Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball > Gry
Temat: Dragon Ball Xenoverse 2
Dodane: 29.09.2018 21:59 /
Hecate - Profil - user - 10% - 182
Siema, planuje sobie zakupić xenoverse 2 i zastanawiam się czy jezeli tez bym kupił pada do Xbox to czy gra jest przystosowana do sterowania padem? Jest jakaś zaufana strona do zakupienia gry czy najlepiej kupić poprzez steam? Z góry dzięki za info ;)

-
Dodane: 30.09.2018 00:48 /
Stenbar - Profil - user - 60% - 1551
Lepiej korzystać z pada niż z myszki i klawiatury, a przynajmniej tak twierdzi większość graczy zaś sama gra raczej była tworzona głównie z myślą o sterowaniu padem. Ja w Xenoverse 1 i 2 przegrałem kilkaset godzin na padzie od Xboxa 360.
Raczej każdy pad jest przystosowany dobrze.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 12.10.2018 20:19 - Edytowane przez Paw100 /
Paw100 - Profil - user - 10% - 234
Witam po dłuższej przerwie. :)

Niecały miesiąc temu w końcu zdecydowalem się kupić PS4 i zastanawiam się teraz, nad kupnem drugiej części Xenoversa.
Prosiłbym o podzieleniem się zemną opinią osób, które zagrały w tę produkcję i mają przegraną już sporą ilość godzin.

Jestem fanem, ale nie jest mi lekko wydać od tak 120zł na grę, która na oko, nie prezentuje się jakoś oszałamiająco - Dragon Ball TB 3 swego czasu robił na mnie większe wrażenie.
No ale pozory mylą, a już na pewno bym się do tej produkcji przekonał, jeżeli jest tak jak niektórzy mówią, że jest co robić nawet po ukończeniu - podobno - słabego wątku fabularnego.
No i jak się sprawdza jako bijatyka (czuć te ciosy, jak z kombosami, animacją, czy jest to zbliżone do TB 3)?

Będę wdzięczny za Wasze odpowiedzi. :)

PS. Jakiś czas temu kupiłem ten tytuł w promocji na PC, ale mój sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań sprzętowych. Niby promocja ale jak dobrze pamiętam, te 40-50zł poleciało (jak nie więcej), więc tym bardziej mam mniejszą motywację, by kupić tę grę teraz na PS4.
Muszę być pewien, że cena jest adekwatna do zawartości.

Szkoda, że PS4 nie ma kompatybilności wstecznej, zagrałbym sobie w taki Burst Limit. :/

-
Dodane: 12.10.2018 23:17 /
Jeśli poszukujesz bijatyki, to miałbym dużą dozę niepewności przy polecaniu ci Xeno. Spora grupa ludzi uważa, że ta gra NIE jest bijatyką i chyba mają rację.
Ruchów postaci praktycznie nie czuć, a ciosy pozbawione są jakiegokolwiek powera w porównaniu do np. Budokai Tenkaichi 3. Z botami walczy się na zaspamowanie, uderzasz kilkanaście razy z dystansu, ładujesz się i powtarzasz do skutku, wrogowie są jak gąbki zbierające obrażenia. Może w PvP można grać bardziej w stylu przybliżonym do bijatyki, ale nie jestem pewien bo sam w PvP prawie nie grałem. Jeśli miałbym porównywać Xeno do Budokai Tenkaichi 3, to z całą pewnością są to dwie zupełnie różne gry.
Czego od tej gry oczekujesz? Jeśli bijatyki, najpewniej się rozczarujesz.

-
Dodane: 13.10.2018 00:03 /
Dzięki Stenbar za odpowiedź.

Czego oczekiwałbym po tej produkcji?
- przede wszystkim ciekawej fabuły... ale ta podobno jest słaba
- dobrze odwzorowanego klimatu z anime
- przyjemnej eksploracji świata DB (wcześniejszy punkt mozna połączyć z tym)
- ciekawej mechaniki rozgrywki, wiele możliwości (w tym też mam na myśli, kreowanie własnej postaci)
- małego GTA, czyli możliwości grania dalej, po ukończeniu wątku fabularnego

Tego oczekiwałbym po grze, która kosztuje minimum 120zł dalej po takim okresie czasu od premiery.

Jestem fanem Dragon Balla, ale bez przesady, za tę cenę miałbym dwa porządne tytuły z podobnego okresu wydania.

-
Dodane: 13.10.2018 12:32 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
Paw100 napisał/a:
- ciekawej mechaniki rozgrywki, wiele możliwości (w tym też mam na myśli, kreowanie własnej postaci)

Nie ma takiej gry w świecie DB :p
Najlepsze co możesz kupić to chyba DB FighterZ, które jest typową bijatyką, nie ma eksploracji świata, nie ma tam swojej postaci, a lategame to walki online z ludźmi.

-
Dodane: 13.10.2018 15:33 /
Ruqer napisał/a:
Paw100 napisał/a:

Nie ma takiej gry w świecie DB :p
Najlepsze co możesz kupić to chyba DB FighterZ, które jest typową bijatyką, nie ma eksploracji świata, nie ma tam swojej postaci, a lategame to walki online z ludźmi.

Wymieniłem te rzeczy, które oczekiwałbym po tytule z niby otwartym światem, jak się go reklamuje.
Najważniejszy jest dla mnie klimat i fajna rozgrywka, jednak ze wzrostem ceny, musi iść także jakość produktu - pierwsze co się rzuca w oczy, to średnia grafika.

FigterZ na pewno nie kupię, tym bardziej teraz jak życzą sobie za nią grubo ponad 200zł. Moim zdaniem ta gra nie jest warta 100zł a co dopiero ponad 200.

-
Dodane: 13.10.2018 17:59 /
Xenoverse nie ma otwartego świata, według mnie ma coś bardziej w stylu otwartego huba. Czyli masz jedno miasteczko i zamiast klikać "walka" w menu to musisz podejść do npc, u którego to klikniesz. Xeno to przede wszystkim grind grind i grind, jak napisał Stenbar to spam umiejętnościami.

FighterZ to jedna z najlepszych bijatyk DB i jedna z najlepszych bijatyk w gatunku, najczęściej oglądana podczas turniejów. Świetny, widowiskowy i satysfakcjonujący system walki, jeżeli ta bijatyka nie jest warta pełnej ceny to żadna nie jest. Gry teraz tyle kosztują, 60 ojro.

-
Dodane: 13.10.2018 18:26 - Edytowane przez Stenbar /
Fabuły Xeno nie jestem w stanie jednoznacznie potępić, sam koncept na jakim się opiera w zupełności wystarczyłby do oparcia na nim trybu fabularnego, który na ładnych kilka czy nawet kilkanaście lat stałby się wzorem dla gier DB.
Niestety wykonanie to 2/10, opisać w kilku słowach?
Bieda, lenistwo i niewykorzystany potencjał.
Do klimatu DB nie mam zastrzeżeń, ja go czuję chociaż mógłby być trochę bardziej dojrzały, ale jest to ekstremalnie subiektywny element.
W grze nie mamy do czynienia z otwartym światem. Świat można podzielić na dwa główne elementy, lobby i miejsca walk, wykonywania misji. Lobby to średniej wielkości miasto, a obszary misji to zlepek kilku aren pomiędzy, którymi poruszamy się teleportami. Każda taka arena może być porównana do tych pól walki z BT3.
Po ukończeniu głównego wątku możesz się skupić na rywalizacji z ludźmi, nie wiem jak się ma społeczność na konsolach bo gram na PC. Są też misje równoległe i eksperckie, jest ich grubo ponad setka, skupiają się na walce.
Zazwyczaj unikam polecania, lub odradzania komuś jakiegoś tytułu. Gdybyś mnie jednak zmusił np. przykładając mi nóż do gardła, to powiedziałbym ci:
Raczej nie polecam.

Jeśli masz jakieś inne tytuły, które chciałbyś kupić to skup się na nich. Sam niewiele jestem w stanie powiedzieć o grach z universum DB bo mam tylko PC, a większość tytułów do niedawna omijała te platformę.
Przez spam i grind straciłem duszę, nie idź moją drogą. [agrrr]

-
Dodane: 13.10.2018 20:03 /
Ruqer napisał/a:
FighterZ to jedna z najlepszych bijatyk DB i jedna z najlepszych bijatyk w gatunku, najczęściej oglądana podczas turniejów. Świetny, widowiskowy i satysfakcjonujący system walki, jeżeli ta bijatyka nie jest warta pełnej ceny to żadna nie jest. Gry teraz tyle kosztują, 60 ojro.

Hmmm... muszę odpalić jakieś zagrajmy z niej u kogoś by samemu ocenić, póki co, kłócić się z Tobą w tej kwestii nie będę, bo swoje zdanie opieram tylko na moich odczuciach po obejrzeniu kilku zwiastunów i krótkich fragmentów z rozgrywki - na pierwszy rzut oka, wygląda to na takiego Mugena na sterydach z ładną bądź co bądź, grafiką.

Za to nie zgodzę się co do cen, bo taki ekskluzywny tytuł na platformę Sony, a mianowicie "Uncharted 4" kupiłem za niecałe 60zł w Neonecie - gra o ile się nie mylę, tylko nieco starsza od Xenoversa 2 (mam na myśli rok wydania).
Tak więc można kupić dobre gry na konsolę, które nie kosztują prawie 300zł, a tym bardziej po upływie takiego czasu.

Stenbar napisał/a:
Zazwyczaj unikam polecania, lub odradzania komuś jakiegoś tytułu. Gdybyś mnie jednak zmusił np. przykładając mi nóż do gardła, to powiedziałbym ci:
Raczej nie polecam.

Dzięki Stenbar za radę. :)
Daj spokój z tym nożem, za kogo mnie uważasz.... jeszcze by mi się ręka omsknęła i byłbym cały uwalony - szkoda ubrania. XD

Szkoda że nie można odpalić gier z PS3 na PS4. :/

-
Dodane: 15.10.2018 12:50 - Edytowane przez Ruqer /
Paw100
Co do cen, to głównymi czynnikami jest to czy gra dobrze się sprzedała(więc rynek używek radzi sobie dobrze) i czy gra jest nastawiona na single czy multiplayer :p

No, a fighterz to gra z tego roku.

Sprawdź allegro, może ludzie sprzedają w dobrych cenach, na konsolach jest ten przywilej grania w gry z drugiej ręki :d

-
Dodane: 21.10.2018 19:28 /
Ruqer
Niestety, ale ceny na allegro są tak wysokie, że równie dobrze mógłbym już dopłacić i mieć nową wersję.

No nic, póki co dam sobie chyba siana - szkoda, że nie ma kompatybilności wstecznej, albo chociaż nie wydali poprawione wersje poprzednich gier z uniwersum Smoczych Kul na nową platformę Sony.

-
Dodane: 21.10.2018 19:30 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14702
Panowie, zdradzę Wam, że już na dniach zaprezentujemy konkurs, w którym do wygrania będą świetne nagrody, w tym Dragon Ball FighterZ, ale na teraz nic więcej powiedzieć nie mogę ;)

-
Dodane: 27.10.2018 20:56 /
Panowie, zdradzę Wam, że już na dniach zaprezentujemy konkurs, w którym do wygrania będą świetne nagrody, w tym Dragon Ball FighterZ, ale na teraz nic więcej powiedzieć nie mogę ;)

by_black w takim razie czekam na nowiny. :)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy