Ważna informacja News: Konkurs: Wielka Bitwa

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: Polskie marki
Dodane: 01.12.2015 11:21 /
Wanderer - Profil - user - 0% - 75
Polskich marek jest coraz mniej. Zazwyczaj są wykupywane przez zagraniczne koncerny, gdy już zasłyną w Polsce z dobrej jakości. Tak było m.in. z Amicą i Zelmerem. Firmy zostały przejęte przez zagraniczne firmy przez co ich jakość uległa pogorszeniu.
W innych krajach od zawsze była moda na patriotyzm gospodarczy. My też musimy wspierać swoich.

Czy wy również wspieracie polskie marki?
Jeśli tak to jakie?

Żywność
Ketchup: Popularne polskie marki wg mnie są równie dobre co zagraniczne, albo i lepsze. Dodatkowym atutem jest niższa cena a są nimi Kotlin i Włocławek. Jeśli chodzi o Pudliszki to niestety zostały wykupione przez Hainza.

Napoje niegazowane (gazowanych nie pijam) - do polskich napojów, które lubię należą Tymbark, Tarczyn i Dr Witt

Czekolada: Tu niestety zaniedbałem polskie marki zazwyczaj kupuje milkę lub Wedla(marki zagraniczne), ale również i na tym polu mamy swoją reprezentację, również wysokiej jakości. Terravita i Goplana.

Chemia (proszki i płyny do mycia naczyń) jeśli chodzi o proszki to tu nie znam polskiej marki, która byłaby wysokiej jakości. Jeśli chodzi o płyny do mycia naczyń to Ludwik i Tymek nie ustępują Purrowi.

Kosmetyki i środki czystości.
Z popularnych mydeł mamy Białego Jelenia, kosmetyki Ziaja oraz AA.

Odzież staram się kupować w polskich sklepach. Jeśli chodzi o ubrania sportowe to wybieram 4F i Elbrus(szczególnie dobre obuwie wg mnie lepsze niż adidas i nike). Z ubrań eleganckich to przychodzą mi do głowy Lavard, Vistula i Wólczanka, wittchen. A z ubrań codziennych house, reverved. Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie te marki płacą w Polsce podatki, ale mimo wszystko wolę kupować u swoich.

Samochody:
Niestety nie mamy polskiej marki samochodów, a według mnie każde liczące się państwo powinno mieć przynajmniej jedną. Trwają prace nad wskrzeszeniem Warszawy, ale też nie wiadomo co z tego wyniknie. Z aut luksusowych mamy przedstawiciela jest nim Arrinera Husaria. Jestem ciekaw czy marka utrzyma się na powierzchni.

Traktory: URSUS niestety jest mało sprawdzoną marką. W Polsce nie cieszy się popularnością. Nie wiem czym to spowodowane, ale mam nadzieję że się poprawią, bo w rankingach sprzedaży okupują ostatnie miejsca. Za to wszystkie ciągniki idą do Etiopii. Tam sprzedają się jak świeże bułeczki.

To tyle z mojej strony. Jakie wy wspieracie rodzime produkty, a jakich według was brakuje.

-
Dodane: 02.12.2015 22:03 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3863
Niestety. Polskie marki w większości zostały wykupione przez Niemców.
Bardzo lubię jogurty Bakoma. Mają taki posmak, który mi jak najbardziej odpowiada. Na lody Grycan ,hmm wolę soki ale lody też mogą być.
Milkpol i mlekpol kilka lat temu dominowały stanowczo
Atlas- nie znam się na budownictwie, ale wielu znajomych moich ich chwali.
Z kremów- bardzo cenię Joanna, raczej nie było przypadku, że miałam na nie uczulenie czy coś.
Ziai nie cierpię. DNO.
Bardzo mi się podobają meble w Agata meble. Stylowe i z klasą.
Sama jestem w PKO BP i zadowolona z tego banku.
Z Media ekspert- mam odkurzacz na wodę.
Piotr i Paweł, Stokrotka- me ulubione supermarkety.
Trochę tego jest

-
Dodane: 02.12.2015 23:54 /
millera1302 - Profil - user - 40% - 692
Wanderer napisał/a:
Polskich marek jest coraz mniej. Zazwyczaj są wykupywane przez zagraniczne koncerny, gdy już zasłyną w Polsce z dobrej jakości. Tak było m.in. z Amicą i Zelmerem. Firmy zostały przejęte przez zagraniczne firmy przez co ich jakość uległa pogorszeniu.
W innych krajach od zawsze była moda na patriotyzm gospodarczy. My też musimy wspierać swoich.

Czy wy również wspieracie polskie marki?
Jeśli tak to jakie?

Żywność
Ketchup: Popularne polskie marki wg mnie są równie dobre co zagraniczne, albo i lepsze. Dodatkowym atutem jest niższa cena a są nimi Kotlin i Włocławek. Jeśli chodzi o Pudliszki to niestety zostały wykupione przez Hainza.

Napoje niegazowane (gazowanych nie pijam) - do polskich napojów, które lubię należą Tymbark, Tarczyn i Dr Witt

Czekolada: Tu niestety zaniedbałem polskie marki zazwyczaj kupuje milkę lub Wedla(marki zagraniczne), ale również i na tym polu mamy swoją reprezentację, również wysokiej jakości. Terravita i Goplana.

Chemia (proszki i płyny do mycia naczyń) jeśli chodzi o proszki to tu nie znam polskiej marki, która byłaby wysokiej jakości. Jeśli chodzi o płyny do mycia naczyń to Ludwik i Tymek nie ustępują Purrowi.

Kosmetyki i środki czystości.
Z popularnych mydeł mamy Białego Jelenia, kosmetyki Ziaja oraz AA.

Odzież staram się kupować w polskich sklepach. Jeśli chodzi o ubrania sportowe to wybieram 4F i Elbrus(szczególnie dobre obuwie wg mnie lepsze niż adidas i nike). Z ubrań eleganckich to przychodzą mi do głowy Lavard, Vistula i Wólczanka, wittchen. A z ubrań codziennych house, reverved. Zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie te marki płacą w Polsce podatki, ale mimo wszystko wolę kupować u swoich.

To tyle z mojej strony. Jakie wy wspieracie rodzime produkty, a jakich według was brakuje.

NIe no, jako kobieta musze się wypowiedzieć o myciu naczyń. TYMEK to największy szajs na świecie i ledwo nim idzie zmywać, Ludwiekiem tez słabo. Potwierdzone info.

Co do polskich ciuchów to też słabo, bo się cenią niesamowicie. W Reserved jest czasami w kij drogo a niestety jakości brak. Mam taki kardigan z twego sklepu i po kilku praniach wygląda troche kupowato, a nie była specjalnie tani. House ma słabe ubrania i wyglądają dobrze chyba tylko na manekinach...

Napisałąbym więcej ale strasznie chce mi się spać, a ten płyn do mycia naczyń mnie oburzył.xD

-
Dodane: 23.03.2016 11:43 /
Geronimo - Profil - user - 0% - 10
Bardzo szkoda że FSO przestało produkować samochody bo obecnie rynek jest zdominowany przez niemieckie marki a szkoda bo jakoś w tej dziedzinie moglibyśmy zaistnieć ;d ciekawe mogłyby być projekty nowoczesnych Polonezy :) mimo wszystko samochody z tamtych lat mają klimat

-
Dodane: 23.03.2016 11:48 - Edytowane przez Byczusia /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3863
A i przypomniało mi się, że cenię odkurzacze firmy Zelmer. Zawsze miałam takie w domu i poza jednym z nich się doskonale sprawowały ;) . No i CCC- znakomite buty.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 23.03.2016 12:06 /
W naszym kraju niestety nie ma jakiegoś poczucia , że to jest polski produkt i bądźmy z tego dumni tylko wręcz przeciwnie : co zagraniczne to dobre i wieczny zachwyt zachodem ;d powinniśmy wspierać polskie marki i kupować ich produkty

-
Dodane: 24.03.2016 11:58 /
Lyserg1260 - Profil - user - 30% - 508
Mnie to kompletnie nie obchodzi skąd jest dany produkt, ważne że mi smakuje. Nie mam zamiaru specjalnie sięgać po coś gorszego sortu "bo polskie". Co nie znaczy że nie mamy dobrych produktów. Kotlin to świetny ketchup, jeden z najlepszych jakie można dostać IMO, dużo lepszy niż Pudliszki.

-
Dodane: 24.03.2016 12:09 - Edytowane przez demon119 /
demon119 - Profil - user - 60% - 1887
Geronimo napisał/a:
W naszym kraju niestety nie ma jakiegoś poczucia , że to jest polski produkt i bądźmy z tego dumni tylko wręcz przeciwnie : co zagraniczne to dobre i wieczny zachwyt zachodem ;d powinniśmy wspierać polskie marki i kupować ich produkty

Proszę cię. W kraju takim jak Polska nie może większość sobie pozwolić na luksus kupowania drożej albo gorszych produktów tylko dla tego, że są z Polski.
Przykład sklepy co z tego, że większość sieciówek nie jest Polskie skoro mają ceny niższe niż Polskie małe sklepiki gdzie cena za produkty jest znacznie wyższa.

Nawet wojsko się na tym przejechało. Zamówili gąsienice do artylerii krab. I co wyszło? Te Polskie gąsienice pękały podczas testów i musieli kupić licencje na koreańskie bo taki był bubel z tych Polskich.

Więc najważniejsze to by produkt był w dobrej jakości o rozsądnej cenie, a z jakiego jest kraju to jest bez znaczenia.

Edit nie zapominajmy też o tym, że państwo nasze już nas wystarczająco okrada.
Przykład telefon w USA gdzie kosztuje na nasze 1500zł. A w Polsce 2500zł... Z cyklu droższe życie za granicą... ta dobre sobie...

-
Dodane: 24.03.2016 12:14 /
No wiadomo trzeba zachować zdrowy rozsądek i każdy umie liczyć bo wiadomo że z naszych głodowych pensji szaleć nie można no ale jeśli coś jest w podobnej cenie to warto wybrać ten Polski produkt :)

-
Dodane: 22.07.2016 16:30 /
Sango - Profil - user - 70% - 2431
Proponuję zadać sobie pytanie dlaczego nasze marki zostały wykupione przez zagraniczne koncerny ? Może przez te antyludzkie prawo i szalone podatki, przez co naszym ojczystym markom trudno się przebić by mogłyby być konkurencyjne względem zagranicznych (jakość, cena) (Poczytajcie sobie o gospodarce Japonii czy Niemiec po II wojnie światowej, te kraje mimo tego że były zniszczone, to ludzkie prawo, w miarę normalne podatki dokonały cudu gospodarczego) ? Prawdę powiedziawszy obstawiam że zagraniczne koncerny dają łapówki naszym cudownym politykom, by ci później robili wszystko by zniszczyć nasze rodzime marki a także zminimalizować szansę powstania takowych, tak by zagraniczne koncerny miały monopol ? Sorry, ale dla mnie cytując pewnego ministra "Polska istnieje tylko teoretycznie, praktycznie to jej nie ma" i to z winy chciwości tych pseudo polityków którzy są wybierani przez te społeczeństwo.

-
Dodane: 22.07.2016 16:35 /
KaKa - Profil - user - max% - 13447
4F można rzecz osiągnęło już sukces, bo na IO ubiera już nie tylko polską reprezentację, ale oprócz tego jeszcze Serbię i bodajże Łotwę, mam nadzieję, że się nie sprzedadzą..

-
Dodane: 22.07.2016 18:40 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1429
Cena i jakość.To się liczy.
Polskie marki zrobią to co dla nich najlepsze.Jeśli bardziej opłaca się sprzedać niż być okradanym przez państwo to się sprzedadzą.
Kapitalizm.Mogli byście się już zacząć przyzwyczajać. :)

-
Dodane: 22.07.2016 19:15 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4578
Stenbar napisał/a:
Cena i jakość.To się liczy.
Polskie marki zrobią to co dla nich najlepsze.Jeśli bardziej opłaca się sprzedać niż być okradanym przez państwo to się sprzedadzą.
Kapitalizm.Mogli byście się już zacząć przyzwyczajać. :)

To zależy, przez PRL wszystkim się wydaje, że jak są polskie firmy to są złe, bo albo się wydaje, że gdzieś są państwowe lub po prostu są słabe w porównaniu z zagranicznymi. Wiadomo fani Korwina mają swoje "racje", natomiast polskie firmy czasami nie muszą się wstydzić.

Lepiej wspomagać swoich nie jak zrobiło się na przykład z fabryką Heinz w Polsce. Zamiast budować kapitał w Polsce, to się oddaje wszystko bez podatku. W ten sposób wyprowadza się kapitał.

-
Dodane: 22.07.2016 19:20 /
owerfull - Profil - user - 40% - 804
Wstyd się przyznać, ale nie patrzę na to. Kupuję dobre i sprawdzone produkty, nie patrząc jakiego pochodzenia są. Jestem za to pewny, że będę kupował gry od CDPR :)

-
Dodane: 22.07.2016 20:03 /
Stenbar - Profil - user - 50% - 1429
Korwin?Nie jest on związany z tematem polskich marek.Ma własny temat i lepiej Korwina na tym forum do tematu jemu poświęconego ograniczyć.
Jeśli chodzi o filmy, oglądam te, które uważam za warte obejrzenia.Wybaczcie ale jeśli film jest słaby nie będę oglądał go tylko dlatego, że jest polski.Nie będę też sobie odmawiał dobrego filmu bo jest zagraniczny.Odwrotnie też to działa w moim przypadku.
Liczy się film, gra, książka, inny produkt.Nie ważny kraj pochodzenia.Wygrywa jakość i cena.

-
Dodane: 22.07.2016 22:15 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4578
Stenbar napisał/a:
Korwin?Nie jest on związany z tematem polskich marek.Ma własny temat i lepiej Korwina na tym forum do tematu jemu poświęconego ograniczyć.
Jeśli chodzi o filmy, oglądam te, które uważam za warte obejrzenia.Wybaczcie ale jeśli film jest słaby nie będę oglądał go tylko dlatego, że jest polski.Nie będę też sobie odmawiał dobrego filmu bo jest zagraniczny.Odwrotnie też to działa w moim przypadku.
Liczy się film, gra, książka, inny produkt.Nie ważny kraj pochodzenia.Wygrywa jakość i cena.

Wiadomo w takich przypadkach jak nikt nie karze ci wybierać polskich filmów tylko i wyłącznie.

Chodzi tu o sposób myślenia o polskich produktach. Cena/Jakość bardzo często zdarza się, że się przepłaca za zagraniczne produkty, a nie docenia się polskich. Poza tym nie wspomaga się polskiej gospodarki, ja nie mówię, że macie kupować polskie auta, których nie ma. :p Co nie zmienia faktu, że można wspomagać polskie firmy.

-
Dodane: 20.09.2016 03:38 /
owerfull - Profil - user - 40% - 804
Ja to myślę tak, że powinno się wspomagać tych, którzy dają Ci najlepszy produkt w najlepszej cenie, co z tego jeśli nie są to Polacy? Prawda jest taka, że taki patriotyzm gospodarczy jest o kant dupy rozbić, bo co z tego, że kupisz polskie, a np gorsze i upewnisz polskiego przedsiębiorcę w tym, że może sprzedawać Ci jakiś szajs. No sorry, ale rynkowe realia są bezlitosne - nie umiesz sobie poradzić, zostaniesz wyparty. Ja np nie będę kupował polskich gier tylko dlatego, że są polskie - będę kupował najlepsze gry i jeśli wśród takich znajdą się polskie, to wtedy je kupię, przykładami Wiedźmin 3 Dziki Gon i Dying Light. Jestem konsumentem i patrzę z perspektywy konsumenta, patriotyzm gospodarczy jest nieracjonalny i psuje krajowych przedsiębiorców, np nie dając im umrzeć - mówię o postawie konsumenta.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy