Ważna informacja News: 2x2 TV: Miłość, gimbaza i kosmiczna faza! Za mną leć na DVD i Blu-ray w październiku

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja
Temat: Street Workout
Dodane: 02.09.2015 13:42 - Edytowane przez by_black /
ziolus - Profil - user - 0% - 4
Witam. Chciałbym wam przedstawić moje umiejętności po 20 miesiącach treningu street workout.
https://www.youtu...hrLuGb5DFc
Ogólnie ćwiczę ok. 8 lat. W każdym filmiku jest muzyka z mojego ulubionego anime DragonBall :)

-
Dodane: 02.09.2015 14:18 /
Ruqer - Profil - user - 70% - 2502
Świetnie to wygląda, gratuluję siły i skilla, bo utrzymać równowagę w niektórych pozycjach to jednak niezły wyczyn :d

-
Dodane: 02.09.2015 15:32 /
Master_of_Sword - Profil - user - 10% - 190
Fajna sprawa, ale bez odpowiedniego zaplecza na siłce (co też troszkę się nawet kłóci z ideą SW, ale to inna bajka), bądź jazdy na rowerze, nie ma dla mnie większego sensu.

Bawiłem się trochę w siłkę i z tego co mogę powiedzieć,
Oczywiście podczas uprawiania SW masz wyćwiczone pewne partie mięśniowe, z których na siłowni, a już tym bardziej na co dzień nie korzystasz, których w inny sposób nie wykształcisz. Tu spory plus.

Ogólnie popieram sport w jakiejkolwiek postaci, bo W ODPOWIEDNICH DAWKACH to samo zdrowie i na pewno robisz więcej niż 90% ludzików z tego portalu. Jednakże!
osobiście zdecydowanie wolę siłownię i tamtejszy tryb treningu.

Wiesz dlaczego?
Chociażby legs day :d Dni nóg, które większość pomija! :)
Co prawda na filmie nogi nie były zbytnio wyeksponowane, jednakże znamienita większość streetworkerów ma ... drastycznie chudziutkie patyczki. ^_^ :d
Nie muszę chyba mówić, iż wygląda to raczej dość niekorzystnie?

-
Dodane: 02.09.2015 15:53 /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
#ziolus

Założyłem już temat o kalistenice ;)

Fajnie, ale ten filmik to w zasadzie tylko utrzymywanie się na rękach, mogłeś pokazać czy umiesz coś ciekawego na drążku na przykład :p

Ja tam póki co to raczej tylko tak rekreacyjnie się w to bawię, tym bardziej, że z części ćwiczeń jestem wyłączony przez uraz prawej nogi.
#Master_of_Sword

Dlaczego uważasz, że kalistenika potrzebuje siłowni, skoro kalistenika jest jej wykluczeniem? :| W dodatku ćwiczenia wykonywane na siłowni obciążają stawy. Kalistenika się tego wzbrania.

A to, że większość, którą ty widziałeś ma chude nogi to trudno, w 6 podstawowych ćwiczeń wlicza się również przysiady, a jest ich sporo wariantów.

Poza tym kalistenika czy jak kto woli street workout kalistenika mają na celu zbudowanie siły użytkowej. Pewnie zaczniesz się kłócić, że siłownia też taką buduje, ale to po prostu głupota.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 02.09.2015 17:19 - Edytowane przez Master_of_Sword /
Hmm, czuję się wywołany do tablicy, więc zaczynam. ;)

Dziwi mnie szczerze powiedziawszy, odwieczna wojna pomiędzy ludźmi siedzącymi w jednej jak i w drugiej dyscyplinie (że tak to ujmę).
Nie ukrywam, iż poczułem się dotknięty Twoim ostatnim zdaniem, atakujesz w sposób otwarty moją pasję/zainteresowania, podczas gdy ja tak naprawdę niczym tego nie sprowokowałem. :(

Nie napisałem nigdzie, że siłka czy kali jest ogólnie lepsza, ponieważ nie ma złotego środka na wszystko. Jedno jest dobre na X, drugie jest lepsze na Y. Każda 'dyscyplina' kształci inne partie mięśniowe w różnych proporcjach, niektóre czynniki są dyskusyjne.

Naturalnym jest to, że wszystko zależy od sposobu i przebiegu obranego treningu.

Nie myślałem nigdy poważnie nad tym tematem, jednakże wpisując "kalistenika kontra siłownia" zauważyłem dziś na google.pl zdecydowanie większy trend tej pierwszej. Wywiady, zachwalanie, linki do artykułów i filmów, ewentualnie blogów. OK. Jednakże w przypadku typowego zestawienia musimy polegać na swej wiedzy. I co mi wychodzi?

Wydaje mi się, iż ćwicząc street workout można zwiększyć znacznie wytrzymałość i trochę siły, jednakże wątpię, by było możliwe wyrobienie takiej masy (mięśniowej) jak na siłowni.

Wiadome jest przecież, że ćwiczenie na siłowni posiada przynajmniej trzy ścieżki rozwoju - trening siłowy, obwodowy oraz kondycyjny (areobowy).
Zresztą tu mogę zaprezentować pewien zewnętrzny opis, jest to ujęte prosto i klarownie.
http://www.saturn...e-treningu

I tak, trening siłowy może zwiększać siłę. Od tego siłownia nazywa się siłownią. :) Czy zdobywa się jej drastycznie więcej czy mniej w porównaniu do kalinistyki? Tego nie wiem, musiałbym spróbować się z jej przedstawicielami. ;)
Skoro jednak zapewniasz, że SW ów przyrost zapewnia, to mogę uznać, iż mamy remis.
Oczywiście w zależności od poszczególnych partii, wynik może przechylać się na jedną ze stron.

Powracając do meritum, wielu ludzi z racji tuszy, jako pierwszy, jakikolwiek kontakt ze sportem wybiera przede wszystkim solidną redukcję oraz trening kondycyjny na specjalistycznych steperach, orbitrekach, itp, itd.

Czy taki trening jest możliwy w Street Workoucie?
Moim zdaniem tak, jednakże wydaje mi się, że bez specjalistycznych porad trenera/osoby zaangażowanej w kalinistykę od lat, początkujący sobie z tym nie poradzi.

Wierzcie mi, nie każdy urodził się ektomorfikiem bez problemu nadmiernej masy, czasami miesiące, lata zajmuje dojście do punktu wyjściowego.. I tu moje osobiste pytanie do Was, czy kalinistyka jest w stanie pomóc takim ludziom? A jeśli tak, czy macie jakiś zestaw ćwiczeń?

PS. Pomimo 'wrogości' SW oraz wizyt na siłowni, niektóre osoby łączą obydwie 'konkurencje' i wbrew pozorom - chwalą to sobie. :) Świat jest fascynujący i szczerze mówiąc, ja nie widzę problemów bym w przyszłości spróbował street workoutu, także nie widzę problemów by ktoś ćwiczący SW pojawił się na siłowni.

PS.2 Z obciążeniami stawów - tak, lecz nie w każdych ćwiczeniach. W przypadku nieprofesjonalnych ćwiczeń indywidualnych, bez aspiracji na kulturystę, ciężko jest doprowadzić stawy do kiepskiego punktu.

Jak w każdym sporcie, ważne jest odżywianie, witaminy, brak jakichkolwiek niedoborów. I jakoś leci. ;)

-
Dodane: 02.09.2015 17:35 /
KaKa - Profil - user - max% - 13651
#Master_of_Sword

To żadna wojna. Sam ćwiczyłem (nie na siłce, a w domu) z obciążeniem, ale przerzuciłem się na drążek. Więcej satysfakcji :)

Niepotrzebnie poczułeś się dotknięty. Nie miałem zamiaru cię dotykać niczym :d

Kalistenika w ogóle nie ma celu zrobienia masy. Masa tylko przeszkadza w zasadzie we wszystkim. To po prostu dodatkowe kilogramy mięśni, które potrzebują zaopatrzenia w tlen, kalistenika jest bardzo wymagająca, więc zbyt wiele mięśni jest niepożądane. Mi osobiście znacznie bardziej odpowiada sylwetka Franka Medrano
http://www.gary-t...11/fm2.jpg

Niż typowa "masa".

Wiadome jest przecież, że ćwiczenie na siłowni posiada przynajmniej trzy ścieżki rozwoju - trening siłowy, obwodowy oraz kondycyjny (areobowy).

W kalistenice nie ćwiczysz masy, ćwiczenia na drążku (podciąganie, dipy, czy ćwiczenia brzucha) pomagają wzmocnić mięśnie i dodać wytrzymałości.

No i bieganie w zasadzie też się do niej zalicza, przecież kalistenika to trening z obciążeniem własnego ciała, prawda? :)

Moim zdaniem tak, jednakże wydaje mi się, że bez specjalistycznych porad trenera/osoby zaangażowanej w kalinistykę od lat, początkujący sobie z tym nie poradzi.

Kalistenika jest właśnie o tyle prostsza od siłowni - nie potrzebujesz znajomości sprzętów i ćwiczeń na nich. Robisz proste, banalne wręcz w teorii ćwiczenia.

Wierzcie mi, nie każdy urodził się ektomorfikiem bez problemu nadmiernej masy, czasami miesiące, lata zajmuje dojście do punktu wyjściowego.. I tu moje osobiste pytanie do Was, czy kalinistyka jest w stanie pomóc takim ludziom? A jeśli tak, czy macie jakiś zestaw ćwiczeń?

Ja się nim urodziłem, więc nigdy nie interesowałem się odchudzaniem, ale...

Patrząc na to jak wiele jest kombinacji ćwiczeń, to nie ma problemu. Przyjmując, że marszobiegi wliczamy w kalistenikę, to wystarczą uproszczone wersje ćwiczeń (ot, pompki będąc opartym o ścianę itp.). By schudnąć wystarczy się ruszyć, czy to rowerem czy to biegając.

PS. Pomimo 'wrogości' SW oraz wizyt na siłowni, niektóre osoby łączą obydwie 'konkurencje' i wbrew pozorom - chwalą to sobie. :) Świat jest fascynujący i szczerze mówiąc, ja nie widzę problemów bym w przyszłości spróbował street workoutu, także nie widzę problemów by ktoś ćwiczący SW pojawił się na siłowni.

Bo problemów nie ma, poza tymi, że jedna z tych dyscyplin stawy obciąża i poniekąd niszczy, a druga pozwala na ich całkowitą regenerację i wzmocnienie.

I jeśli odebrałeś mnie jako wroga siłowni, to błędnie, bo miałem zamiar się tam udać w wakacje, jednak kontuzja mi plany pokrzyżowała i zostałem przy drążku :)

PS.2 Z obciążeniami stawów - tak, lecz nie w każdych ćwiczeniach. W przypadku ćwiczeń nieprofesjonalnych ćwiczeń indywidualnych, bez aspiracji na kulturystę, ciężko jest doprowadzić stawy do kiepskiego punktu.

Jak w każdym sporcie, ważne jest odżywianie, witaminy, brak jakichkolwiek niedoborów. I jakoś leci. ;)

No nie sądzę, bo po prostu obciażenia są duże, dorzucasz dodatkowe kilogramy i machasz nimi przez 2 godziny dziennie. Najmocniej dostają kolana (dlatego nie wiem jak to będzie z moimi ćwiczeniami, przysiady nie są dobrym pomysłem, co dopiero przysiady z obciażeniem).

Jakoś leci, ale naprawdę nie powinieneś mówić, że siłka stawów nie niszczy. Bo niszczy. Wstępem do kalisteniki są delikatne ćwiczenia pomagające osobą, które chodzą na siłownię, odbudować stawy.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 02.09.2015 17:44 /
Dzięki za ludzką odpowiedź :d

Szczerze, oprócz kontuzji nadgarstka nigdy nie miałem problemów ze stawami. Szarpnałem się na martwy ciąg, obciążenie? nie pytaj xD O 3x za duże chyba, ale to były początku :p

Dlatego nigdy totalnie się tym nie interesowałem.
Obciążenie stawów jak i predyspozycje do ćwiczeń są w sporej mierze genetycznie uwarunkowane, często dwie osoby o podobnej wadze i budowie mogą inaczej reagować na identyczne ćwiczenie, to logiczne.

Ja zawsze ćwiczyłem bardzo łagodnie i przejściowo, bardzo zdawkowanie zwiększając ciężary. Śmieszą mnie pajacyki chude jak niedożywione dzieciaki z Afryki, którzy już za którymś treningiem zwiększają obciążenia o irracjonalne wartości i tylko biją rekordy i biją. Do czasu.

Ogólnie pewnie jest tak jak mówisz.
Mówisz, że dostają kolana? :)
Ja przysiadów nie lubię, wolę poćwiczyć czworogłowe na maszynach, porobić kilka serii brzuszków.. i mieć spokój. :) Nie zmienia to faktów, że od pewnego czasu baaaaaardzo się zapuściłem i nawet 4km-owy bieg na świeżym powietrzu robi mi meksyk z kondycji.. muszę wznowić trening :)

-
Dodane: 05.06.2016 20:30 /
ziolus - Profil - user - 0% - 4
KaKa napisał/a:
Fajnie, ale ten filmik to w zasadzie tylko utrzymywanie się na rękach, mogłeś pokazać czy umiesz coś ciekawego na drążku na przykład :p

Większość umiejętności na drążkach pokazałem w poprzednich filmikach, w tym akurat pokazałem ich niedużo, bo po co pokazywać to samo :d Szkoda, że już usunęli jedyne dobre drążki w moim mieście (niebieskie z filmiku) tak to mógłbym się jeszcze wiele nowych trików nauczyć :/

Wiadomość doklejona:
Siemka :) Przedstawiam wam mój nowy filmik z umiejętnościami. Trochę trenowałem z Goku i się nauczyłem parę nowych elementów i wariacji :d Muzyka oczywiście ze świata DragonBall ;) Zapraszam do oglądania https://www.youtu...0Zg2p8PgQw

-
Dodane: 05.03.2017 16:22 /
BobTheDog - Profil - user - 0% - 98
Osobiście w moim treningu czerpie z możliwości zarówno ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego oraz cieżarów. Uważam, że tradycjnego podciągania na drażku i wyciskania sztangi nic nie zastąpi. W mojej ocenie kalistenika i ćwiczenia typowo siłowe, to są dwie różne dyscypliny, które dają odmienne rezultaty. Nie ma sensu się licytować, co jest lepsze dla ciała.

Ja z ćwieczeń kalistenicznych korzystam głównie wiosną i latem, kiedy robi się sympatyczna pogoda. Komu chciałoby się siedzieć w zamkniętej siłowni, jak za oknem świeci słoneczeko ? Ile my go w końcu w ciągu roku. Natomiast okres jesien/zima spędzam na siłowni.

Reasumując, nie ważne co ćwiczycie, ale ćwiczcie. Nie dajcie się shejtować i nie słuchajcie demotywujących opinii tylko róbcie to, co wam samym sprawia frajdę.

-
Dodane: 13.06.2017 15:30 /
Kub8ub - Profil - user - 0% - 24
Kozak sprawa, ładnie ciskasz :)
Osobiście wole trening z ciężarami, ale taka sprawność - coś niesamowitego! :)
Pozdro! ;)

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy