liczę że na takim typowym naparzaniu się nie skończy i zobaczymy jakieś specjalne umiejki.

-
Dodane: 20.02.2018 17:01 /
pablosso - Profil - user - 0% - 6
Po jakim czasie od premiery nowego chaptera wychodzi jego angielska wersja? Tak mniej więcej ile czasu zazwyczaj mija?

-
Dodane: 20.02.2018 18:48 /
actind - Profil - user - 0% - 72
Zazwyczaj trzeba poczekać 2/3 dni od premiery. Zauważyłem, że najszybciej chyba jakiś gość wstawia tłumaczenie na yt w formie filmiku z jakimś dźwiękiem zbliżeniami kadrów itp ale nie każdemu odpowiada taka forma.

-
Dodane: 20.02.2018 20:35 /
abcdefghij - Profil - user - 0% - 36
O ile znajdę jakiś odcinek to mangę czyta się bardzo przyjemnie, lubię komiksy ale za dzieciństwa jak nie było telewizji. Wkraczamy w taką technologię, że animacja powinna być zdecydowanie lepsza niż pojedyncze rysunki. Bez porównania walki w mandze wyglądają lepiej, to w Super też znajdziemy dobre odcinki. Szkoda, że anime nie idzie rysunkiem z mangi. Bardzo się cieszę, ze to początek turnieju, bo anime to niewypał, tutaj to wygląda lepiej.

-
Dodane: 21.02.2018 14:52 - Edytowane przez mjetekk /
mjetekk - Profil - user - 0% - 58
Jest już wersja "english" chapterka.

https://drive.goo...xsWMe0oGMd

-
Dodane: 21.02.2018 16:17 /
vego4hiper - Profil - user - 0% - 68
Jiren powiedział coś w stylu że Goku jest brzydki no i w dodatku walczy ^^ Ciekawe gdzie go Dyspo wysłał. Goku rozgramia jego drużynę sprawiedliwości a Jiren leci na złamanie karku skopać chyba U9... Mimo że za wcześnie na walkę wieczoru to można było lepiej to rozwiązać
No nic, sześciu zawodników już odpadło: nie spodziewałem się że odpadnie Galaktyczny wojownik z U3 i ten od teleportacji z U2. FAJNAL FLASZ -1 :p
Ribrianne szykuje się na C18 bo ta druga wspomniała o małżeństwie XD Czarodziejki chyba nie mają transformacji, jest szansa że odpadną w następnym rozdziale ^^
Nasz prankster pewnie wkręca Frosta, tak by wszyło na nasze :d

Bardzo ciekawe doświadczenie czytać mangę, która jest za anime. zupełnie inne odczucia i oczekiwania niż w klasyczej relacji manga -> anime. Znamy już większość postaci i ich umiejętności oraz pochodzenie. Co ułatwia odbiór mangi. Choć z drugiej strony te postacie nie odgrywają w mandze żadnej roli, więc charakterystyka postaci z anime nie ma znaczenia...
No i jak oglądając anime spodziewamy się zawartości rozszerzonej, przedłużania... W mandze odwrotnie. Wiemy co się stanie, tylko chcemy krótko, na temat i lepszych rozwiązań fabularnych niż w animu.

-
Dodane: 21.02.2018 16:52 /
rambler1 - Profil - user - 20% - 350
33 chapter by durzo: https://www.youtu...Oawmm5Wtk.

Normalnie szok, Jiren się rusza, inne uni nie czekają w kolejce na walkę z U7. Później coś jeszcze napiszę.

-
Dodane: 21.02.2018 17:25 - Edytowane przez Karotte /
fajny rozdzial, jedyne co mi sie nie podobalo, ze roshi zachowuje sie jakby byl jakims kozakiem, a kuririn ktory juz od chyba od okolo 400 rozdzialow nie jest jego uczniem, panikuje mimo ze jego pozom mocy jest dla zolwia nieosiagalny w zaden sposob, dom wlasny, prace i rodzine ma, nie musi sie obaawiac, ze go wyrzuci z zolwej chaty i nie bedzie miec co jesc. Takze nie rozumiem po co ta scena.

Cala reszta, jak pisalem wczesniej, bez zarzutu. Zastanawia mnie, czy niewidzialny padnie ofiara krwotoku roshiego i czy bedzie ofiara molestowania na turnieju,czy moze zrobia to inaczej niz w pierwszej erii.
Jakas role roshi musi miec w tym turnieju, a przeciez walka z frostem to dla niego samobojstwo na miejscu.

Ribrianne szykuje się na C18 bo ta druga wspomniała o małżeństwie XD Czarodziejki chyba nie mają transformacji, jest szansa że odpadną w następnym rozdziale ^^

na pewno maja, tylko nie pokazali tego ;p jeszcze pewnie pokaza po ich porazce.

btw. jak na razie odpadly postacie, ktore nic ciekawego nie pokazaly w anime, to i nawet lepiej, ogladanie goscia co tylko teleportowc sie potrafi, czy power rangersa byloby nudne. Samo anime to juz pokazalo, ze to nie wypal dawac im dluzsze walki, byli po prostu za slabi, a postacie z teamu zetki musieli na sile oslabiac do nie wiadomo jakiego poziomu, by pokazac ich umiejetnosci, co tylko dawalo widzowi negatywne wrazenia ;p.

-
Dodane: 22.02.2018 00:04 - Edytowane przez kazis11 /
kazis11 - Profil - user - 0% - 69
Turniej w mangowym wydaniu zapowiada się bardzo fajnie. Nie będzie raczej zbędnego przedłużania pojedynków, czy dania 5-ciu minut każdej postaci z poza u7. W mandze juz we wcześniejszych arcach rozsądniej pokazywano różnice w poziomach mocy, niż w anime, gdzie zostało to całkowicie olane. Już po pierwszej wymianie ciosów widać rożnicę w sile na korzyść u7.

Ciekawe czy frosta załatwi freeza, tak jak w anime, czy może zobaczymy jego rewanż z picollo?

Ogólnie duży plus za to, że przebieg walk nie pokryje się z anime, przynajmniej jeśli chodzi o odpadnięcie słabszych zawodników.

-
Dodane: 22.02.2018 18:32 /
Ja mam nadzieję, że sporo walk będzie innych, ale to pewnie dlatego, że nie chcę czytać znanego już scenariusza, tylko delektować się nowym :p Podejrzewam, że w walce z Frostem zabłyśnie Gohan - będzie miał okazję pokazać swoją siłę, a Frost byłby dla niego dobrym przeciwnikiem po długiej przerwie treningowej.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy