Ważna informacja News: Recenzja: Ao no Exorcist, Bakuman i No Game No Life (Waneko)

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball: Co się stało z Goku w serii GT?
Dodane: 03.06.2016 09:21 - Edytowane przez by_black /
Gotenekssj - Profil - user - 0% - 37
Wiele osób uważa,że GT to niewypał,nie powinno się tego wiązać z DB i ogólnje nie istaniało. Ja uważam-przyjmując fakt, że jednak istniało i jako, że pokazane były losy bohaterów DBZ jest pewną kontunuacją. Stąd też mam pewne pytanie.
Co Waszym zdaniem stało się z Goku w ostatnim odcinku? Dlaczego zabrał go Shenlong i co oznaczało to,że smocze kule zintegrowały się z Goku?

-
Dodane: 03.06.2016 09:48 /
Blackgoku - Profil - user - 0% - 18
Co stało się z goku poniekąt zostało wyjaśnione w fanowskiej mandze Dragon Ball AF,gdzie gokupo prostu trenował w wymiarze w którym przebywały wszystkie smoki,także te złe.A co do smoczyh kuli które zintegrowały się z goku to możliwościmjest wiele :d może musiał się z nimi zintegrować żeby się pzenieść do tego wymiaru smoków, może kue zostały w nimnukryte żeby już ich nikt nie używał, w gt było coś mówione że odbudowa ziemi po walce ze złymi smokami jest ostatnim życzeniem :d A co do kanoniczności db gt to fajne by było gdyby black goku to był goku z gt którego zmieniły kule albo w wymiarze smoków natknoł się na Demigre boga demonów który dzięki kulom w których znajdowała się energia złych smoków,zawładnoł nad goku, a kolczyki pozwalają mu poniekąt kotrolować goku :d

-
Dodane: 03.06.2016 10:07 /
bekson - Profil - user - 50% - 1439
Gotenekssj napisał/a:
Co Waszym zdaniem stało się z Goku w ostatnim odcinku? Dlaczego zabrał go Shenlong i co oznaczało to,że smocze kule zintegrowały się z Goku?

Jak zobaczył koszmar GT, to odleciał ze smokiem i poprosił by to się nigdy nie wydarzyło.
I jak widać życzenie się spełniło, bo mamy teraz serię Super.

A tak na serio.
Najprawdopodobniej odleciał z nim trenować w innym wymiarze.
Kule nie miały zostać nigdy więcej użyte, więc może po prostu ukrył je w Goku ?

-
Dodane: 03.06.2016 10:38 /
Lyserg1260 - Profil - user - 30% - 517
To jest jedno z tych zakończeń, które pozostawia więcej pytań niż odpowiedzi. Symboliczne, nie do zrozumienia. Według mnie przede wszystkim zginął od ataku Omega Shenrona, albo po prostu stracił przytomność. Po walce pojawił się smok, zaświecił oczami i Goku wstał. Nie wyglądał na szczególnie zaskoczonego obecnością Shenrona, jakby się go spodziewał. Jak ładował genki dame to Omega nie mógł mu nic zrobić. Goku jak leżał w rowie miał jeszcze aktywny umysł i poprosił o siłę lub po prostu dostał jej tyle z wszechświata. Na końcu jak odleciał zostało po nim ubranie (mimo że na grzbiecie miał je na sobie).

Podejrzewam że ktoś wysłuchał jego prośby, zgodził się poświęcić życie i polecieć ze smokiem w zamian za ostatnią dawkę siły. Został jakimś strażnikiem kul czy coś, był jego częścią. Kule wróciły po latach co widzimy w specialu TV które jest kanoniczny wobec serii GT, a Goku podobnie jak w ostatnim odcinku GT pojawia się i znika jak duch. Goku jak był mały, wierzył że w smoczej kuli jest jego dziadek, więc może tutaj w smoczej kuli jest Goku. W specialu czterogwiezdna kula była w starej chatce Goku, a on sam w pewien sposób jej strzegł.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 03.06.2016 11:33 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2453
Moim zdaniem te pytanie traci sens w dobie serii DB Super i nie ma sensu się nim zajmować aż do końca tejże serii, gdyż końcówka może wszystko zburzyć.

-
Dodane: 03.06.2016 12:02 /
Gotenekssj - Profil - user - 0% - 37
Seneka napisał/a:
Moim zdaniem te pytanie traci sens w dobie serii DB Super i nie ma sensu się nim zajmować aż do końca tejże serii, gdyż końcówka może wszystko zburzyć.

Czy ja wiem... Sens jest całkowicie pokręcony. Lepiej było opracować sensowną kontynuację GT,choć cieszę się,że cokolwiek powstało

-
Dodane: 03.06.2016 14:44 - Edytowane przez Ruqer /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2560
Seneka napisał/a:

Ty tak serio? GT DALEJ ISTNIEJE, a Super już dawno zniszczyło wszystko na co uniwersum dragon balla pracowało. Dla mnie GT to jedyne prawdziwe zakończenie tej serii, które było piękne, w dodatku otwarte. Czyli nie jest powiedziane wprost co się wydarzyło, pozostawione do własnej interpretacji. Ja zawsze tłumaczyłem sobie to tak, że Goku ze smokiem stali się jednością, stali się takim nieśmiertelnym strażnikiem/duchem, który jest ponad żywymi innymi istotami. Dlatego, że Goku zaczął pojawiać się wszystkim bohaterom - nawet w piekle z Piccolo.

-
Dodane: 03.06.2016 15:07 - Edytowane przez demon119 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1903
Jak dla mnie zakończenie gt daje o wiele więcej możliwości kontynuowania tego anime od dbz. Goku odchodzi do tego dołóżmy jeszcze odejście Vegety. I można zrobić kontynuacje nieopierającą się na Goku i Vegecie tylko na nowym pokoleniu. Dzięki czemu można by było zmniejszyć te absurdalne poziomy mocy zamiast je jeszcze powiększać jak w dbs.

edit Co do tego co się stało z Goku. W końcu dopełnił po prostu to co planował w sadze majin buu. Przekazał pałeczkę bronienia planety kolejnym pokoleniom. A sam udał się na zasłużony odpoczynek.

-
Dodane: 03.06.2016 16:48 - Edytowane przez Bartek30 /
Bartek30 - Profil - user - 100% - 5621
#demon119

Być może zakończenie GT daje więcej możliwości, bo nie wiadomo gdzie leci Goku, i mamy kopie Goku i Vegety JR.

Ale ludzie woleli by oglądać dalsze losy Kakarotto i Bedzity, zamiast jakiś randomków, także dobrze że wyszło jak wyszło.

Zresztą jest Trunks i Goten, także wychodzi na to samo.

-
Dodane: 03.06.2016 17:20 /
Lyserg1260 - Profil - user - 30% - 517
Ja lubię Goku Jr. i ten cały special, ale z tym Vegetą Jr. przesadzili trochę, to już lepiej gdyby Trunksa przypominał, bo ten Vegeta Jr. wyglądał komicznie po prostu. Za to widok posągu Goku obok posągu Satana był bezcenny, Goku dostał po latach należyty szacunek od ludzi.

-
Dodane: 03.06.2016 18:44 /
gokou4 - Profil - user - 0% - 34
GT zjada dupą DBS tylko tak się utarło,że jest słabe i wszyscy powtarzają to w kółko.
To w takim razie jakie jest DBS gdzie dobre odcinki można policzyć na palcach jednej ręki?
Być może Goku połączył się ze smokiem i właśnie w taki sposób powinien stać się bogiem.Na pewno lepsze rozwiązanie niż w DBS gdzie w sumie większość placków mogła osiągnąć taki poziom.

-
Dodane: 03.06.2016 18:53 - Edytowane przez namso91 /
namso91 - Profil - user - 60% - 1757
gokou4 napisał/a:
GT zjada dupą DBS tylko tak się utarło,że jest słabe i wszyscy powtarzają to w kółko.
To w takim razie jakie jest DBS gdzie dobre odcinki można policzyć na palcach jednej ręki?
Być może Goku połączył się ze smokiem i właśnie w taki sposób powinien stać się bogiem.Na pewno lepsze rozwiązanie niż w DBS gdzie w sumie większość placków mogła osiągnąć taki poziom.

Dokładnie kolego , popieram w 110 %
Kiedyś napisałem ,że wolę GT od DBS , ale tak naprawdę GT było słabe. Więc jak oceniać DBS ???
Sporo też jest osób co ma manie na punkcie kanonu i dlatego ocenia GT dużo gorzej.

GT skończyło się w pewnym sensie "dramatycznie" , a raczej nie tak sielankowo jak wygląda bajeczka dbs.
Piccolo poświęcił się i został w piekle , Goku zniknął. Pan rozpaczała no i Vegeta w fajny sposób pokazany jak Goku odlatywał. No i jeszcze Buu "przestał istnieć" przez połączenie się z Ubb.

-
Dodane: 03.06.2016 18:57 /
Damson1 - Profil - user - 0% - 83
gokou4 napisał/a:

Zgadzam się. Gt ma klimat DBZ, a zakończenie jest lepsze od tego z DBZ.

-
Dodane: 03.06.2016 19:08 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3884
Patrząc, że odleciał na smoku to pomyślałam ,że pewnie umarł- wchłonął kule, by nikt ich nie mógł już więcej używać i zjednoczył się z Shen-Ronem.

-
Dodane: 03.06.2016 19:39 - Edytowane przez bekson /
bekson - Profil - user - 50% - 1439
namso91 napisał/a:
Piccolo poświęcił się i został w piekle , Goku zniknął. Pan rozpaczała no i Vegeta w fajny sposób pokazany jak Goku odlatywał. No i jeszcze Buu "przestał istnieć" przez połączenie się z Ubb.

Piccolo ginie w gt - smutek i płacz
Piccolo ginie w dbs - "e paczcie goku zjad birusowi picce ale beka lol xD"

https://youtu.be/...f7Q?t=1m4s
Porównajmy egzekucję ice shenrona z tym co mamy w super. Wszechobecne rozbłyski cenzurujące uderzenia. Potrzeba było 40 odcinków by zobaczyć odrobinę krwi.

-
Dodane: 04.06.2016 18:34 /
Siwas - Profil - user - 50% - 1196
Damson1 napisał/a:

Z tym akurat nie mogę się zgodzić, GT w ogóle nie ma Dragonballowego klimatu. Żeby nie było uważam tak po przypomnieniu wszystkich serii czyli od 2013 roku.

-
Dodane: 04.06.2016 18:42 - Edytowane przez Hsjdhhdnnd /
Hsjdhhdnnd - Profil - user - 40% - 894
Siwas napisał/a:
Damson1 napisał/a:

Z tym akurat nie mogę się zgodzić, GT w ogóle nie ma Dragonballowego klimatu. Żeby nie było uważam tak po przypomnieniu wszystkich serii czyli od 2013 roku.

Zgodzę się, gt ma inni klimat, taki swój, ani dbz ani db, inny po prostu

-
Dodane: 04.06.2016 18:50 /
Hsjdhhdnnd napisał/a:
Zgodzę się, gt ma inni klimat, taki swój, ani dbz ani db, inny po prostu

Według mnie GT nie jest takie złe, klimatem mu bliżej do DBZ niż DBS. Nie mówiąc już o innych aspektach. No, ale cóż są cztery obozy:
-Ludzie, którzy wolą GT
-Ludzie, którzy wolą DBS
-Ludzie, którym oba się podobają
-Ludzie, którym oba się nie podobają

Nie zmienimy tego, nawet ludzi, którzy zauważają błędy jednej serii, a w drugiej te same błędy akceptują. Dlatego skończmy ten off-top.

-
Dodane: 04.06.2016 18:56 /
Siwas - Profil - user - 50% - 1196
Ruger DBS to kanoniczna seria więc ona rządzi się swoimi prawami i mogą zrobić co chcą błędów nie będzie, zawsze głupią nową teorią obala poprzednią logikę, a fillery albo ich nie ma albo muszą się podporządkować pod kanon.

-
Dodane: 04.06.2016 19:06 - Edytowane przez Ruqer /
Siwas napisał/a:
Ruger DBS to kanoniczna seria więc ona rządzi się swoimi prawami i mogą zrobić co chcą błędów nie będzie, zawsze głupią nową teorią obala poprzednią logikę, a fillery albo ich nie ma albo muszą się podporządkować pod kanon.

cooo? XD
Seria DBS powinna rządzić się prawami, które były ustalone w DB/DBZ, więc jak coś się nie zgadza z poprzednimi seriami to jest błąd. Kanoniczność to żadna wymówka, nie wiem dlaczego dalej tak na to patrzycie. To tak jakbyś powiedział "on jest czarny, to może popełniać błędy", a ten "białas nie może, musi chodzić jak w zegarku, bo hejt"

W dodatku spłycanie motywów, które były w poprzednich seriach to też nie jest dobre wyjście. Brak nowych antagonistów to też nie jest nic dobrego.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy