Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Forum > Film, Serial i Program TV > Serial
Temat: Wiedźmin od Netflixa
Dodane: 08.09.2018 20:02 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
KaKa napisał/a:
Przecież teraz prawie każdy film jest robiony na green screenie więc nie wiem skąd takie zdziwienie Darknesie. Dwudziesty pierwszy wiek już nastał.
Ja nie wiem skąd Ty w ogóle wywnioskowałeś, że ja się czemuś dziwie xD Jakie zdziwienie? Niby czym? Ja tylko pisałem, że wybór odpowiedniej scenerii jest kluczowy.

I nieprawda, że wszystko się robi na green screenie bo XXI wiek. Większość Gry o Tron jest kręcona na Chorwacji w prawdziwych budowlach, które zostały po wielkim Imperium Bizantyjskim. Ale Gra o Tron ma o wiele większy budżet niż ma Wiedźmin więc kręcenie wszystkiego na zielonym ekranie wcale nie oznacza nowoczesności i tego, który mamy wiek :p Trzeba mieć przede wszystkim odpowiednią scenerie a dopiero potem dokładać do niej efekty aby to było naprawdę dobre. Władcy Pierścieni czy Hobbita też nie robiono w pełni w studio tylko szukano terenów w Nowej Zelandii i nawet wybudowano prawdziwy Hobbiton zamiast robić to komputerowo.

Co do Ciri to kurde. Jak to nie będzie biała białowłosa laseczka to będzie porażka :(

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 08.09.2018 22:31 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 820
Darknes jak Ciri będzie innego koloru to szlag mnie trafi. W książce opisana jako blada, z popielatymi włosami brzydotka.

Chociaż L był Murzynem. Boję się o wiedzmina mówiąc szczerze.

-
Dodane: 08.09.2018 22:41 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65517
Bobers25 napisał/a:
Darknes jak Ciri będzie innego koloru to szlag mnie trafi. W książce opisana jako blada, z popielatymi włosami brzydotka.

Chociaż L był Murzynem. Boję się o wiedzmina mówiąc szczerze.

Myślisz, że przy wyglądzie każdej postaci twórcy adaptacji odzwierciedlają dokładnie jej opis? O ile mi się wydaje do nawet wiedźmin z gier nie odzwierciedla w stu procentach wiedzmina z książek, nie mówiąc o Ciri.
Trzeba sie zastanowić, na ile kolor skóry Ciri jest istotny dla fabuły. Otóż nie jest istotny.
Początkowo dla mnie to też był szok, niedowierzanie i bulwers, ale po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, że jak ktoś chce widzieć Ciri z gier to odpala grę.

-
Dodane: 08.09.2018 22:59 - Edytowane przez Bobers25 /
kordos czytałem książki. A skoro serial ma bazować na książkach to postacie powinny być tworzone na podstawie opisów skoro mamy materiał źródłowy czyli książki. Nie mówię że kropka w kropkę ale skoro jakaś postać ma podane szczegóły typu kolor włosów, skóry to nie powinno to być zmieniane że względu na poprawność polityczną. Jest to irytujące.
Kolor skóry nie jest ważny dla fabuły. Ale jak wspominałem wyżej, ważne jest opieranie się na materiale źródłowym.
Przynajmniej ja tak widzę tworzenie czegoś na podstawie książek by jak najwierniej je odtworzyć.

Wiem że dasz wykład że to nie jest ważne itp ale mnie jako fana książek (jeśli faktycznie będzie innego koloru skóry) będzie irytowalo mocno.

Tak, wiedźmin najwierniej odtworzony był w części pierwszej a Ciri w grze była zbyt ładna. Ale te szczegóły były zachowane. Tylko wyobrażenie postaci inne.

-
Dodane: 09.09.2018 01:15 /
Wiedźmin nie nosił na plecach dwóch mieczy. Nigdy.
Ten "szczegół" bardzo istotny dla fabuły, był zupełnie pominięty w grach na rzecz koncepcji twórców.
Nie mam zamiaru bronić serialu przed jego powstaniem - moim zdaniem o ile zmiana koloru skóry Geralta miałaby znaczenie (wiele razy w jego przypadku aparycja odgrywała rolę w kontaktach z innymi), o tyle w przypadku Ciri gdzie opis był całkiem losowy i równie dobrze mógłby być zupełnie inny nie widzę problemu.

-
Dodane: 09.09.2018 08:44 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Ogólnie śmieszne, bo gdyby Ciri po prostu zagrał ktoś o in em kolorze skóry to nic, ale oni w tym ogłoszeniu (o ile to nie fake) napisali że to nie może być biała osoba xD

A jak z białej matki i białego ojca wyjdzie Azjatka? XD

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 09.09.2018 09:29 - Edytowane przez Bobers25 /
kordos tylko że Ciri jest jedną z głównych bohaterek. Więc to będzie razilo. I tak jak napisał Kaka, że i Duny i Pavetta byli biali a tu ich córka nie będzie. Oczywiście to spekulacje bo możliwe że to fake info. No ale jak mówię to tylko moje spostrzeżenia więc nie będę Cie zmuszał że moja racja jest tą jedyną.

-
Dodane: 09.09.2018 12:41 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
KaKa napisał/a:
Ogólnie śmieszne, bo gdyby Ciri po prostu zagrał ktoś o in em kolorze skóry to nic, ale oni w tym ogłoszeniu (o ile to nie fake) napisali że to nie może być biała osoba xD

No dla mnie to rasizm ostry - wszystko byleby nie białe.

KaKa napisał/a:
A jak z białej matki i białego ojca wyjdzie Azjatka? XD

Skoro chcą zmienić sobie rase ciri, to pewnie też zmienia rasę, któregoś z rodziców...

Ale jak pisała reszta - mam nadzieję, że to fejk. Jak będzie miała inny kolor skóry to niech będzie to na podstawie równego castingu.

-
Dodane: 09.09.2018 12:44 - Edytowane przez kordos /
Ruqer napisał/a:
Ale jak pisała reszta - mam nadzieję, że to fejk. Jak będzie miała inny kolor skóry to niech będzie to na podstawie równego castingu.

Nie ma czegoś takiego jak równy casting. Nigdy.
Kolor skóry, budowa ciała, wiek, aparycja są określone, jak nie w oficjalnym ogłoszeniu to rozchodzą się drogą pantoflowa albo są w głowie reżysera/showrunnera. Jeżeli nawet nie pada słowo "biały" to są rolę w których obsadza się białych i tyle - jak w przypadku Geralta.

-
Dodane: 09.09.2018 13:51 /
kordos

A w przypadku Ciri padło BAME xD chcą zrobić z niej ciapaka, chociaż jej babka była biała i Nilfgaardczycy są biali. Pewnie z Nilfgaardu zrobią Arabię xD

-
Dodane: 09.09.2018 14:08 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1551
O proszę, ale to będzie śmieszne, jeśli ten Wiedźmin zrobi się taki kolorowy jak Wujek Sam. Czy jeśli Triss pojawi się w serialu to wolelibyście w tej roli Azjatkę czy Latynoskę? To was nauczy tolerancji wy rasistowskie, faszystowskie, nazistowskie homofoby! [serce]

-
Dodane: 09.09.2018 14:21 - Edytowane przez kordos /
KaKa napisał/a:
kordos

A w przypadku Ciri padło BAME xD chcą zrobić z niej ciapaka, chociaż jej babka była biała i Nilfgaardczycy są biali. Pewnie z Nilfgaardu zrobią Arabię xD

Zawsze dokładnie tak sobie ich wyobrażałem. Choć może nie jako Arabie ale Imperium Bizantyjskie czy coś.

-
Dodane: 09.09.2018 14:43 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
kordos
Widzę, że nie do końca wiesz o co chodzi reszcie. Chodzi o BAME - tutaj już nie chodzi o to, że autor widzi ich jako latynosow, autor chce "nie-białego", po prostu nieważne czy murzyn czy azjata, ma być mniejszość i koniec.

A co do równego castingu - chodziło o to, żeby właśnie każdy mógł przyjść i się pokazać, wtedy osoby odpowiedzialne za wybór aktorów mogli sami zobaczyć że ktoś pasuje do ich wyobrażeń, że ma odpowiednią muskulature itd. biali tutaj nie mają głosu. Ma być mniejszość - nieważne jaka, po prostu mniejszość. Wyobrażałes sobie ich jako azjatow albo czarnych?

Oczywiście powtarzam, że info może być fejkowe, więc nie ma też co drzec kotów.

-
Dodane: 09.09.2018 14:44 /
kordos

Ja tam już mało pamiętam z niuansów ale podobno arabusami to jest tam Ofir a z tego co wiem to murzynami są ludzie z Zerrikanii. Podobno Nilfgaard to bardziej Niemcy xD w każdym razie biali.

-
Dodane: 09.09.2018 14:55 /
Ruqer napisał/a:
kordos
Widzę, że nie do końca wiesz o co chodzi reszcie. Chodzi o BAME - tutaj już nie chodzi o to, że autor widzi ich jako latynosow, autor chce "nie-białego", po prostu nieważne czy murzyn czy azjata, ma być mniejszość i koniec.

A co do równego castingu - chodziło o to, żeby właśnie każdy mógł przyjść i się pokazać, wtedy osoby odpowiedzialne za wybór aktorów mogli sami zobaczyć że ktoś pasuje do ich wyobrażeń, że ma odpowiednią muskulature itd. biali tutaj nie mają głosu. Ma być mniejszość - nieważne jaka, po prostu mniejszość. Wyobrażałes sobie ich jako azjatow albo czarnych?

Oczywiście powtarzam, że info może być fejkowe, więc nie ma też co drzec kotów.

Czytałem to info jak jeszcze nie było na polskich serwisach, wiem o co chodzi, tylko przestałem się już przejmować takimi pierdolami. Serial ma spełniać funkcje rozrywkową, jeśli będzie dobry, to szczerze mi obojętnie jaki kolor skóry będzie miała Ciri ze względów wymienionych wyżej.
Serio, mało mnie interesuje ze biali aktorzy mogli się poczuć urazeni tak samo jak przy ekranizacji GITS nie interesowało mnie że Azjaci mogli się poczuć urazeni obsadzeniem Scarlet Johanson.

-
Dodane: 12.09.2018 15:43 /
https://www.faceb...6315570324

Czyli prawdopodobnie z BAME był to fakenews. Ja się cieszę.
Zerrikania czeka otworem na ciemniejsze kolorki skóry :d

-
Dodane: 13.09.2018 18:34 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5600
Proszę państwa, te spiny o "nie białej cirii" można już zakończyć.

Pisałem przecież że ta "mniejszość etniczna" to tylko NIEOFICJALNA informacja, jednak chyba wszyscy to zignorowali, i przeżywali to ostro.

A jednak...

https://www.gry-o...?ID=111107

Poszukiwana jest młoda BIAŁA Polka, dziękuję dobranoc :d

-
Dodane: 13.09.2018 19:08 /
Bartek30 patrz wyżej mój post i link to raz.

A dwa normalne że ludzie to komentują, szczegolnie ze wszedzie o tym trąbili to wyrażali swoje zdanie i tyle.

-
Dodane: 15.09.2018 11:34 - Edytowane przez kordos /
Bartek30 napisał/a:
Proszę państwa, te spiny o "nie białej cirii" można już zakończyć.

Pisałem przecież że ta "mniejszość etniczna" to tylko NIEOFICJALNA informacja, jednak chyba wszyscy to zignorowali, i przeżywali to ostro.

A jednak...

https://www.gry-o...?ID=111107

Poszukiwana jest młoda BIAŁA Polka, dziękuję dobranoc :d

Tak, wszyscy przyjęli za fakt info bo pochodziło od Ciebie, dzięki, że wrzuciłes teraz następne nieoficjalne info, nie ufalem zagranicznym serwisom, ale skoro Ty potwierdzasz to co innego. :)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy