Ważna informacja News: 2x2 TV: Miłość, gimbaza i kosmiczna faza! Za mną leć na DVD i Blu-ray w październiku

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball: Co się stało z Goku w serii GT?
Dodane: 04.06.2016 19:18 /
Siwas - Profil - user - 50% - 1199
Ruqer napisał/a:
Siwas napisał/a:
Ruger DBS to kanoniczna seria więc ona rządzi się swoimi prawami i mogą zrobić co chcą błędów nie będzie, zawsze głupią nową teorią obala poprzednią logikę, a fillery albo ich nie ma albo muszą się podporządkować pod kanon.

cooo? XD
Seria DBS powinna rządzić się prawami, które były ustalone w DB/DBZ, więc jak coś się nie zgadza z poprzednimi seriami to jest błąd.

Teraz rządzą się prawami DB/DBZ/DBS, taka jest kolej rzeczy, zażalenia kieruj do twórcy świata Dragonballa, jakbyś nie zauważył to co chwila w Dragonballu logika była obalana. A co do braku antagonistów, to będzie można zarzucić po produkcji DBS jeśli nie dokonają żadnych zmian.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 04.06.2016 20:02 - Edytowane przez MaRyJiJusz /
MaRyJiJusz - Profil - user - 100% - 7183
Goku wchłonął kule i stał się strażnikiem, możliwe, że kule przestały być dostępne dla wszystkich i tyle :p

-
Dodane: 04.06.2016 21:53 /
Lyserg1260 - Profil - user - 30% - 517
Wróciły po jakimś czasie, widać to w specialu TV. Na końcu serii Trunks powiedział Pan, że muszą nauczyć się radzić sobie samemu, a nie polegać na kulach cały czas i że jak to osiągną, to smocze kule z pewnością wrócą. Widocznie nauczyli się, bo powróciły. Ogólnie fajny przekaz i dobre zakończenie, a nie Goku odlatujący sobie z dzieckiem z wioski bez powodu.

-
Dodane: 04.06.2016 22:36 /
Hsjdhhdnnd - Profil - user - 40% - 894
Lyserg1260 napisał/a:
Wróciły po jakimś czasie, widać to w specialu TV. Na końcu serii Trunks powiedział Pan, że muszą nauczyć się radzić sobie samemu, a nie polegać na kulach cały czas i że jak to osiągną, to smocze kule z pewnością wrócą. Widocznie nauczyli się, bo powróciły. Ogólnie fajny przekaz i dobre zakończenie, a nie Goku odlatujący sobie z dzieckiem z wioski bez powodu.

Jak to bez powodu? żeby go trenować przecież

Wiadomość doklejona:
Lyserg1260 napisał/a:

Jak to bez powodu? żeby go trenować przecież

-
Dodane: 04.06.2016 22:38 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5560
dedbol napisał/a:
Goku wchłonął kule i stał się strażnikiem, możliwe, że kule przestały być dostępne dla wszystkich i tyle :p

Prawda jest to możliwe.

Ale równie jest możliwe że był to jeden wielki Bullshit.

-
Dodane: 04.06.2016 22:42 - Edytowane przez Lyserg1260 /
#Hsjdhhdnnd

Dobry powód żeby zostawić wszystkich, trening dopiero co poznanego dzieciaka. To żadne zakończenie. Jako dzieciak nawet nie pomyślałem, że właśnie tak kończy się oryginalna historia tylko widziałem dalej GT, bo to co się stało na końcu DBZ nie wyglądało na zakończenie całej historii, nawet przez myśl by mi nie przeszło, że to koniec. Gdyby nie GT to bym myślał, że dalej są jakieś odcinki ale stacja ich nie wykupiła. Z kolei GT dało prawdziwe zakończenie historii, z ukazaną przyszłością, podsumowaniem wszystkich serii i napisem THE END.

-
Dodane: 04.06.2016 22:49 - Edytowane przez Hsjdhhdnnd /
Hsjdhhdnnd - Profil - user - 40% - 894
Lyserg1260 napisał/a:
#Hsjdhhdnnd

Dobry powód żeby zostawić wszystkich, trening dopiero co poznanego dzieciaka. To żadne zakończenie. Jako dzieciak nawet nie pomyślałem, że właśnie tak kończy się oryginalna historia tylko widziałem dalej GT, bo to co się stało na końcu DBZ nie wyglądało na zakończenie całej historii, nawet przez myśl by mi nie przeszło, że to koniec. Gdyby nie GT to bym myślał, że dalej są jakieś odcinki ale stacja ich nie wykupiła. Z kolei GT dało prawdziwe zakończenie historii, z ukazaną przyszłością, podsumowaniem wszystkich serii i napisem THE END.

Po dbz był niedosyt, ale no wiesz dzieciak z ogromnym potencjałem który może mu kiedyś dorównać to bierze na trening, jak na razie najbardziej podobały mi się zakończenie gt i db, ale najbardziej bym chciał gdyby akira zakończył serię gdy goku ma ponad 200 lat i uczniów jak kamesenin, a potem jakaś nowa seria o jego uczniach, w której pod koniec goku umiera (później niż Vegeta, akira kiedyś powiedział że Vegeta przez swoje nerwy nie będzie długo żył) i ostatnie odcinki o jego najlepszym uczniu i walce z jakimś mocarzem i koniec dragon balla

-
Dodane: 04.06.2016 22:58 /
Ogólnie postać Uuba to był potencjał, ale w GT go bardzo zmarnowano. Niby było to fajne połączenie z Buu itp., ale dostał tylko jedną walkę i nie pokazał w niej dużo. Ogólnie powinien po złączeniu z Buu być bardzo silny, a nie było tego nawet widać. Pomysł z Goku trenującym uczniów mi się średnio podoba, chyba że jakoś w zaświatach by został nauczycielem. Taka symboliczna scena gdzie Goku i Vegeta staczają kolejny pojedynek w zaświatach mogłaby fajnie wyjść. A co do śmierci, to bardziej mi się podoba że Goku odchodzi, a Vegeta przejmuje pałeczkę i może to właśnie on zostaje nauczycielem na Ziemi + Goku w zaświatach. Taka podwójna szkoła sztuk walki :p

-
Dodane: 04.06.2016 23:01 /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
Bo DBZ było genialnie zakończone - z jednej strony zamknięte wszystkie wątki, Goku znalazł swojego następcę za drugiej - zawsze można było powrócić pokazując co dalej z tym zastępcą.

Nie lubię dyskusji o GT bo wprowadza ono swoje nowe udziwnienia, jak wytłumaczyć co się stało z Goku? Wchłonął kule. Jak? Po co
Odniesienie do Omega Shenrona, uuu moc. Sens jest taki że zmęczony Goku poleciał ze smokiem, albo tam został, albo wrócił.

-
Dodane: 04.06.2016 23:24 /
Kwestia gustu, ja nie lubię takich prostych zakończeń, które zostawiają wielką furtkę jak DBZ. Wolę definitywne zakończenia i trochę działania na wyobraźnie (ale bez przesady też z tym). A tak poza tym jak nie lubisz dyskusji o GT to nie klikaj w tematy poświęcone tej serii xD

Jak wchłonął kule? W taki sam sposób jak robi kamehameha czy inne techniki, czyli jakoś to zrobił po prostu. To jest Dragon Ball, wrogowie wchłaniają inne postacie, bohaterowie łączą się za pomocą kolczyków, a zwierzęta mówią, nie widzę nic dziwnego we wchłonięciu smoczych kul.

-
Dodane: 04.06.2016 23:42 /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
#Lyserg1260

No ja widzę - w poprzednich sercach sporo działo się z kulami, a na wchłanianie nikt nie wpadł.

-
Dodane: 04.06.2016 23:54 - Edytowane przez Ruqer /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2501
KaKa napisał/a:
#Lyserg1260

No ja widzę - w poprzednich sercach sporo działo się z kulami, a na wchłanianie nikt nie wpadł.

Idąc taką logiką to nikt wcześniej nie wpadł na wyszkolenie boskiej mocy, nikt wcześniej nie wpadł na poinformowaniu naszych bohaterów o bogu zniszczenia itd. Przecież to normalne, że coś musi zdarzyć się po raz pierwszy. Szczególnie, że to chyba Smok "wszedł" w Goku, a nie Goku wchłonął smoka. To chyba znacząca różnica.

-
Dodane: 05.06.2016 00:09 /
#KaKa

Nikt też nie wpadł na wskrzeszenie Friezy. Poza tym jak wspomniał Ruqer - kule same wniknęły w Goku. Może został on wybrany po pokonaniu smoków i oczyszczeniu kul z negatywnej energii. Może Goku zawarł układ jakiś za pomoc w ocaleniu Ziemi (patrz mój post na poprzedniej stronie). Poza tym Shenron zdecydował zabrać kule, wcześniej tego nie robił, więc po co by miały wnikać w kogoś. A Goku mógł zostać jakimś strażnikiem tych kul, aby chronić ich by nie wpadły w niepowołane ręce, aby przestrzegać przed nadużyciem itp.

-
Dodane: 09.10.2018 15:27 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2447
Obejrzałem właśnie ten odcinek... I doszedłem do wniosku, że to zakończenie należy traktować jako symbol Goku = Dragon Ball i Dragon Ball = Goku nasz bohater po prostu stał się smokiem i miał wywalone na to, co się stanie ze śmiertelnikami na Ziemi..
Trudno powiedzieć gdzie polecieli najpewniej tam, gdzie smok.

-
Dodane: 09.10.2018 17:23 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1528
Moja interpretacja jest taka, że Goku zapadając w sen na plecach Shenrona połączył się z nim i był to koniec jego długiego, pełnego przygód życia. Jego duch już na zawsze pozostanie skryty za inspirującym blaskiem smoczych kul, które będą popychać w przyszłości nowych śmiałków do przeżywania własnych przygód.

-
Dodane: 09.10.2018 17:46 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 796
Goku umarł na końcu. Ta Genki dama to był ostani atak. W wywiadzie z Nozawą powiedziała zdanie w stylu ,,cieszę się że twórcy DG GT nie powiedzieli wprost że Goku wziął i sobie umarł. Wyobrażam sobie że trenuje gdzieś tam".

-
Dodane: 09.10.2018 18:30 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2447
Goku umarł na końcu. Ta Genki dama to był ostani atak

Niby od czego umarł? Pokonał smoka, po czym rozmawiał Z Chi Chi i Vegetą, jeśli był to zgon to bardzo nietypowy jak na standardy tego anime.
Najciekawszy motyw jest z tym Gi Goku gdzie Vegeta mówi do Pan by to wzięła i traktowała jako coś ważnego potem to samo ma Goku JR.

-
Dodane: 09.10.2018 18:35 /
Bobers25 - Profil - user - 40% - 796
Seneka mówię co Nozawa powiedziała odnośnie GT. Ja to tak zinterpretowałem. NO i dlatego Goku już znika i pojawia się tylko na końcu GT. Jako oddanie pałeczki innemu pokoleniu. Ja tak to odebrałem i słowa Nozawy mnie w tym utwierdziły.

-
Dodane: 10.10.2018 14:21 /
ironik - Profil - user - 30% - 406
Ja bym tego nie nazwał 'umarciem', tylko przejściem na odpoczynek. Wiadomo, że w sumie śmierć w DB nie za bardzo istnieje, przynajmniej nie dla głównych bohaterów. Dlatego Goku nie umiera tak standardowo, tylko odchodzi.
Dlaczego?

Bo tak.
Może to taka łaska Shenrona, za uwolnienie go i przywrócenie pozytywnej energii smoczym kulom. Może jakiś pakt?* Ostateczny atak pewnie normalnie mógł go zabić, zresztą już sama forma 'pseudonieśmiertelności'. Moim zdaniem fajne, epickie, niedopowiedziane zakończenie serii.

PS. Sam fakt, że Goku nagle porzuca rodzinę, wszystko o co walczył i staje się trenerem w sumie obcego chłopczyka, zamiast chociażby swoich synów czy Vegety, których potencjał znał, kompletnie mi się nie podobał. Goku nigdy jakimś szczególnym trenerem nie był.. zakończenie Z Imo było słabe, zawieszone w powietrzu i w ogóle ewidentnie niedokończone.

*wcale nie tak źle ten wątek został rozwinięty w porzuconym EX.

-
Dodane: 10.10.2018 15:17 - Edytowane przez kamilpro123 /
kamilpro123 - Profil - user - 10% - 155
To uczucie kiedy fani tworzą swój kanon :V Kanonu niema, Kanon stworzyli Fani
DB,DBZ,DBS i DBGT są na tej samej linii czasu, więc Wszystkie te twory są jak wy to nazywacie "Kanonem" oczywiście w japoni, a zagranicą jakieś wojny, co jest kanonem a co nie, to ma mange a to nie, prawda jest taka że są tępi ludzie na punkcie MAngi i jeśli coś jest w Anime czego niema w mandze to już niekanon. i patrze DBS niema mangi i jest kanonem mmmm dziwne :d (Wiem że ma mangę ale jest nieco inaczej przedstawione, więc waszym tokiem myślenia co widzieliśmy w Anime to Niekanon w DBS :V)
Nawet wasz Bardock kanoniczny został zmieniony, jak i wasz Goku został zmieniony że zamiast pieluch miał zbroje :V
i co z tym waszym upośledzonym kanonem? :p
Niema czegoś takiego jak niekanon w ogólnym DB (No chyba że kinówki czy speciale, to są już chyba alternatywne kontynuacje albo należą do tej samej osi)
No więc kanoniści, przestańcie pisać jakieś bzdury na temat kanonu jeśli sami zmieniacie zdanie jak twórca itp :V

https://www.faceb...190505632/

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy