Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Zapowiedź

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Polityczne Szczyty i Zaszczyty
Dodane: 07.01.2017 01:25 - Edytowane przez Mateo Frozen /
Mateo Frozen - Profil - user - 40% - 853
Ostatnio na krajowym podwórku dzieją się niesłychane cuda. PiS strzela gafy prowokuje manewruje, opozycja zamiast walić w nich jak w bęben masowo się kompromituje.
PO jest całkowicie bezpłciowe i wciąż nie wie co się dzieje, PSL udaje negocjatorów ale kto się na to nabierze.
Najciekawsze rzeczy działy się w dwóch sektorach tzw 'opozycji' partii Rysia Petru i w 'kodzie programistów'. Pan rysiu wszędzie płacze że demokracja jest zagrożona ale jak widać nie na tyle by przerwać wakacje. Oczywiście wystąpiły "problemy' komunikacyjne, gdyż w pierwszej chwili wyjazd był służbowy po czym od winowajcy dowiadujemy się że jednak prywatny. Zaiste polska polityka to już okręgówka że ludzie pokroju Petru wciąż są na czele jakiejś siły politycznej. Ryś wciąż popełnia gafy, często wielokrotnie te same co dla polityka bywa śmiertelne a jego prognozy są celne jak kulą w płot.
Natomiast 'kod' po wielce udanym proteście z komuchami zachwalającymi stan wojenny w tle czy poszukiwaniem rannych, dostał cios od swojego lidera czy raczej twarzy. Otóż kijewski nie doszedł jeszcze do władzy a już kradnie i manipuluje na wysokim poziomie, bardzo ładnie się uwiarygodnił i udowodnił wszystkim że do polityki się jednak nadaje świetnie co ciekawe inne ważne persony z jego ekipy nie bronią go zbyt zapalczywie i wygląda na to że jego plan o karierze politycznej pozostanie tylko marzeniem.

Co do PiS tylko mała dygresja powtarza się sytuacja z 2005-2007 oficjalne opozycja gani rządzących za ich reformy, nieoficjalnie są pod wrażeniem tego jak taran usuwa kolejne bariery.

Co się dzieje z polską polityką?

Podzielcie się swoimi przemyśleniami na te wpadki i wypadki.

http://bi.gazeta....8461IH.jpg
http://bi.gazeta....---dla.jpg
http://bi.gazeta....---dla.jpg

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 07.01.2017 05:03 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6424
Czy PiS prowokuje?
Nie powiedziałbym.
Stwierdziłbym nawet, że PiS nie poddaje się prowokacjom, bo wystarczy zważyć na "okupację" sali sejmowej - i zamiast zrobić raban, przenieśli obrady. Nie uważam, by to było najbardziej fortunne wyjście, ale z pewnością najbardziej spolegliwe, jakie mogli wybrać.
Co do ich inicjatyw ustawodawczych, to z jednej strony pewne pomysły mnie przerażają, a z drugiej niektórych rzeczy można się było spodziewać. I nie można powiedzieć, że są one zaskoczeniem. Cóż, ciekawe co na to budżet, ale PKB pod koniec roku skoczylo w górę, koniunktura po pierwszym szoku się poprawia, więc może jakoś to uciagna. Jak dadzą radę - 2 kadencja murowana.
Zmiany w mediach i rozdawnictwa stołków, tak samo jak sprawy z Trybunałem nawet nie komentuję, bo to typowe urządzanie własnego podwórka.

CO do opozycji to masakruje się sama. xD

-
Dodane: 07.01.2017 19:26 /
#Yui-chan
Ja uważam że prowokuje stale przesuwając granicę, ale akurat w przypadku który podałeś trzeba pochwalić mistrzowskie zagranie i spokój . Również mam obawy przed niektórymi ich pomysłami szczególnie kolejna reforma edukacji i jakieś próby wprowadzania kreacjonizmu do szkół. Za to 500+ uważam za dobry pomysł również Morawiecki i jego plan są ryzykowne ale nie niemożliwe, zakup dzieł sztuki też uważam za udany szkoda że od polskiego księcia co nie umie mówić po polsku [wot] .Podoba mi się bardzo coś czego się nie spodziewałem cichą ale coraz poważniejszą walkę z tą zarazą górnictwem.

Co do 'opozycji' to dopiero po aferze z kijowskim zainteresowałem się KOD-em bo wcześniej nie traktowałem ich poważnie, muszę przyznać że takich rodowodów się nie spodziewałem [ninja] .

-
Dodane: 07.01.2017 23:02 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4409
Nie jestem ekspertem, ale polityką interesuje się co nieco.

Złe wiadomości dla przeciwników kultu smoleńskiego - ogólnie polski narów wygląda na w miarę trzeźwo obserwujący co się dzieje w polityce... i chyba trzeba nosa nie wyściubiać poza TVN i Wybiórczą, by nie widzieć, jak tak zwana opozycja się masakruje. PiS aktualnie niestety nie ma konkurencji.

PiS jest partią ideologiczną. Oni nazywają się "dobrą zmianą" i ja im jak najbardziej wierzę - chcą dobrze, ale w wyniku tego chciejstwa wylewają dziecko z kąpielą, jak to było np w przypadku ustawy o gruntach by nam Niemce ziemi nie wykupiły xD

PO i przyjaciele to za to partie władzy - wszystko jest ok póki mają władzę, zmieniają program pod nastroje społeczne. A później go nie realizują, bo po co. Niestety, podobnie jak w USA nastąpił szok i niedowierzanie. Po co nam w ogóle demokracja, skoro demokraci nie wygrywają LOL.

Płacz, wrzask, kwik, tupanie nóżkami, kłamstwa, manipulacje i ogólnie rzecz biorąc bardzo niski poziom moralny.

Jak PiS był w opozycji, to ględził i mlaskał ostentacyjnie, robił wszystko na złość, ale nie było takiego wandalizmu i pompatycznych kłamstw, takiej wojny informacyjnej jaką prowadzi "liberalna" strona.

N i KOD robią dobrą robotę - pokazują ładnie, że większość tym razem miała racje i wybrała dobrze. Reprezentują taki poziom, że PiS w porównaniu do nich wygląda znośnie. Gratuluje.

-
Dodane: 07.01.2017 23:26 /
owerfull - Profil - user - 40% - 883
Ja ostatnio codziennie ogladam tvn24 i praktycznie tylko tvn24, nawet u nich nie maja litosci dla opozycji i kompromitacja jakiegos osobnika czy brak organizacji sa wytykane bardzo czesto przedstawicielom opozycji.

-
Dodane: 09.01.2017 00:35 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4634
Co do sytuacji w sejmie, to raczej opozycja się ośmiesza, takie wyczyny jak te Petru i Kijowskiego są wodą na młyn dla Pisu. Trzeba przyznać, że opozycja jest słaba, nie ma trybuna ludowego, który porwie tłumy. Ryszard Petru, to nie jest na razie polityk, który będzie wstanie zjednoczyć opozycję. Kijowski pewnie chłop by chciał do polityki, ale nie ma facet wyczucia w tym towarzystwie.

Co do powtarzania się sytuacji z lat 2005-2007?
Niech ktoś mi wytłumaczy gdzie?

Tam była inna sytuacja. Tam nadgorliwość reżimu wzięła górę nad rozsądkiem i wepchnęła Samoobronę w ręce TVN-u. Choć Samoobrona źle na tym wyszła.

#Mateo Frozen W jaki sposób Pis walczy z górnictwem?

-
Dodane: 09.01.2017 00:52 /
iglo13 - Profil - user - 40% - 800
hlkpl napisał/a:
Co do sytuacji w sejmie, to raczej opozycja się ośmiesza, takie wyczyny jak te Petru i Kijowskiego są wodą na młyn dla Pisu. Trzeba przyznać, że opozycja jest słaba, nie ma trybuna ludowego, który porwie tłumy. Ryszard Petru, to nie jest na razie polityk, który będzie wstanie zjednoczyć opozycję. Kijowski pewnie chłop by chciał do polityki, ale nie ma facet wyczucia w tym towarzystwie.

Co do powtarzania się sytuacji z lat 2005-2007?
Niech ktoś mi wytłumaczy gdzie?

Tam była inna sytuacja. Tam nadgorliwość reżimu wzięła górę nad rozsądkiem i wepchnęła Samoobronę w ręce TVN-u. Choć Samoobrona źle na tym wyszła.

#Mateo Frozen W jaki sposób Pis walczy z górnictwem?

z górnictwem sie walczy tak, ze sie planuje zamknąć niedochodowe kopalnie. ALe jednoczesnie nie warto sie tym chwalić

-
Dodane: 09.01.2017 01:08 - Edytowane przez Mateo Frozen /
#hlkpl

TU!
Co do PiS tylko mała dygresja powtarza się sytuacja z 2005-2007 oficjalne opozycja gani rządzących za ich reformy, nieoficjalnie są pod wrażeniem tego jak taran usuwa kolejne bariery.

Jak wyżej zamyka kopalnie pod hasłem wygaszania mimo iż zarzekali się że kopalń nie ruszą.Co więcej obiecywali wpompować kolejne miliardy, co poniekąd zrobili. Tak nie są to głośne ruchy, raczej po cichu dogadali się z Dudą z 's' i powoli kończą ten cyrk.

-
Dodane: 09.01.2017 09:00 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6424
Co do zamykania kopalń mam mieszane uczucia, jak co do każdych działań, które nomen omen powodują zmniejszanie się puli krajowego przemysłu. Tak czy inaczej kopalnia winna przynosić dochód, więc przede wszystkim warto zastanowić się czemu tego dochodu nie przynosi - w wielu przypadkach z pewnością modernizacja byłaby zbyt kosztowna lubbbezcelowa, jednak przy zamykaniu kopalń rząd powinien... zrobić coś w zamian. :|
Nie mamy warunków na super odnawialne źródła energii jak w Skandynawii, nie mamy elektrowni atomowej, a jeśli chodzi o alternatywy w postaci wydobywania gazu łupkowego itp. to prawa już są w rękach zagranicznych firm.
Pytanie: co my w ogóle mamy?
I nie ma się co oszukiwac: mamy jedynie węgiel.
Surowiec, który nie wymaga szczególnych warunków do składowania i nie generuje przy tym specjalnych kosztów.

-
Dodane: 09.01.2017 12:59 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4634
#Yui-chan Dokładnie! Wielu się cieszy, że będą wygaszane kopalnie, ale to niesie za sobą spore konsekwencje. Nie mamy innych źródeł energii i zresztą brak u nas warunków do wielu źródeł odnawialnych. Atomówki brak, głównie była by może w Żarnowcu, ale z projektu zrezygnowano przez obawy obywateli, choć to był podobno inny typ niż w Czarnobylu.

Węgiel będziemy sprowadzać z Rosji, z którą prowadzimy wojnę dyplomatyczną. Poza tym uzależnianie się od źródeł zagranicznych będzie powodowało podnoszenie cen i inflację. Wchodzimy niebezpieczny rejony, będziemy powodowali odpływanie kapitału, który Pis tak bardzo chce zachować.

-
Dodane: 26.11.2017 13:01 /
Mawrecki - Profil - user - 0% - 21
Ponownie, kontrowersyjnie. Już lubię to forum.

Wzloty i upadki są cechą jak najbardziej naturalną dla polityki.

Nowy serwer ESF 1.2.3 z pakietem ECX RC2:

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy