Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania - Drugi Etap

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball Super: Animatorzy
Dodane: 02.07.2017 18:55 /
#DoozleAnime - Profil - user - 20% - 295
#Ruqer

Ej ej, ale poprzedni odcinek to ty szanuj, dostałeś fajną, niezerżniętą walkę bogów zniszczenia :d Módlmy się tylko, żeby było jak najmniej Kitano w tym turnieju, bo nie przeboleję jego prac (chyba, że pod nadzorem jego kolegów z branży).

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 02.07.2017 19:24 /
#Ruqer - Profil - user - 70% - 2203
#DoozleAnime
Mówię o kolejnym odcinku, gdzie w zapowiedzi widzimy opening :| Po to wlepili nam fillery, zeby sam turniej był w porządku, tak nie jest. W dodatku nie muszą rysować tła i korzystają z rysunków sprzed ponad 50(sic!) odcinków. Tak jak wspominałem kilka tygodni temu - oni nawet nie muszą rysować tła! Czyli brak tła + sekwencje z poprzednich odcinków = 0 roboty. Ja rozumiem, że czasami sobie coś tam powtórzą, żeby lepiej się przygotować do kolejnych odcinków, ALE TAKIE TŁUMACZENIE JEST OD MIESIĘCY! Będą nas karmić takim syfem przez miesiące, później będą 1-3 odcinki fajne i nagle każdy im to wybaczy i będzie mówił "WIDZICIE, DLATEGO BYŁY SYFIASTE ODCINKI". NIE! Relacja powinna być odwrotna. 1-3 odcinki słabe(żeby przygotować dobry finał, albo troszkę odpocząć), a reszta powinna trzymać poziom. Relacja między dobrymi odcinkami a tymi średnimi, słabymi jest odwrotna niż powinna.

Walka bogów zniszczenia była krótka(nie wiem czy tam było nawet 40 sek.) i sporo sekwencji było dość oszczędnych.

-
Dodane: 02.07.2017 20:45 /
#Ruqer

Przyznać trzeba, że DBS jest serią niedokończoną i zdecydowanie za wcześnie wzięli się za jej emitowanie na antenach japońskich telewizji. Ja osobiście mam nadzieję, że ten turniej się uda i dostaniem choć jedną, całkowicie dobrze zaanimowaną sagę. Jestem w stanie nawet wybaczyć im te powtórzenia, byle się ogarnęli.

W przyszłości mam nadzieję, że zobaczymy więcej Shidy, Otsuki i Karasawy, a także Higashide, a mniej Kitano i Yashimy (Yashima mimo iż jest solowym animatorem to jego prace są średnie).

-
Dodane: 02.07.2017 21:20 - Edytowane przez Ruqer /
DoozleAnime napisał/a:
Przyznać trzeba, że DBS jest serią niedokończoną i zdecydowanie za wcześnie wzięli się za jej emitowanie na antenach japońskich telewizji. Ja osobiście mam nadzieję, że ten turniej się uda i dostaniem choć jedną, całkowicie dobrze zaanimowaną sagę. Jestem w stanie nawet wybaczyć im te powtórzenia, byle się ogarnęli.

Zgadzam się całkowicie, że za szybko się do tego zabrali - jedna decyzja i zobacz jakie ma konsekwencje. Pozostaje pytanie dlaczego podjęli taką decyzję? Dla mnie odpowiedź "hajs" jest najbardziej przekonująca. Nie oszukujmy się toei to wielka korporacja, takie decyzje zazwyczaj oznaczają tylko jedno. Gdyby chcieli się ogarnąć to zleciliby zrobienie ~2 odcinków innym studiom(co podobno robili...) i mieliby dzięki temu 8 tygodni więcej czasu. Serio da się naprawić takie decyzje. Tylko z finansowego punktu widzenia nie są one opłacalne.

Ja byłem w stanie im wybaczyć, ale cholera! mamy już 100 odcinków a tylko jakieś 5 było zrobionych porządnie. Już zdecydowanie za późno na dawanie im kredytu zaufania i mówienia "eee teraz są brzydkie, żeby później były lepsze" - głupota, ta seria od dwóch lat robi brzydkie odcinki i znacznej poprawy nie widać.

I jak jak mówiłem wcześniej - pewnie będzie kilka ładnych odcinków, ale co z tego skoro jako całość ta seria po prostu ssie.

Zobaczcie na ten schemat - fillery ze zbieraniem drużyny zasysają, to wszyscy mówią: "ee jak się turniej zacznie to bedzie lepiej!". Turniej sie zaczyna, to wszyscy mówią "eee będzie lepiej!". saga golden freezera też ssała, turniej champy też nie był najlepszy. Rozumiem, że to wszystko było po to, żeby nazbierać czas na dzisiejszy - 97 - odcinek? XD

-
Dodane: 02.07.2017 21:32 - Edytowane przez DoozleAnime /
Z ręką na sercu oświadczam, że podczas oglądania Freezy sagi rok temu obrażałem ludzi, którzy uważali, że kadry są beznadziejne (co ja miałem z głową xD) i nawet mi się podobała. Teraz... akhem :d Trochę zagłębiłem się w tematy animacji i zaczynam widzieć niektóre rzeczy (np. zapętlenie animacji lub zerżnięcie z innych odcinków). Ogólnie uważam że DBS jest mocno średnim anime, choć potrafię się przy nim dobrze bawić. Co do jakości odcinków to sądzę że jednak jest różnica między 5 odcinkiem DBS, a sagą turnieju. Jak narazie najgorszym odcinkiem jest chyba ten z Woman Brolly :d

Przykro mi, że Toei nie zwraca uwagi na błędy logiczne i muszę wyłączać mózg, żeby się dobrze bawić :/

Btw. twoja sygnatura Ruqer jest genialna, uśmiałem się do łez :d
Ogólnie chciałbym polecić pewnego zagranicznego Ytbera, który zna się na animacji - AnimeAjay. Gość odwala kawał dobrej roboty z ocenianiem odcinków od strony technicznej.

-
Dodane: 02.07.2017 21:38 /
DoozleAnime napisał/a:
Z ręką na sercu oświadczam, że podczas oglądania Freezy sagi rok temu obrażałem ludzi, którzy uważali, że kadry są beznadziejne (co ja miałem z głową xD) i nawet mi się podobała. Teraz... akhem :d Trochę zagłębiłem się w tematy animacji i zaczynam widzieć niektóre rzeczy

Ooo! Teraz wiesz, że nie trzeba stopować klatek, żeby zobaczyć wiele dziwnych zabiegów? :d Niektórzy na tym forum dalej nie potrafią zrozumieć, że to po prostu oni nie dostrzegają wielu rzeczy i wypominają innym, że stopują itd.

Dla Ciebie ogromny szacunek, że się do tego przyznałeś! :)

DoozleAnime napisał/a:
Przykro mi, że Toei nie zwraca uwagi na błędy logiczne i muszę wyłączać mózg, żeby się dobrze bawić :/

Czyli coś czego ja chyba nie potrafię zrobić przy serii dragon balla. Za dużo spędziłem czasu i za dużo czasu poświęciłem na rozmyśleniu o poprzednich seriach, żeby teraz przy oficjalnej kontynuacji wyłączyć myślenie. W tym odcinku ironicznie się nawet zaśmiałem jak ten ork szedł z goku do krawędzi ringu(swoja drogą szli tak cholernie wolno, a przecież to tylko minuta XDD). Scena miała być "dramatyczna", a była no...

-
Dodane: 02.07.2017 22:52 - Edytowane przez Diamante /
#Diamante - Profil - user - 50% - 1204
#Ruqer

Ale przecież te fillery pomogły (mowie tutaj o tych fillerowych odcinkach co byly przed tą sagą czyli Goku vs Hitt itp..).
Wiekszosc odcinkow rekrutacyjnych mialy dosyc dobrą animacje i kreske. Na pewno jest to poziom wyzej niz Black saga, nie mowiąc juz o dobrych pojedynkach w odcinkach pokazowych z ktorych teraz zapożyczają animacje co jest dla mnie czymś ohydnym.

http://myanimelis...st/MortySA
-
Dodane: 02.07.2017 23:42 /
#Diamante
http://imgur.com/... tak tylko przypomnę - jak ktoś nie pamięta to odsyłam do mojego postu z wyjaśnieniem w temacie o animacji odcinków.

W odcinkach rekrutacyjnych jest to co najwyżej poziom przeciętny - szanujmy się i oceniajmy to jak każde inne anime, a nie "jak na dbs jest dobrze". Poza tym do czego lepiej się przyłożyć, do rozpoczęcia największego turnieju ever w DB czy do mało ważnego sparingu kuririna z goku?

DBS jest przede wszystkim porażką organizatorską. Może jakiś menadżer/kierownik/dyrektor, nie zna się na robieniu animacji(bo często tak się w firmach zdarza) pociąga za sznurki. Jednak cierpimy na tym my jako odbiorcy i nie ma co nikogo usprawiedliwiać za taki stan rzeczy. Można czasem zaakceptować gorszy odcinek, ale jak już mówiłem - w DBS to zamiast czasem dostać gorszy, to tylko czasami dostajemy ten lepszy. Niestety odcinek 97 jest straszną kontrowersją pod względem technicznym, a na poziomie scenariusza leżał i kwiczał, mimo tego, że reżyseria nie była całkiem ok.

-
Dodane: 03.07.2017 11:44 - Edytowane przez rambler1 /
#rambler1 - Profil - user - 20% - 262
Może 20 lat temu DBS byłoby dobre. Teraz raczej nie jest. W tych czasach raczej się więcej wymaga od anime. Coś co było najlepszą stroną DB walki i epickie transformację + power upy, teraz jest wielkim "gównem". Wszystkie tytuły jakie oglądałem w niedalekiej przeszłości lepiej wyglądają od DBS. Nie pisząc również o kwestii fabularnej. One Piece zjada na śniadanie fabułe DB. Dragon Ball miał się wcześniej czym bronić. Genialne walki. Teraz to wielkie dno. Jeden odcinek Attack on Titan zjada całe DBS. Nie przeszkadza mi to że w ciągu 3-4 lat wypuścili około 40 odcinków jak każdy z nich jest genialny. DB super tasiemiec i to słaby. Fabułą nie grzeszy a od strony technicznej jest bardzo słabo. Narzekałem w Naruto na wojne ludzie też zjechali Naruto przez wojne, ale i tak jest lepsza od DB super xD.

https://www.youtu...PPTioEhsh0 - filmik do powtarzających się sekwencji.

-
Dodane: 03.07.2017 11:47 - Edytowane przez Ruqer /
rambler1 napisał/a:
Może 20 lat temu DBS byłoby dobre. Teraz raczej nie jest.

Eeej... 20 lat temu to musiałby konkurować z DBZ, myślę, że DBS by poległo nawet wtedy XD Teraz utrzymuje się tylko dzięki marce, nie ma co się oszukiwać. Gdyby to nie był dragon ball to emisja skończyłaby się na sadze beerusa

-
Dodane: 04.07.2017 19:26 - Edytowane przez rambler1 /
#rambler1 - Profil - user - 20% - 262
Mam takie pytanie odnośnie odcinka 97. Jak można było zauważyć Tenshinhan użył taiyokena na turnieju. Do użycia taiyokena nie było potrzebne światło słoneczne? Nie pamiętam motywu z taiyokenem akurat. Czemu kienzan Krillana wybuchł w tym odcinku oraz dlaczego tego używa jak na turnieju nie można zabijać. Kienzana przecież chyba się nie używa żeby osłabić przeciwnika :d . Może to lenistwo Toei kolejny raz i powtórzona sekwencja, żeby był do kolekcji "fusion ataku"? Co o tym sądzicie?

-
Dodane: 05.07.2017 09:10 - Edytowane przez DoozleAnime /
#rambler1

Akurat Kienzan Krillina to była powtórzona sekwencja z odcinka 83 zrobiona przez Futoshiego Higashide. Ogólnie rzecz biorąc w tym odcinku było dużo takich powtórzeń.

Chciałbym się poprawić odnośnie jednej kwestii, a mianowicie animatorzy zwykle mają od 8 do 11 tygodni na odcinek

-
Dodane: 08.07.2017 23:29 /
#Bohnart - Profil - user - 50% - 1012
Swoją drogą to co jest najgorsze w obecnej animacji to ilość klatek. Ich jest koszmarnie mało. Niby to widziałem ale uderzyło mnie to gdy zobaczyłem znów ending z oryginalnej Buu sagi. Żeby było śmieszniej, ending robi to samo co pierwszy ending z DBS. I oczywiście wiem że chodzenie to jedna z najtrudniejszych animacji (bieg jest o niebo prostszy) ale to i tak widać. Widać okropnie tą oszczędność.
I nie, nie chodzi o to że Goku z endingu jest czarny. Chodzi o sam ruch. Stopy, biodra, barki. Wszystko to się rusza a nie działa jak na magnesach.

Wersja z DBZ:
https://www.youtu...qAdo6Nktas

Wersja z DBS:
https://www.youtu...7IMQOs04ec

Jest to chyba najuczciwsze porównanie animacji między tymi dwiema seriami jakie znalazłem. Chodzi o dorosłego Goku który idzie w tempie Gohana z Z-tki. Dziecko i nastolatek ruszają się o niebo szybciej więc trudniej to wyłapać.

-
Dodane: 09.07.2017 00:10 /
#Bohnart

Niestety, ale w latach przed XXI wiekiem chciało im się to robić, a dziś lecą strasznie na łatwiznę. Przyznam, że nie zwróciłem uwagi na takie szczegóły (może dlatego że to endingi, a ich nie analizuję, bo wychodzą całkiem przystępnie jak na toei). Brak klatek natomiast można zauważyć w walce Goku vs Gohan (ta pierwsza 2 vs 2). Tam jest to aż za nadto widoczne.

-
Dodane: 09.07.2017 00:39 - Edytowane przez Bohnart /
#Bohnart - Profil - user - 50% - 1012
#DoozleAnime
No to żeby zobaczyć jaka jest przepaść patrz się na kark Gohana i Goku. To miejsce w którym te zmiany widać najlepiej. Ale jest też podniesienie się ciała, rotacja w górę i na boki torsu, ramion, barków i bioder z osobna. Stopy się zginają i mają 'wagę' (za nimi idzie odpowiedni ruch ciała) etc.

Porównanie na endnigu myślę że jest warte analizy z kilku powodów:
a) oba endingi będą z nami przez długi czas więc na nie idzie spora para w produkcji (powinna)
b) oba endingi zwz na pomysł są niemalże identyczne, a co za tym idzie łatwo to porównać.
c) ruch jest wolny i dobrze zarysowane. Czytelny nawet dla laików, co sprawi że rozmowa na tym przykładzie będzie czytelna dla wszystkich. Od laika po fanatyka.
d) animacja w obu wypadkach jest długa i zapętlona. Można ją spokojnie oglądnąć zamiast co chwila przewijać i skakać.

Co do walki to tak zero-jedynkowego przełozenia po prostu nie znalazłem. Ale dla mnie najlepszym kawałkiem animacji w DBZ jest mocno off model dzieło... studia cockpit z Seru saga. Konkretnie ten przepiękny, mający ponad 30 (!) klatek spinkick Goku:
https://youtu.be/...WjNc?t=114

-
Dodane: 12.07.2017 23:38 /
Muszę przyznać, że mimo wielu skopiowanych sekwencji od strony technicznej ten odcinek wyglądał dosyć przystępnie. Bardzo podobała mi się robota Futoshiego Higashide oraz Kenjiego Miumy w tym odcinku (chociaż słyszałem, że był on poprawiany przez Shimanukiego i nie dziwię się, bo o ile Miuma umie animować o tyle jego rysunki są takie sobie).

-
Dodane: 13.07.2017 00:11 - Edytowane przez Diamante /
Odcinek był dobry. Było też nawet sporo nowej animacji, a używanie recyklingu z poprzednich odcinków nie kuło tak w oczy, ponieważ nie było tak nadużywane jak w poprzednim epku.

Animator Tu Yong-ce duzo się udziela na tym turnieju w poprzednim jak i tym odcinku. Podobala mi się ta scena która została skorygowana przez Shimanukiego https://youtu.be/...HKFC8?t=24
Niestety nie mam pojęcia co robił we wcześniejszych odcinkach DBS.

Kenji Miuma zrobił swietna sekwencja z Goku gdy ten strzelał pociskami ki w takim fajnym stylu
- https://youtu.be/...OM4s?t=103

Ponoć nawet Yamamuro zrobił tych kilka kadrów z Goku

- http://i.imgur.co...

Niestety oberwało się troche Vegecie w tym epku bo był często off-model.

-
Dodane: 17.07.2017 12:21 /
#Diamante

Waeto wspomnieć, że podczas tej sekwencji Miumy użyto starego SFX z DBZ (mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to właśnie to).

Wiadomość doklejona:
No cóż, najnowszy odcinek od strony technicznej był całkiem w porządku, chociaż było parę scen, gdzie Krillin wyglądał jak wychudzone dziecko ;/ Tak tylko spytam - czy odcinek 99 animował Kitano?

-
Dodane: 17.07.2017 12:34 - Edytowane przez bekson /
#bekson - Profil - user - 50% - 1244
DoozleAnime napisał/a:

No cóż, najnowszy odcinek od strony technicznej był całkiem w porządku, chociaż było parę scen, gdzie Krillin wyglądał jak wychudzone dziecko ;/ Tak tylko spytam - czy odcinek 99 animował Kitano?

Script: Toshio Yoshitaka
Storyboard: Masayoshi Nishita
Director: Takahiro Imamura
Animation: Osamu Ishikawa

Bardziej dokładna obsada.

Animation Supervisors
Paul Ano-nuevo
Eugene Ayson
Osamu Ishikawa

Assistant Supervisor
Ichizō Kobayashi

Key Animators
Futoshi Higashide
Tetsuya Saeki
Osamu Ishikawa
Naoki Tate
Shuntaro Mura
Yong-ce Tu
Ichizō Kobayashi
Genki Yagi
TAP

2nd Key Animators
Shunsuke Ishikawa
Yuki Osada
A-Line

Krillin cały czas wygląda jak chude dziecko w DBS
Nawet w Xenoverse 2 jest mały "easter egg" z tym związany

https://i.ytimg.c...efault.jpg

Dla porównania Krillin z DBZ

https://vignette3...0515144143

Nigdy nie był mięśniakiem, ale to co robią w DBS z muskulaturą postaci, to jakaś porażka.

-
Dodane: 18.07.2017 16:59 /
#DoozleAnime
Tak tylko spytam - czy odcinek 99 animował Kitano?

Kitano nadzorował 97 odcinek.

Wiadomość doklejona:
Naoki Tate - https://my.mixtap...lsgqhk.mp4

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy