Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Prywatyzacja służby zdrowia
Dodane: 06.12.2015 20:24 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3887
Tak pomyślałam sobie, że założyć ten temat. Czy jesteście za prywatyzacją służby zdrowia? Ja jestem. Widać, że u nas publiczna to zwyczajnie dramat. Kolejki do kilku lat i często słabi lekarze. W prywatnych 2 tygodnie i lepsza obsługa.

-
Dodane: 06.12.2015 20:54 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2546
Też jestem za. Składki na NFZ są obowiązkowe, a nie leczą każdej choroby. Czyli osoby, których nie będą leczyć muszą płacić i na NFZ i leczyć się prywatnie. Gdzie sens? Gdzie logia? Jednak wielu ludzi nie rozumie tego, że do prywatnej służby zdrowia też będzie można płacić(nie trzeba, ale można!) składki, więc w wypadku jakiegoś urazu nie trzeba będzie płacić za operacje itp. Dlatego główny ich argument nie ma sensu(czyli: "nie będzie mnie stać na operacje, gdy będzie państwowa służba zdrowia" ;)

-
Dodane: 06.12.2015 21:23 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4685
No co wy?? Chcecie aby lekarze stracili dobry system zarabiania?? ;) Poza tym lekarze w swoich przychodniach też biorą pacjentów na fundusz zdrowia i łoją za to grubą kasę. No ale później nie starcza na operację. Ale to już inna sprawa. Prywatna opieka zdrowotna jest w pewnym sensie w USA, a koszty wizyty w szpitalu są kosmiczne. A jak ma się raka, a ubezpieczyciel stwierdzi, że leczenie was się nie opłaca, to kończy się bardzo często tragicznie.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 06.12.2015 21:35 - Edytowane przez Ruqer /
Tylko, że z USA dostajemy przykłady ludzi, którzy nie płacili ubezpieczenia, dlatego ich wizyty w szpitalu są kosztowne, to ich wybór. Mogli płacić tak jak my płacimy na NFZ, ale tego nie zrobili. Czyja to wina gościa, który nie płaci, a później płacze, czy prywatnej służby zdrowia?

Sporo też zależy od umowy na jaką płacisz.

-
Dodane: 06.12.2015 21:39 /
Lestero - Profil - user - 40% - 721
Oczywiście jestem za prywatyzacją. Gdy potrzebowałem zabieg (nieważne już jaki) dostałem termin operacji za pół roku, i tak musiałem zapłacić prywatnie i tak, bo po pół roku by było dawno po wszystkim. A składki się płaci.

-
Dodane: 06.12.2015 22:36 /
Ruqer napisał/a:
Tylko, że z USA dostajemy przykłady ludzi, którzy nie płacili ubezpieczenia, dlatego ich wizyty w szpitalu są kosztowne, to ich wybór. Mogli płacić tak jak my płacimy na NFZ, ale tego nie zrobili. Czyja to wina gościa, który nie płaci, a później płacze, czy prywatnej służby zdrowia?

Sporo też zależy od umowy na jaką płacisz.

Chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź, nie pisałem o nie ubezpieczonych. Ale wiadomo jak ktoś jest zaślepiony, w wolny rynek, to tak się kończy. ;)

-
Dodane: 06.12.2015 22:41 - Edytowane przez Ruqer /
hlkpl napisał/a:

Chyba nie do końca zrozumiałeś moją wypowiedź, nie pisałem o nie ubezpieczonych. Ale wiadomo jak ktoś jest zaślepiony, w wolny rynek, to tak się kończy. ;)

Dlatego wtedy szukasz umowy, która się usatysfakcjonuje. Teraz nie jest lepiej - moja mama jest chora, NFZ powiedziało, że nie będzie jej leczyć, bo tej choroby nie ma na liście refundowanych. No K@$#& JEGO MAĆ! Jak? Pytam się jak?! Musi płacić te głupie składki tylko po to, żeby i tak wydawać jeszcze więcej hajsu na leczenie prywatnie?! Jeżeli płacisz to wymagasz, szczególnie jeżeli KAŻĄ Ci płacić.

-
Dodane: 06.12.2015 22:43 /
KaKa - Profil - user - max% - 13631
Jak najbardziej za. Nie wiedzę żadnych wad, nie wiem o czym mówisz hlkpl. Koszty są wysokie, ale masz te pieniądze. Jeśli mam wybierać i płacić składki na NFZ a w razie urazu iść do lekarza prywatnie (jak to miało miejsce latem) czy nie płacić na NFZ i iść prywatnie, to wybór jest jasny. Tym bardziej, że w takim układzie prywatni lekarze potanieją, teraz prywatnie = drogo, bo tak być może, bo za darmo jest słabo, pp prywatyzacji prywatnie = tyle ile się należy.

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 07.12.2015 12:44 - Edytowane przez zadyma /
zadyma - Profil - user - 60% - 1686
Darmowa służba zdrowia jest cechą cywilizowanego kraju i społeczeństwa. Nie wyobrażam sobie Państwa bez publicznej służby zdrowia. Wiele ludzi w naszym kraju żyje na skraju ubóstwa, nie stać ich na podstawowe produkty takie jak żywność czy ubrania, a gdzie tu mowa o kwotach idących w tysiące za pobyt w szpitalu.
Ostatnio mój tata miał wypadek i musiał spędzić najpierw 2 tygodnie w szpitalu, a teraz będzie kilka tygodni w szpitalu rehabilitacyjnym. Oczywiście za pobyt nie zapłacimy ani grosza. Ale gdybyśmy byli w tej złotej ameryce już dawno byśmy musieli nabrać kredytów by opłacić te wszystkie szpitale, rehabilitacje, rehabilitantów.
A wszystkim znawcom i ekonomistom z gimnazjów i liceów to podziękuje.

-
Dodane: 07.12.2015 12:50 /
Rork - Profil - user - 0% - 14
by byli i ci i ci wstajesz o 3 w nocy - podjadasz i po badaniu na czczo - numerek przepada a tak wstajesz o 3 w nocy i udajesz się do calodobowej przychodni na badania; teraz są te maszyny co cie tam wkładaja jak na tacy w kostnicy i widać cały organizm - kosmos; prywata jest dobra bo czas i ja decyduje kiedy; po drugie mamy obecnie w kraju zbyt mało medyków

-
Dodane: 11.12.2015 12:52 - Edytowane przez Wanderer /
Wanderer - Profil - user - 0% - 75
Zawsze bylem za prywatyzacja sluzby zdrowia. W Polsce publiczna sluzba zdrowia kuleje choc w innych krajach sie sprawdza. Zeby nie bylo nie jestem za calkowita prywatyzacja , gdyz jest wiele chorob, ktore sa zbyt kosztowne nawet dla dobrze zarabiajacych. Sa to przypadki dosc rzadkie, ale sie zdarzaja. I wedlug mnie powinny byc refundowane. Dzis refundowane maja byc leki dla osob starszych. Takie pomysly ma PiS, to czysta glupota, bo czesto osoby starsze zra leki, ktore nie sa im potrzebne. Ponadto to cios dla aptekarzy. Kolejnym marnotrastwem tak dla odmiany jest refundowanie invitro. Bezplodnosc jest wada genetyczna, ale nie zagraza zyciu. Ponadto invitro to nie leczenie bezplodnosci tylko jej obejscie. Ten zabieg nie jest na tyle drogi aby trzebaby go finansowac. Jesli sie rozpowszechni bedzie jeszcze tanszy. Sama moralnosc tego zabiegu zostawiam do oceny indywidualnej. Na pewno trzeba podjac jakas probe naprawe sluzby zdrowia, w tym jej czesciowa prywatyzacje.

-
Dodane: 11.12.2015 15:35 - Edytowane przez Kamil130 /
Kamil130 - Profil - user - 0% - 1
zadyma napisał/a:
Darmowa służba zdrowia jest cechą cywilizowanego kraju i społeczeństwa. Nie wyobrażam sobie Państwa bez publicznej służby zdrowia. Wiele ludzi w naszym kraju żyje na skraju ubóstwa, nie stać ich na podstawowe produkty takie jak żywność czy ubrania, a gdzie tu mowa o kwotach idących w tysiące za pobyt w szpitalu.
Ostatnio mój tata miał wypadek i musiał spędzić najpierw 2 tygodnie w szpitalu, a teraz będzie kilka tygodni w szpitalu rehabilitacyjnym. Oczywiście za pobyt nie zapłacimy ani grosza. Ale gdybyśmy byli w tej złotej ameryce już dawno byśmy musieli nabrać kredytów by opłacić te wszystkie szpitale, rehabilitacje, rehabilitantów.
A wszystkim znawcom i ekonomistom z gimnazjów i liceów to podziękuje.

Nie ma czegoś takiego jak darmowa służba zdrowia, ponieważ płacimy za nią w podatkach... Na prawdę myślisz, że ludzi nie stać na opłacenie lekarzy, ale stać na opłacenie lekarzy i urzędników? Widzę coś kiepsko z matematyką u niektórych. A po za tym w Polsce na ogół wygląda to tak, że najpierw jesteśmy zmuszeni płacić składki, a później i tak musimy płacić za leczenie, bo państwo nie refunduje. Dla przykładu rok temu zapłaciłem niecały 1000 zł za leczenie u dentysty, jak okulary kupuję to też państwo nie refunduje. Jest wielu ludzi których leczenie kosztuje każdego miesiąca wiele tysięcy, ale państwo nie refunduje potrzebnych im leków itp. Gdyby nie byli zmuszeni płacić składek to większość z nich ubezpieczyłaby się prywatnie lub oszczędzali, a leczenie było by tańsze...

-
Dodane: 11.01.2017 15:00 /
Sango - Profil - user - 70% - 2421
Proponuje wyborazić sobie taką sytuację że istnieje u nas "Ministerstwo Wyżywienia", zadaniem tegoż Ministerstwa jest zapewnić wszystkim 'darmowe' obiady (chcesz czy nie MUSISZ płacić składki, większość stołówek są znacjonalizowane i żyją z NFW <Narodowego Funduszu Wyżywienia> ;) , rzecz jasna jest kilka prywatnych, lepszych stołówek ale są drogie, bo przez to że państwo wtrąca się w kwestię wyżywienia, sektor obiadowy nie jest rynkowy. Oczywiście w takiej sytuacji urzędnicy robią wałki, kradną bo mogą przecież (mają popis żeby kraść, zawiłe prawo etc.etc.), żarcie jest obrzydliwie i trzeba czekać w kolejkach żeby dostać, a często się okazuje że nie opłacamy tylko naszego wyżywienia ale jeszcze cudze ? Co Wy na to ?

-
Dodane: 20.01.2017 01:01 /
Sango napisał/a:
Proponuje wyborazić sobie taką sytuację że istnieje u nas "Ministerstwo Wyżywienia", zadaniem tegoż Ministerstwa jest zapewnić wszystkim 'darmowe' obiady (chcesz czy nie MUSISZ płacić składki, większość stołówek są znacjonalizowane i żyją z NFW <Narodowego Funduszu Wyżywienia> ;) , rzecz jasna jest kilka prywatnych, lepszych stołówek ale są drogie, bo przez to że państwo wtrąca się w kwestię wyżywienia, sektor obiadowy nie jest rynkowy. Oczywiście w takiej sytuacji urzędnicy robią wałki, kradną bo mogą przecież (mają popis żeby kraść, zawiłe prawo etc.etc.), żarcie jest obrzydliwie i trzeba czekać w kolejkach żeby dostać, a często się okazuje że nie opłacamy tylko naszego wyżywienia ale jeszcze cudze ? Co Wy na to ?

No to jedziemy, nasz wspaniały minister Radziwił, wprowadzi zakaz komercjalizacji jednostek szpitalnych. Czyli można będzie się spodziewać zadłużonych szpitali. Które będą się tłumaczyć złą sytuacją finansową szpitala odmawiając przyjęć. :p

Co do rzekomych spadków cen, to tu różnie może być. Mentalność lekarzy starszych jest taka, a nie inna. Młodsi też się cenią. Trzeba pamiętać, że lekarz musi zarabiać, bo po co się uczył na studiach, żeby mało zarabiać? :p

Lekarze muszą zarabiać, ty likwidując im dochodowy system, zasmucisz panie i panów z białym fartuchem. Oni mają dobre zarobki, chirurdzy mają kilkanaście pensji miesięcznie, chcesz im to zabrać?

Pielęgniarki, które coraz bardziej się cenią, bo jest ich coraz mniej??

No zastanów się? Przy wolnym rynku, ludzie powiązani z służbą zdrowia, ucierpią!!

Ich nie interesują kolejki i oczekiwanie.

-
Dodane: 10.03.2017 21:00 - Edytowane przez BobTheDog /
BobTheDog - Profil - user - 0% - 98
Żadnego z was nie stać na korystanie z prywatnej służby zdrowia. Te rozwiązanie jest fajne, jak idziesz do dentysty albo chcesz wyleczyć grypę. Natomiast w przypadku zapadnięcia na poważne choroby nie będziecie w stanie pokryć koszytów leczenia. Leczenie osoby chorej na raka to średnio 300-400 tys zł plus należy dodać do tego koszty rehabilitacji. Prywatna to znaczy, że chce zarobić więc tę sumę spokojnie możecie pomnyżyć razy dwa.

Ci co sobie chwalą niech zobaczą, jak działa to w stanach, gdzie ludzie sprzedają domy, aby się leczyć. Ci co myślą, że z dobrowonych składek opłacą prywatną służbę zdrowia niech się pukną w łeb, bo nie mają pojęcia o kosztach funkcjonowania sektora medycznego, gdzie za byle gówno płaci się milionami.

Tylko dodam, że byle chirurg w szpitalu publiczynym zarabia 30 tys zł miesięczenie. Za granicą może liczyć nawet na 3 razy tyle. Jak myślicie w przypadku prywatnej służby, którą półkę wybiorą jako punkt odniesienia przy negocjajach w sprawie kontraktu ?

-
Dodane: 10.03.2017 21:28 /
#BobTheDog

XD

Zgłaszam do moda za trollowanie

http://wynagrodze...urg-ogolny

30k xD

Polisa to polisa, teraz ci zabierają połowę pensji a i tak trzeba chodzić prywatnie, wykup polisę za 3/4 tej stawki i każdy jest zadowolony.

-
Dodane: 10.03.2017 21:59 /
KaKa napisał/a:
#BobTheDog

XD

Zgłaszam do moda za trollowanie

http://wynagrodze...urg-ogolny

30k xD

Polisa to polisa, teraz ci zabierają połowę pensji a i tak trzeba chodzić prywatnie, wykup polisę za 3/4 tej stawki i każdy jest zadowolony.

Niech jakieś burzy w tym temacie robić, ale #KaKa nie możesz wierzyć wszystkiemu co jest w internecie napisane. Są chirurdzy którzy biorą może nie 30 tys., ale polowe tego. No gdzieś w tych okolicach takie jest ich wynagrodzenie, może czasem trochę mniej. Powtarzam ci jeszcze raz, lekarze nie mają źle. :p

-
Dodane: 10.03.2017 22:49 /
Znam bardzo dobrze realia ile zarabiają chirurdzy na przykładzie wojewódzkiego szpitala specjalistycznego w moim mieście. Znam, bo wiedza o tym należy do moich obowiazków służbowych. I wiem od samego dyrektora szpita ile zarabiają w nm lekarze. Tak więc nie pitol. Powiem tylko, że radny mojego miasta będęcy jednocześnie lekarzem w oświadczeniu podał kwote 500 tys zł przychodu rocznie. Za 15 tys miesięczenie, to ceniony chirurg nawet nie podejdzie do stołu.

-
Dodane: 11.03.2017 10:48 /
#hlkpl

Są, ale to jest po pierwsze połowa, po drugie to pensja razem z dyżurami, które są opcjonalne, po trzecie to specjaliści, a nie "byle chirurg w szpitalu publicznym".

#BobTheDog
Ojej, jak nagle zmieniłeś zdanie. Więc nie byle chirurg z byle szpitala publicznego, a chirurg ze specjalistycznej placówki wojewódzkiej ;/
No i nie wiem co ma do tego przychód roczny radnego xD otwierasz swoją poradnie prywatną i przyjmując 20 pacjentów dziennie masz 2k przychodu na dobę.

-
Dodane: 11.03.2017 11:03 /
I nie zmieniem zdania, bo nigdzie wartościowałem poziomów referencyjnych szpitali. Najpierw trzeba wiedieć na czym polega różnica pomiędzy szpitalami wojewódzkimi czy powiatowymi. I to wcale nie chodzi, że jedne świądczą gorszą jakość usług medycznych, tylko są mniejsze i posiadają mniej oddziałów. A specjalistyczna placówkę wojewódzką, to są zwykłe szpitale jakie znajdziesz w miastach do 100 tys. To nie są kliniki państwowe.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy