Ważna informacja News: Recenzja: My Hero Academia, Wilcze dzieci i Wolverine: Snikt! (Waneko)

Polecamy

Forum > Hydepark
Temat: Praca
Dodane: 06.12.2018 16:40 /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65526
Telin napisał/a:
U mnie w byłej już pracy (limit 18 miesięcy na zleceniu minął). Usunęli z pracy znaczną część osób.Czyli jakieś 8 osób z jednej zmiany. Na stałe dostali tylko 3 osoby, już wcześniej i tylko zaufane friends między sobą. Chodzi o Polskie zlecenie.

Teraz z tego co się dowiaduje to usuneli lub wstrzymali na jakis czas Polski leasing. Jak pamiętam z Listopada jeszcze to było około 10 osób. A Ukraińców około 40. To wszystko liczby z jednej tylko zmiany.

W pracy są tylko stali i Ukraińcy.
Czy to normalne?
Co o tym myślicie. O takiej sytuacji w mojej wcześniejszej pracy.

Szczerze nie interesuje mnie przekrój narodowościowy, ponieważ nie chce mi się wierzyć, by był to czynnik decydujący - w biznesie chodzi o pieniądze, tylko o to, raczej nikt nie zostawia gorszych i bardziej kosztownych pracowników i nie zwalnia lepszych i tańszych. :|

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 06.12.2018 19:46 /
KaKa - Profil - user - max% - 13649
kordos

Ale gorszych i tańszych już chętnie się zatrudnia. Ukrainiec się cieszy z 1600zł na rękę. Polak nie za bardzo. Tylko, że Polak często ma problemy, by dostać lepszą pracę, więc jest zmuszony pracować za grosze, a jak jest zmuszony, to nie jest zaangażowany. A jak nie jest zaangażowany, to zastępuje go sąsiad ze wschodu.

Boję się odpisywać na wasze posty
-
Dodane: 06.12.2018 20:34 - Edytowane przez Telin /
Telin - Profil - user - 0% - 63
kordos napisał/a:

Szczerze nie interesuje mnie przekrój narodowościowy, ponieważ nie chce mi się wierzyć, by był to czynnik decydujący - w biznesie chodzi o pieniądze, tylko o to, raczej nikt nie zostawia gorszych i bardziej kosztownych pracowników i nie zwalnia lepszych i tańszych. :|

Czyli 40 osób z Ukrainy jest lepszych niż 10 Polaków? Pod wzgledem norm i wydajnosci to wątpie. Już bardziej bym obstawiał, że są tansi.

-
Dodane: 06.12.2018 20:41 /
kordos - Profil - systemadmin - max% - 65526
Telin napisał/a:
kordos napisał/a:

Czyli 40 osób z Ukrainy jest lepszych niż 10 Polaków? Pod wzgledem norm i wydajnosci to wątpie. Już bardziej bym obstawiał, że są tansi.

No to masz swoją odpowiedź. Są tansi, widać w zawodzie w którym pracujesz wyższa jakość pracy Polaków nie przekłada sie na znacznie wyższe zyski firmy, więc jej potrzeby w pełni zaspokajają gorzej pracujący ale tansi Ukraińcy, którzy generują mniejsze koszta.
Kapitalizm mocium Panie.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy