Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Zapowiedź

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Papież Franciszek - kim tak naprawdę jest?
Dodane: 24.05.2016 00:57 /
owerfull - Profil - user - 40% - 883
Przede wszystkim Franciszek nie pochodzi z Europy, więc kompletnie jej nie rozumie. Nie rozumie jej kultury, współczesnych problemów, nie rozumie europejskiego katolicyzmu i jego historycznych stosunków z religią np islamską. Stwarza to duży problem, o ile dla dużej części katolików na świecie Franciszek może wydawać się normalny, to dla katolików w Europie może on gadać rzeczy niewygodne.

-
Dodane: 24.05.2016 06:41 /
KaKa - Profil - user - max% - 13601
Ataki osobiste, bo wyśmiałem wiarę w przepowiednie z dupy.

Sugerowanie, że jestem zaślepiony kościołem, bo wyśmiałem przepowiednie z dupy.

Do czego to zmierza?

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 24.05.2016 07:25 /
Seneka - Profil - user - 70% - 2400
Kaka ten twój pseudo prześmiewczy ton jest nie na miejscu bynajmniej w tym temacie, bo raz wykazałeś się niewiedzą; na poparcie :
https://pl.wikipe...er_Turkson
Kandydat z Ghany na papieża i jakiego koloru skóry? XD
a dwa, że człowiek jest tylko marionetką w boskim planie, wszystko co ma się wydarzyć za naszego życia i po nas jest już zaplanowane i możliwe, że istniała, bądź istnieje garstka ludzi, która potrafi to dojrzeć, więc ja bym tak tego nie wyśmiewał..

-
Dodane: 24.05.2016 08:51 - Edytowane przez namso91 /
namso91 - Profil - user - 60% - 1757
KaKa napisał/a:
Ataki osobiste, bo wyśmiałem wiarę w przepowiednie z dupy.

Sugerowanie, że jestem zaślepiony kościołem, bo wyśmiałem przepowiednie z dupy.

Do czego to zmierza?

Przecież ja cię nie atakuje , tylko wytłumaczyłem ci na czym polega problem ludzi którzy poza księdzem na ambonie i udaniem się do kościoła z przyzwyczajenia nie widzą nic innego. Dlatego tacy ludzie np. nie dadzą powiedzieć nic złego na Franciszka bo jest papieżem i co z tego ,że robi na przekór Jezusowi i z niego szydzi. Nawet nie chcesz dyskutować o przepowiedni itp. tylko wszedłeś i piszesz ,że jest z pupy. Poza tym inaczej bym cię potraktował gdybym nie wiedział jakim użytkownikiem jesteś na forum. Ty zawsze musisz mieć we wszystkim rację i do tego prowokujesz często komentarzami wyśmiewając kogoś lub czyjeś zdanie.

-
Dodane: 24.05.2016 10:25 /
Bohnart - Profil - user - 50% - 1191
Papież Franciszek - kim tak naprawdę jest ?

Jest marnym papieżem i opowiada herezje.
Na wstępie zaznaczę że wychowałem się w wierze katolickiej, w okolicach liceum od wiary odszedłem i światopoglądowo jestem agnostykiem. Ot, coby jasne było z jakiego punktu oceniam sytuacje.

Gość mówi że dobrzy niewierzący pójdą do nieba. Straszna herezja.

"Pytasz mnie, czy Bóg chrześcijan przebacza tym, którzy nie wierzą i którzy nie szukają wiary. Zacznę od stwierdzenia - i to jest podstawowa rzecz - że miłosierdzie Boga nie ma granic jeśli podchodzi się się do niego ze szczerym skruszonym sercem. Problemem dla tych, którzy nie wierzą w Boga jest to, aby przestrzegali swojego sumienia. Grzech, nawet dla tych, którzy nie mają w sobie wiary, istnieje wtedy, gdy ludzie gwałcą swoje sumienie."

Sprostował to potem Watykan.

Porównał terrorystów do uczniów Jezusa. Po prostu ręce opadają:

"Dzisiaj nie sądzę, że istnieje obawa wobec islamu jako takiego, ale ze strony ISIS, która po części wyszła z islamu i jej wojennych podbojów, ", powiedział francuskiemu dziennikowi La Croix. "Prawdą jest, że idea podboju tkwi w duszy islamu, jednak możliwe jest aby tak samo interpretować cel Ewangelii Mateusza, gdzie Jezus wysyła swoich uczniów do wszystkich narodów, w odniesieniu do samej idei podboju."

Popiera imigrantów. Chce ich przyjmowania w Europie, obmywa innowiercom stopy.

Ten człowiek to jedna wielka klęska dla katolików, do tego głosi herezje. Jest to niebezpieczne dla całej naszej kultury jako schedy post-rzymskiej. Kultura łacińska jest jednoznacznie łączona z kościołem katolickim, bez instytucji kościoła, bez kontr-kultury na propozycje muzułmańskich rewolt skończymy jak Szwecja. Akceptując wszystko w imię równouprawnienia i innego pierdolollo wyjałowimy naszą odrębność. Naszą kulturę.

Wszystkie cywilizacje upadały od dekadencji i rozpadu kultury. Natomiast najwięksi zdobywcy szli z imieniem boga/króla/władyka na ustach i sztandarach. Narzucali swoje wartości a gdy ogrom tego co podbili ich przytłoczył, dopiero sie reformowali.

Dla mnie ten człowiek jest ogłupiony własnym optymizmem i nie zna świata. Papież ,,ludzi biednych'' myśli że to co robił w skali mikro może przenieść na cały kontynent i też będzie działać.
Myli sie.

-
Dodane: 24.05.2016 11:48 /
A jakiego koloru ma być mieszkaniec Ghany?

#namso91

Przecież to wy z demonem (multikonta) robicie tu syf, a przepowiednie maja to do siebie, że są zmyślone. Zaraz przyjdzie ovin i się pośmiejemy. Czekam aż Watykan runie w dwa lata czy coś.

-
Dodane: 24.05.2016 12:30 - Edytowane przez namso91 /
KaKa napisał/a:
A jakiego koloru ma być mieszkaniec Ghany?

#namso91

Przecież to wy z demonem (multikonta) robicie tu syf, a przepowiednie maja to do siebie, że są zmyślone. Zaraz przyjdzie ovin i się pośmiejemy. Czekam aż Watykan runie w dwa lata czy coś.

Watykan ma się i będzie miał dobrze. Złego diabli nie biorą.Narazie zaczyna się rozpadać Europa zachodnia. Zobacz jak sparaliżowana jest Francja. Wystarczyło tylko kilka miesięcy by państwo z potencjałem atomowym bez żadnego konfliktu z zewnątrz było w rozsypce. A szarlatan Franciszek jeszcze każe przyjmować terrorystów. Do Francji dochodzi jeszcze Belgia i napięte atmosfery w Szwecji i w Niemczech.
Ja z demonem robię syf ??? Wypowiadamy się głównie w tematach o DB i czy komuś się to podoba czy nie piszemy prawdę. Chwalimy dobre dbz i krytykujemy słabe dbs. Jestem ciekaw jaki ty zrobiłeś syf produkując ponad 12k postów ?
Ja wiem ,że prawda potrafi być bolesna i wcale ci się nie dziwię. Zresztą już kiedyś jakiś stary użytkownik tego forum świetnie cię opisał , ale nie zacytuje bo może być to obraźliwe. Było to w temacie demona "Anime 2015",
gdzie mnie zaatakowałeś w sposób 100 % hejterski , kompletnie nie wyrażając swojej opinii w temacie. Post twój jak i fragment posta użytkownika który świetnie cię opisał zniknęły więc dowodów niemam.

Zamiast wyrazić swoją opinię w temacie , hejcisz czyjeś wypowiedzi i zawsze ty musisz mieć rację. O twojej hipokryzji już nie wspomnę. I nie będę namawiał demona by się z ciebie pośmiał bo niemam 15 lat i to nie w moim stylu.
Na zarzut multikonta nawet nie będe odpowiadał , ale demon bez mojej namowy będzie miał ubaw.
Oglądałeś pierwszy epek "no game no life" ? Tak to właśnie ja :) [wot] używam obu rąk i nóg na 10 kompach i mam tu 100 kont. Zaraz się okaże ,że wszyscy krytykujący Franciszka lub DBS to jedna osoba :) LOL
Naprawdę Kaka , trochę samokrytyki jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

-
Dodane: 24.05.2016 12:53 - Edytowane przez Seneka /
Seneka - Profil - user - 70% - 2400
#KaKa
Jakie multikonta? Co ty piszesz człowieku? To są 2 różne osoby.. Tak się składa, że demona znam z innej gierki, a to, że wierzą w przepowiednie to nie znaczy, że muszą być tymi samymi osobami, ja też w nie wierzę i co jestem ich 3 kontem? Kurde... czekam aż takich niedowiarków jak ty porwie jakieś ufo, albo inne, Nostradamus nie pisał tych przepowiedni po to, aby taki kaka se potem negował na dbpolska, nie wierzysz to nie i kropka i nie powielaj, bo robisz niepotrzebny urdel tutaj

PS. Przy obecnym postępowaniu Franciszka nie zdziwię się, jeśli ten Watykan istotnie runie.

-
Dodane: 24.05.2016 13:04 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4634
owerfull napisał/a:
Przede wszystkim Franciszek nie pochodzi z Europy, więc kompletnie jej nie rozumie. Nie rozumie jej kultury, współczesnych problemów, nie rozumie europejskiego katolicyzmu i jego historycznych stosunków z religią np islamską. Stwarza to duży problem, o ile dla dużej części katolików na świecie Franciszek może wydawać się normalny, to dla katolików w Europie może on gadać rzeczy niewygodne.

Zgodzę się tu z #owerfull. Obecny papież, ma nie co inne podejście od Europejczyków. Inaczej patrzy na niektóre sprawy i stąd bierze się tak, a nie inny odbiór. On nie rozumie starego kontynentu, nie zna dobrze jej historii. Jemu się wydaje, że dialog między religiami jest możliwy.

-
Dodane: 24.05.2016 15:51 /
gryffin14 - Profil - user - 10% - 133
A ja chyba właśnie zmieniam o nim zdanie. Faktycznie dużo rzeczy się pokrywa, aczkolwiek to wciąż tylko przepowiednie, pożyjemy zobaczymy.

-
Dodane: 24.05.2016 16:18 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1904
Kaka gdybyś faktycznie uważał nas za multi konta to znając co robisz byś nas podkablował do admina. Ale skoro tutaj o tym piszesz to ma to charakter wyłącznie prowokacyjny. Nie wiem czy się z tego śmiać czy płakać.
Ale 1 rzecz osiągnąłeś przestaje odpisywać na twoje posty bo i tak nie ma sensu.

Co do tych przepowiedni to z dystansem do nich podchodzę. Bo z tego co wiem już przeżyłem 2 albo 3 końce świata już za mojego życia xd
Oczywiście to nie tak iż całkowicie się od takich rzeczy odcinam. Bo przykładowo pewien dziennikarz w USA dość dokładnie przewidział wydarzenie WTC 2001 zanim nastąpiło. Co ciekawe "przez pomyłkę" został postrzelony i w konsekwencji umarł w trakcie zatrzymania przez policję.
Do czego zmierzam. Iż rządy traktują ludzi jak bydło które samo nawet poświęca byle tylko odnieś korzyść materialną. Więc tak naprawdę nie potrzebna jest żadna apokalipsa z takimi ludźmi u władzy sami się wybijemy.

-
Dodane: 24.05.2016 16:19 - Edytowane przez KaKa /
Lel, to nie wiara w przepowiednie czyni multikonta multikontami.

To nie jest temat o przepowiedniach, a jak łatwo się domyślić - o papieżu. Papieżu który jest liberalny, nie jest Europejczykiem, więc nie zaprasza Arabów "do siebie" tylko do Europy. Gdyby Europejczyk miał decydować czy w USA osiedli islamistów pewnie też nie miał by nic przeciwko.

BTW mieszanie istnienia innych cywilizacji z wiarą w to, że ktoś, ktokolwiek był w stanie przewidzieć przyszłość. Ciekawe ile z tych przepowiedni się sprawdziło do dziś.

BTW hejterski sposób, ciekawe co to.
BTW 2 ludzie, którzy siedzą tu i klepią gównoposty w każdym temacie na temat brzydkiej kreski i słabej fabuły to wyrocznie świata, śmieszna, prawda?

Ktoś ma treść tych przepowiedni? No na ten rok źródła mówią o ognistych grzybach i pociskach balistycznych, a inne o braku podatków i braku barier językowych a do tego 200-letnim życiu :/

https://www.wpros...a-2016-rok

-
Dodane: 24.05.2016 16:29 - Edytowane przez namso91 /
Temat przepowiedni łączy się z papieżem , więc nie rozumiem co było złego w jego poruszeniu. Równie dobrze mogę napisać by w temacie o np. meczu Polska vs Niemcy nie dyskutować i nie wspominać nic o zadymie na trybunach podczas spotkania , tylko pisać o samym wyniku i piłkarzach.
A przepowiedni faktycznie było sporo i wiele się nie sprawdziło , ale ta jest cały czas aktualna i ma również swoje istotne elementy zawarte w bibli.
http://www.sn.org...-wg-biblii

-
Dodane: 24.05.2016 16:39 /
No tej tekst może mieć sens, ale jego interpretacja naprawdę kuleje. Nie mnie oceniać czy jest poprawna, ale jest po prostu tak napisana, żeby czytający uznał to za prawdę i od razu odniósł do papieża, a może chodzi o całkiem co innego. Naprawdę zwolennicy teorii spiskowych to dziwna grupa. Plus dla ciebie taki, że bierzesz pod uwagę, że to może nie być prawdą.

-
Dodane: 25.05.2016 01:30 - Edytowane przez Ovin /
Ovin - Profil - user - 40% - 617
Ktoś się orientuje czy gdzieś w głównych mediach mówili o tym co powiedział papież?
Bo na TVN fakty na ich stronie nie widzę.

Tak w ogóle to jak napisałem w innym temacie AS przesłał próbkę swojej krwi do Watykanu i papież powinien podjąć się samo-likwidacji Watykanu.

Czekam na debatę o ile taka się odbędzie i na cały ten proces Sadowy przeciwko Kapłanom.
We wrześniu też mija 3,5 roku od kiedy Franciszek został papieżem.
I nie chodzi w przepowiedni o kolor skóry tylko o przynależność papieża do zakonu Jezuitów.

"Godność człowiek uzyska, gdy nie będzie oceniał a oceny innych nie będą go bolały. Gdy nie będzie szkodził innym, jak również nie pozwoli sobie szkodzić. Gdy jego EGO będzie wielkie, lecz tego nie będzie okazywał.

Godności człowiek nie może okazywać i nie obchodzi go czy inni ją u niego zauważą." - Pan Zastępów.
-
Dodane: 25.05.2016 21:55 - Edytowane przez namso91 /
https://www.youtu...G2_6Y8Bp0s
Najnowszy filmik
Idzpodprad - pastor Paweł Chojecki o Franciszku.
Temat papieża zaczyna się po 20 minucie.

-
Dodane: 28.05.2016 02:55 /
Wasiak - Profil - user - 20% - 302
Choć nie mogę nazwać się osobą wierzącą, a raczej wątpiącą, szanuję religię chrześcijańską i bardzo szanuję obecnego papierza, Franciszka. Zdążyłem zauważyć, że to bardzo mądry człowiek obeznany w dzisiejszym świecie i starający się wprowadzić na nowo wartości typowo chrześcijańskie takie jak pomoc bliźnim w potrzebie. Papież nie mówi nic co odbiegałoby od nauk Chrystusa, a ci którzy twierdzą inaczej albo zostali zmanipulowani przez idiotów szukających sensacji, albo sami mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Przepraszam, ale nie mam zamiaru się przekrzykiwać i przekonywać do swoich racji, więc zamieszczę tylko niedługi artykuł, który powinien choć trochę sprostować to co wywołało taką aferę
http://wmeritum.p...cja/145389

Nie łykajcie wszystkiego co wam powiedzą :p
Pozdrawiam ;)

-
Dodane: 28.05.2016 03:22 - Edytowane przez demon119 /
Wasiak napisał/a:
Choć nie mogę nazwać się osobą wierzącą, a raczej wątpiącą, szanuję religię chrześcijańską i bardzo szanuję obecnego papierza, Franciszka. Zdążyłem zauważyć, że to bardzo mądry człowiek obeznany w dzisiejszym świecie i starający się wprowadzić na nowo wartości typowo chrześcijańskie takie jak pomoc bliźnim w potrzebie. Papież nie mówi nic co odbiegałoby od nauk Chrystusa, a ci którzy twierdzą inaczej albo zostali zmanipulowani przez idiotów szukających sensacji, albo sami mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
Przepraszam, ale nie mam zamiaru się przekrzykiwać i przekonywać do swoich racji, więc zamieszczę tylko niedługi artykuł, który powinien choć trochę sprostować to co wywołało taką aferę
http://wmeritum.p...cja/145389

Nie łykajcie wszystkiego co wam powiedzą :p
Pozdrawiam ;)

Sam artykuł co podałeś to też jest manipulacja xd
"Integracja ta jest tym bardziej konieczna, ponieważ obecnie, w wyniku egoistycznego poszukiwania dobrobytu, Europa przeżywa poważny problem spadku liczby urodzeń,” powiedział. „pustka demograficzna się rozszerza"

Ale proszę powiedz mi jaka jest interpretacja tych słów odpowiednia?
Bo według mnie jasno wynika z niej o co chodziło papieżowi. A jest to rozmnażania się z uchodźcami.

Najlepsze, że ten wielki autor co zarzuca wszystkim manipulacje, sam nie potrafi w komentarzach odpowiedzieć o co chodziło papieżowi jeśli nie o rozmnażanie się.

-
Dodane: 28.05.2016 03:36 /
Wasiak - Profil - user - 20% - 302
Skoro istnieje pustka demograficzna to sam napływ imigrantów zapełnia tę pustkę. Poza tym ci imigranci mogą rozmnażać się między sobą co widać wyraźnie w Niemczech gdzie średnia urodzeń wśród imigrantów jest znacznie wyższa niż wśród rodowitych Niemców

-
Dodane: 28.05.2016 03:43 /
Wasiak napisał/a:
Skoro istnieje pustka demograficzna to sam napływ imigrantów zapełnia tę pustkę. Poza tym ci imigranci mogą rozmnażać się między sobą co widać wyraźnie w Niemczech gdzie średnia urodzeń wśród imigrantów jest znacznie wyższa niż wśród rodowitych Niemców

Rozmnażać się między sobą, rodząc kolejnych muzułmanów. Tak to rozwiążę problem krajów europy którzy staną się mniejszością narodową w własnym kraju.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy