Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Szczęśliwa paczka

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Zakaz handlu w niedziele
Dodane: 14.09.2016 06:41 - Edytowane przez Darknes /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13732
Mam to w sumie w du** więc się nie wypowiadałem do tej pory. Nie moja branża ale jakby była moja to bym się na pewno przejął bo jeden dzień pracy mniej oznacza cięcia w godzinach lub etatach. Podniosą najniższą krajową o 150zł ale niektórym trochę zaraz zabiorą w inny sposób xD
Dla mnie sprawa wygląda prosto. Jak duże sklepy zamkną to małe będą otwarte, mniejsi zarobią sobie w niedziele. Pójdę najwyżej do zwykłego małego spożywczaka zamiast Lidla czy Biedronki.

by_black napisał/a:
Nie zarobi mniej, znana mi sieciówka, której właściciel jest z dużego miasta cieszy się, bowiem niedziela mu przynosi straty aniżeli zysk, zysk ma w czwartek i sobotę. Pracowników to on szuka na potęgę, bo nikt nie chce pracować w tym zawodzie za takie pieniądze i szuka wszelkich możliwości.

Mam natomiast pytanie... jak to się dzieje, że niedzielne otwarcie sklepu przynosi komus straty? W niedziele więcej kradną niż kupują? xD

To sprawa tych ludzi, że siedzą w biedronce po studiach.
Nie wiem ile w tym prawdy ale z tego co słyszałem po studiach nie przyjmują już do Biedronki. Czemu? Chyba taką politykę wprowadzili aby nie było naśmiewania, że magister na kasie siedzi + dają szansę tym, którzy na studia sobie pozwolić nie mogą a chca pracować. Ktoś potwierdzi lub zaprzeczy?

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 14.09.2016 08:10 /
bekson - Profil - user - 50% - 1434
Darknes napisał/a:
Dla mnie sprawa wygląda prosto. Jak duże sklepy zamkną to małe będą otwarte, mniejsi zarobią sobie w niedziele. Pójdę najwyżej do zwykłego małego spożywczaka zamiast Lidla czy Biedronki.

A tam ceny już będą odpowiednie.
W porównaniu z marketami cena paczki chipsów jest prawie 2 zł większa. To samo tyczy się innych produktów w mniejszym lub większym stopniu. Wolę się przemęczyć niż przepłacić.

-
Dodane: 14.09.2016 08:20 - Edytowane przez Darknes /
Mam jedną prostą radę. Znajdź lepsza prace jak Cię nie stać na inne chipsy niż te z marketów xD Ja tam często do małego sklepiku chodzę i jakoś nie zauważyłem wielkiej różnicy cen. Laysy i tu i tu kosztują to same pieniądze. Tylko monopole otwarte 24h mają ceny jak z kosmosu ale jak pijana młodzież chce w nocy chipsy albo jeszcze jedno piwo to i za 6zł sobie kupi xD A chipsy wyłącznie dla określonego dyskontu (np. Top Chips dla Biedry) to inna para kaloszy.

Do małego sklepiku w niedzielę to się idzie co najwyżej po świeże pieczywo albo jakiś produkt, którego się w tygodniu zapomniało kupić do niedzielnego obiadu. Nie stracisz na tym nie wiadomo ile hajsu a sklepikarz sobie dorobi. Miałbyś taki biznes to bys inaczej do tego podszedł :)

-
Dodane: 14.09.2016 08:33 /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6425
KaKa napisał/a:
#Yui-chan

No bo to problem człowieka, gdzie znalazł zatrudnienie. Policjant nie narzeka, że musi łapać przestępców w niedzielę :|

Policjant też jest objęty prawem, które reguluje jego pracę i to na korzystnych warunkach. Już lepiej jakbyś wspomniał o pracownikach pogotowia, lekarzach na dyżurze, czy pielęgniarkach, którzy takich przywilejów nie posiadają. Tyle, że są to zawody zaufania publicznego, ludzie - przynajmniej powinni - wykonywać je z powołania, bo może od nich zależeć czyjeś życie albo zdrowie.
Poza tym nie mówię tu o zakazie handlu w niedzielę, któremu jestem przeciw, tylko ogólnie o twoim podejściu, które jest ignoranckie.

-
Dodane: 14.09.2016 08:38 /
bekson - Profil - user - 50% - 1434
Darknes napisał/a:
Mam jedną prostą radę. Znajdź lepsza prace jak Cię nie stać na inne chipsy niż te z marketów xD Ja tam często do małego sklepiku chodzę i jakoś nie zauważyłem wielkiej różnicy cen. Laysy i tu i tu kosztują to same pieniądze. Tylko monopole otwarte 24h mają ceny jak z kosmosu ale jak pijana młodzież chce w nocy chipsy albo jeszcze jedno piwo to i za 6zł sobie kupi xD A chipsy wyłącznie dla określonego dyskontu (np. Top Chips dla Biedry) to inna para kaloszy.

Nie napisałem, że mnie nie stać tylko, że nie mam zamiaru przepłacać.
Kiedyś wszedłem do jednego sklepu, a tam paczka chipsów 6 zł gdzie w marketach były po max 4zł.
Biorąc pod uwagę fakt, że półki były pełne chipsów chyba nie tylko ja byłem takim biedakiem i żydem.

-
Dodane: 14.09.2016 09:33 /
MaRyJiJusz - Profil - user - 100% - 7183
Żeby kupować lejsy to trzeba naprawdę być masochistą, mnie na ten przykład nie stać by przepłacać za dodatkowe powietrze. [serce]

-
Dodane: 14.09.2016 11:03 - Edytowane przez Darknes /
Deadbolt napisał/a:
Żeby kupować lejsy to trzeba naprawdę być masochistą, mnie na ten przykład nie stać by przepłacać za dodatkowe powietrze. [serce]
W Top Chipsach tez masz z 30% powietrza :| Na prawdę w ch** masochistą jestem xD Zwłaszcza, że tez lubie Top Chipsy sobie pochrupać ale...

Lays Strong >>>>> Wszystkie Top Chipsy

Może i w 1 paczkę Laysów da rade zmieścić dwie ale w Top Chipsy da radę zmieścić co najmniej z 1,5 (nie wiem, nie próbowałem ale może se sprawdzę jak tak pisze xD) więc mi osobiście to nie robi aż tak kolosalnej różnicy jak co niektórym dusigroszom dla których każdy niewydany grosik w sklepie to skandal xD

Zresztą to nie temat o chipsach xD A 6zł tak jak wspomniałem moga kosztować w monopolach gdzie wszystko ma zawyżone ceny, w dzień towar może im słabiutko schodzi ale nocą schodzi. Kebaby w okół mnie poupadały niektóre, mniejsze sklepiki tez zmieniały właścicieli a taki monopol od kilkunastu lat jest ten sam więc chyba im się jednak takie ceny opłacają skoro funkcjonują :)

Jak zamkną duże markety to małe sklepiki zarobią więcej, dlatego napisałem że to dla mnie proste bo to jest proste :| A jak was nie stać to najwyżej w niedziele nie zjecie sobie tych przykładowych chipsów [xd] Albo bardziej w sobotę zaczniecie pilnować "zapasów". Zamknięcie sieciówek w niedziele to nie koniec świata :| Inaczej na pewno podchodzą do tego związani z branżą, ja jak już wspomniałem związany nie jestem więc dla mnie to proste i krzywdy mi nie robi. Samolubne podeście ale życie mnie nauczyło dbać najpierw o własną dupę a potem innych xD

Gorzej ciut się ma sprawa z galeriami. Niedziela to niegłupi dzień na to aby z dziewczyną połazić po sklepach... w tygodniu często nie ma na to czasu a niedziela to spokojniutki wolny dzień to w sam raz można iść porozglądać się za nowymi majtkami czy bluzą na zime.

-
Dodane: 14.09.2016 11:09 - Edytowane przez MaRyJiJusz /
MaRyJiJusz - Profil - user - 100% - 7183
Ja pisałem o lejsah, nie o top chipsach których na oczy nie widziałem :|
Jem inne zamienniki i niechodzi o skąbstwo, ale dla mnie to burżuazja, kupować markowe chipsy których są dwie garści, but you know... Its lays [serce]
Mogę kupować lepsze prdukty, o ile są tego warte, a lejsy po prostu nie są [serce]
Ale nie rozdmuchujmy tego tematu, każdy woli co innego, ja np. nie wyobrżam sobie jeść jakichkolwiek podróbek płatków corn flakes, bo zawsze mają inny i gorszy smak.

-
Dodane: 14.09.2016 11:22 - Edytowane przez Darknes /
Deadbolt napisał/a:
Ja pisałem o lejsah, nie o top chipsach których na oczy nie widziałem :|
Jem inne zamienniki i niechodzi o skąbstwo, ale dla mnie to burżuazja, kupować markowe chipsy których są dwie garści, but you know... Its lays [serce]
Mogę kupować lepsze prdukty, o ile są tego warte, a lejsy po prostu nie są [serce]
Top Chipsy to był tylko przykład :p :| Wszędzie masz powietrze, w jednych mniej w innych więcej. Dla mnie Strongi Chilii (teraz masz już konkret a nie przykład) są akurat lepsze i nie uważam tego za burżuazje bo to laysy tylko je kupuje bo je po prostu lubie i nie znam tańszego ich zamiennika, który byłby chociaż porównywalnie dobry. Ale jak już tak lubisz się czepiać to podaj co niby jest takie dobre i tanie, zobacze ile w tym powietrza [serce]

A żeby off topu nie robić 100% to...

Mówiąc o wolnej niedzieli wcześniej miałem of kors namyśli wolną dla mnie, bo w tej galerii ktoś musi pracowac aby mnie obsłużyć xD Ale bądźmy poważni, pracują Ci co chcą zarobić, jak ktoś nie chce to niedziele ma wolną. W galerii to nie jest jakaś ciężka praca, łazisz po sklepie albo siedzisz za ladą, pytasz czy możesz w czymś pomóc, obsługujesz i doradzasz klientowi. Może ciut nużąca ale imo nie ciężka. Chociaż niektórzy najpierw chcą 12h robić bo pieniążki a potem narzekają, że 12h robią... jak chcą więcej hajsu to robią, nikt ich przecież nie zmusza :|

Są tego plusy i minusy ale jak serio pozamykają galerie i duże sklepy to wszyscy w sobotę zrobią zapasy i w niedziele miasta będą puste xD Do kościoła i od domu a tak to po kościele dużo ludzi jechało do sklepów lub galerii coś zjeść.

-
Dodane: 14.09.2016 18:16 /
KaKa - Profil - user - max% - 13606
#Yui-chan

Byc może, wcześniej pisałem o ratownikach medycznych to teraz o policjantach. Ale to tak jakby aptekarz się burzył, że ma dyżur w niedzielę albo Pan od tankowania na stacji. Społeczeństwo się rozwinęło i jest zapotrzebowanie na ludzi każdego dnia. Czy tak wiele by się stało, gdyby w imię "wolnego czasu" skrócić czas otwarcia? Swoją drogą z tego co tu napisano... Restauracje będą otwarte, ale tylko te w galeriach, czyli rodzinny obiad na mieście w innym miejscu niż fast food (bo wydaje mi się, że w nowo otwartej galerii w pobliskim mieście kebab jest najbardziej wykintnym punktem gastronomicznym) już odpada? Współczuję wszystkim uczniakom dorabiającym w weekendy.

Jak tak dalej będzie szło to punkty obsługi klienta niedługo będą ustawowo zamknięte w niedzielę. To jest śmieszne w zasadzie. Skrócić czas otwarcia sklepów do max 12 godzin w niedzielę i zastrzec, że jeden pracownik może pracować dajmy na to 6 godzin, chyba że chxe pracować 12 i... Tyle.

-
Dodane: 14.09.2016 18:52 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4638
#KaKa Kochany większość galerii jest otwarta 10-12 godzin w niedziele.

Co do policjantów i medyków, to ich obowiązują dyżury. Ale jak są patologie, w których lekarze biorą po kilka dyżurów pod rząd, to już jest inna sprawa. Większość uprzywilejowanych nie pracuje w każdy weekend.

Pracują w święta, ale nie w każde. Za ich pracę w większości przypadków są odpowiednio wynagrodzeni.

-
Dodane: 15.09.2016 16:15 /
#hlkpl

Wydaje mi się że dłużej, a jak nie, to skrócić do 8, 6, kogo to obchodzi, byleby skrócić, a nie zamykać.

No i co to ma do rzeczy? Nikt nie powiedział, że kazda kasjerka ma każdą niedzielę zajętą.

-
Dodane: 17.09.2016 14:27 /
KaKa napisał/a:
#hlkpl

Wydaje mi się że dłużej, a jak nie, to skrócić do 8, 6, kogo to obchodzi, byleby skrócić, a nie zamykać.
Obchodzi tych co za każdą dodatkową godzinę dostają większą wypłatę :)

-
Dodane: 17.09.2016 14:29 /
#Darknes

Na pewno będą bardziej zadowoleni jak będą mieli przymusowe wolne co niedzielę. No ja sądzę inaczej, ale co ja tam wiem.

-
Dodane: 18.09.2016 11:43 - Edytowane przez Darknes /
KaKa napisał/a:

Na pewno będą bardziej zadowoleni jak będą mieli przymusowe wolne co niedzielę. No ja sądzę inaczej, ale co ja tam wiem.
Tak, NA PEWNO.
Wcale nie, drogi KaKo, nie wszyscy :| Niektórzy właśnie chcą w niedziele iśc do pracy bo w tygodniu np chodzą na uczelnię albo do szkoły albo zwyczajnie chcą mieć więcej hajsu i chętnie idą też w niedzielę. To coś w stylu:
- "Chce pracować, potrzebne mi pieniądze"
- "Nie możesz bo ustawa"

Niby demokracja, ale jak ktoś by chciał popracować to mu zabronią [xd] Ja swego czasu chodziłem do pracy w soboty, chociaż nie musiałem, ale chciałem bo mi były pieniądze potrzebne. Trochę lipa jakby mi państwo taką możliwość zabrało. Podobnie pewnie myślą ludzie co sobie w niedzielę dorabiali.

A jak czytam o wyjątkowych niedzielach przed świętami czy w zimowe i letnie wyprzedaże to... przecież tam będą tłumy cebulaków co sobie będą z rąk promocyjne towary wyrywać xD Strach się do sklepu wybrać jak ludzie pod drzwiami w namiotach koczują [xd]

-
Dodane: 18.09.2016 11:46 /
#Darknes

To była ironia.

Pewnie nie czytałeś wcześniejszych postów, cały czas pisałem o tym, że wielu ludzi chce pracować, bo... tak. Bo może poświęcić te 8 godzin i spędzić resztę dnia z rodziną, bo chce mieć pieniądze, tym bardziej, że często się daje wyższe stawki za święta.

-
Dodane: 18.09.2016 13:39 /
KaKa napisał/a:
#Darknes

To była ironia.

Pewnie nie czytałeś wcześniejszych postów, cały czas pisałem o tym, że wielu ludzi chce pracować, bo... tak. Bo może poświęcić te 8 godzin i spędzić resztę dnia z rodziną, bo chce mieć pieniądze, tym bardziej, że często się daje wyższe stawki za święta.

Jak pracodawca dobry, to jest okey. Lecz bardzo często podnosi się wrzawa kiedy próbuje się podnieść stawkę. Nie oszukujmy się, większość pracodawców niedziele traktuje, jako dzień normalny dzień tygodnia. Stawki bardzo często nie wrosną. Rzadko kiedy za weekendy są dodatkowe stawki.

-
Dodane: 12.12.2016 20:42 /
Gokufight - Profil - user - 20% - 307
Wiadomo coś może od kiedy wejdą wolne Niedziele? Czy od początku 2017 roku? Jest już gdzieś jakieś info?

-
Dodane: 25.12.2017 20:25 /
BobTheDog - Profil - user - 0% - 98
Jestem za tym, aby ludzie mieli wolną niedzielę. Jednak uważam, że zakazu nie można ograniczać jedynie do sektora handlu. Bo to wypacza zupełnie sens tej inicjatywy. Sprowadzi się do tego, iż sklepy będą zamknięte, ale obok kelnerzy będą zapierniczać w knajpie wokół stoików. Czy oni są gorsi i nie zasługują na wolną niedzielę ? Wydaje mi się, że oprócz zawodów, które zawsze muszą być na "służbie społeczeństwa" (co reguluje ustawa), reszta powinna mieć zapewniony odpoczynek.

Plastuś
-
Dodane: 25.12.2017 21:00 /
BobTheDog napisał/a:
Jestem za tym, aby ludzie mieli wolną niedzielę. Jednak uważam, że zakazu nie można ograniczać jedynie do sektora handlu. Bo to wypacza zupełnie sens tej inicjatywy. Sprowadzi się do tego, iż sklepy będą zamknięte, ale obok kelnerzy będą zapierniczać w knajpie wokół stoików. Czy oni są gorsi i nie zasługują na wolną niedzielę ? Wydaje mi się, że oprócz zawodów, które zawsze muszą być na "służbie społeczeństwa" (co reguluje ustawa), reszta powinna mieć zapewniony odpoczynek.

No to zaczyna się problem, takie kina padną na dzień dobry restauracje też. Poza tym będą mieli problemy, aby znaleźć jakiś pracowników do kin/knajp. W małych miastach szczególnie. ;) Chyba, że jakiś uczeń chętny się znajdzie. Duże miasta to jeszcze coś innego, tam mają dość spory ruch, ale w małych miastach to będzie tragedia.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy