Ważna informacja News: Recenzja: Sonic Forces

Polecamy

Dodane: 17.07.2017 11:41 - Edytowane przez by_black /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14852
Fabuła "Dr. Slumpa" jest pozornym zlepkiem luźnych wątków, humoru sytuacyjnego i słownego. Seria jest znakomitą zabawą dla wszystkich miłośników pop-kultury i ich idoli. Co rusz możemy dostrzec parodię jakiejś znanej postaci: Ultramana, Supermana, Godzilli, etc. Oczywiście nie brakuje tu humoru koszarowego, ale jest to raczej zaleta tej pozycji (jak również innych dzieł Akiry Toriyamy), niż przywara. Jeżeli komuś to nie odpowiada, nikt go na siłę nie trzyma - wprost przeciwnie, jak mawiała Mamoniowa (i niech niektórzy nie poszukują jej w "Dr. Slumpie" ;) . Grafika w "Dr. Slumpie" również znacząco odbiega od stereotypowego wyglądu mangi. Jak sam autor przyznał w jednym z wywiadów, świadomie postanowił rysować ją w "zachodnim stylu", oczywiście pozostawiając pewne elementy charakterystyczne dla japońskiego komiksu i przyzwyczajonego doń czytelnika "Shonen Jumpa"...

Typ: Manga
Autor/zy: Akira Toriyama
Gatunek: Komedia, Sci-Fi
Data publikacji: 1980 - 1984 (1999 - 2015, Polska)
Status: Zakończona (Zakończona, Polska)
Ilość tomów: 18 (36, Polska)
Wydawca: Shūeisha (Japonia), J.P.Fantastica (Polska)
Nasza recenzja: Dr. Slump

Komediowa manga Akiry Toriyamy, która dość niedawno została zakończona w naszym kraju. Tym razem możecie zapoznać się z tym tytułem także dzięki recenzji #Bulma 3110.

-
Dodane: 25.07.2017 10:13 /
Adik - Profil - user - 20% - 323
Szalona manga pełna gagów Toriyamy. Taki podpis wystarczy na zrecenzowanie całej mangi. Dobrze, że w kraju została dokończona, bo raziły mnie w oczy braki na półce.

-
Dodane: 28.07.2017 14:40 - Edytowane przez by_black /
Bulma 3110 - Profil - user - 60% - 1532
Dla mnie raczej manga z gatunku "co ja czytam!" :d Średnio przypadła mi do gustu, i chyba pierwszy raz w życiu przy pisaniu recenzji miałam problem żeby wystawić racjonalną ocenę. Na pewno autor przedstawił w niej luźny styl zarówno pod względem przedstawienia historii, postaci i wszystkich innych elementów. Po zaznajomieniu się z tytułem, nie wiem, czy sięgnę po niego ponownie. Jak ktoś jest bardziej ciekawy mojej dogłębniejszej opinii, to zachęcam do przeczyta recenzji i wypowiadania się na temat mangi ;)

#byblack
PS. Jestem prawie pewna, że przy oryginalnej recenzji którą Wam wysłałam, wystawiłam ocenę 6/10 a nie 7 :d Wg mnie 7 jest zbyt zawyżone :p

Edit: Poprawione. - by_black

-
Dodane: 12.09.2017 12:43 /
Adik - Profil - user - 20% - 323
Ogólnie Dr. Slump to przedstawienie specyficznego humoru Japończyków, mało jest w naszej kulturze tego, co u nich aż kipi. Lekturę tej mangi na pewno nie ma co polecać na pierwszy ogień, lecz dla osób, które są już zaznajomione w większym stopniu z mangą lub chociaż Dragon Ballem, pierwszymi sagami oczywiście.

-
Dodane: 12.09.2017 12:50 /
Bulma 3110 - Profil - user - 60% - 1532
Ogólnie ukazany humor nie jest zły, ale niektóre tłumaczenia bywają lekko nie na miejscu. Chociażby tłumaczenie imion, które powinny śmieszyć (np. Jaś Groch, Pamelka Zielony). Powinno to zostać zastąpione czymś innym, albo tłumaczenie nie powinno być dosłowne.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy