Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Zapowiedź

Polecamy

Dodane: 23.01.2015 13:48 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6424
Jak było to sorry.

Obalony w przewrocie pałacowym prezes Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke założył nową partię. Ledwie wyborcy przyzwyczaili się do KNP Janusza Korwin-Mikkego, a już muszą się uczyć nazwy nowej: Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja, w skrócie KORWiN.

http://www.polity...etrwa.read

UPR, WIP, UPR-WIP, KNP i co tam jeszcze... teraz może partia przetrwa dłużej, bo o takiej nazwie chyba nie zapomni. Hasłem sztandarowym zwolenników nowej partii pewnie będzie: Wszyscy jesteśmy Korwinami.

Jak dla mnie nieumiejętność dojścia do porozumienia nawet we własnych szeregach i do tego przedkładanie swojej władzy zwierzchniej nad interesy partii to słaba reklama dla swojego nowego stowarzyszenia. Korwinowi (z zawodu kandydat na prezydenta) nigdy nie szło za specjalnie, czy to jeśli chodzi o spory wewnętrzne, czy progi procentowe - jednak miał za sobą jakiś sukces (wybory do europarlamentu) i mógł wyrobić sobie prestiż u przeciętnego wyborcy (nie gimba z internetu)... jednak kolejny rozłam i wybranie tak medialnej (w sensie: dobrej do wyśmiania) nazwy partii chyba pogrzebie jego szanse na cokolwiek. Coraz mniej polityka, coraz więcej kabareciarza.

Oczywiście teraz liczę na wasze zdanie w tej sprawie.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 23.01.2015 14:06 - Edytowane przez Bociak /
Bociak - Profil - user - 100% - 6212
Od pewnego czasu w partii zaczęli się panoszyć ci wszyscy nowi świeccy święci, że się co niektórym w głowach poprzewracało i zapomnieli że KRUL jest jeden...

O tych wojenkach szkoda myśleć. Co jak co - tłumaczenie dawnych wypowiedzi Korwina, to było jeszcze w miarę do ogarnięcia, ale tłumaczenie owych wypowiedzi + obecnej sytuacji to już jest hardkor. Kuc ma ciężkie życie. Nie dość, że supaa-prawica siebie kompromituje, to jeszcze wyborców w oczach namawianych przez nich do głosowania.

Mimo wszystko głos na KNP się nie zmarnował (przykładem wystąpienia w Brukseli). Niech będzie i KORWiN, jakoś na nikogo innego głosować mi się nie chce. xD

TEJ SIŁY JUŻ NIE POWSTRZYMACIE. xDDD

-
Dodane: 23.01.2015 14:35 /
Bociak napisał/a:
Mimo wszystko głos na KNP się nie zmarnował (przykładem wystąpienia w Brukseli). Niech będzie i KORWiN, jakoś na nikogo innego głosować mi się nie chce. xD

TEJ SIŁY JUŻ NIE POWSTRZYMACIE. xDDD

No właśnie, jak żyć. [placze]
Jedna prawicowa partia: lubieżniki i bękartoroby z alzheimerem - druga prawicowa partia ruch, bo to nie partia jak ktoś mnie kiedyś skrzętnie poprawił: nazodresy o łysych baniach.

W przeciwnym obozie: ci co za pieniądze zmienią konstytucje, ci co za krzyż spalą Watykan, ci co za stołki ułożą się z każdym...

...ewentualnie postkomuchy.

-
Dodane: 23.01.2015 14:49 /
Gokusanik - Profil - user - 20% - 344
Zaczela sie wewnetrza wladza karierowiczow o stolek, ktorzy sa kretynami i nie rozumieja, ze to przywodca ma najwiekszy wplyw na to czy wejda w ogole do sejmu. Pan JKM dawal coraz wiecej praw radzie, z tego mi mowiono, poczym mogli na prawde durne rzeczy robic(NIe pamietam jak to lecialo) i wkoncu zdjeto go z tronu. Co oczywiscie jest glupota. NIe ma KNP bez Korwina, przeciez jak UPR skonczylo sie, to samo spotka i KNP. NIektorzy osobnicy na prawde chcaieli rozlamu partii przez spory. Utowrzenie parti u probowanie od nowa, wiec bylo czyms dobrym. Nazwa jest dobra, po jakims czasie ludzie powinni zaczac sie lapac kto, jak co i gdize.

-
Dodane: 23.01.2015 15:00 /
owerfull - Profil - user - 40% - 883
Prawica rozmnaża się przez podział xD

NIe ma KNP bez Korwina, przeciez jak UPR skonczylo sie, to samo spotka i KNP.

To jest oczywiście prawda, ale nazwa wcale nie jest dobra, jest śmieszna. Naprawdę, dało się inaczej podkreślić to, że partia będzie związana z Korwinem ...

Głosuj na Korwina z listy KORWiN, lol. Chociaż tym razem już wiadomo kto będzie rządził.

-
Dodane: 23.01.2015 15:08 - Edytowane przez kordos /
owerfull napisał/a:
Prawica rozmnaża się przez podział xD

NIe ma KNP bez Korwina, przeciez jak UPR skonczylo sie, to samo spotka i KNP.

To jest oczywiście prawda, ale nazwa wcale nie jest dobra, jest śmieszna. Naprawdę, dało się inaczej podkreślić to, że partia będzie związana z Korwinem ...

Głosuj na Korwina z listy KORWiN, lol. Chociaż tym razem już wiadomo kto będzie rządził.

Jeżeli nie ma w całej KNP człowieka, który byłby zdolny zastąpić Korwina, to jest to dobra ocena całej związanej z Korwinem prawicy - bez niego nie istnieje, nie ma głosu, nie ma siły. Czyli nie jest to właściwie ruch prawicowy, tylko korwinowy. Słabo. Czemu słabo? Bo głosując na partię, nie głosujesz jedynie na jej prezesa.
Rozłamy w partii to rzecz spotykana właściwie wszędzie - jednak by to prezes odchodził, by tworzyć zalążek nowego ugrupowania to już coś co nie zdarza się tak często, a świadczy tylko o tym jakie poparcie miał Korwin wśród swoich.
Poza tym skandal z (kolejnymi) nieślubnymi dziećmi człowieka, który owszem jest liberałem, ale często i prawicową odmianą konserwatyzmu, to słaby pijar. Media swoje zrobią: skandal obyczajowy, kolejny rozłam, Korwin opuszcza własną partię, zakłada partię KORWiN.
...wróżę nieosiągnięcie progu procentowego.

-
Dodane: 23.01.2015 15:23 /
Cała prawica w Polsce taka jest. Nie liczmy jakichś pisiorów i tym podobnych, ale mało to wszystko zorganizowane, mało konkretnych osób. W USA mają długą tradycję konserwatyzmu, kasę, są zorganizowani. W Polsce to się ma nijak. No i kult przywódcy jest dość dobrze widoczny w polskiej polityce, ale JKM te standardy już dawno przekroczył.

Ja Korwina właśnie za liberała nie mam, ale miałem go za konserwatystę, a przynajmniej do tego momentu o którym piszesz.

prawicową odmianą konserwatuzmu

Jest inna odmiana? xD Od rewolucji francuskiej prawica=konserwatyzm.

-
Dodane: 23.01.2015 16:04 - Edytowane przez Bociak /
Ja Korwina właśnie za liberała nie mam, ale miałem go za konserwatystę, a przynajmniej do tego momentu o którym piszesz.

Szczerze? Ja tam słyszałem już trochę jego nie-konserwatywnych wypowiedzi o panienkach, i to przed całym zajściem. Nie zaskoczył mnie.

Często wynikało z jego wypowiedzi, że jest jakby bardziej pod wpływem elan vital, woli mocy niż ultra-chrześcijańskich wartości. No i w którymś wywiadzie (Superstacja chyba) na pytanie czy wierzy w Boga odpowiedział: "tak", a zapytany czy jest to Bóg katolicki/krześcijański odpowiedział: "coś w tym rodzaju".

-
Dodane: 23.01.2015 16:08 /
owerfull napisał/a:
prawicową odmianą konserwatuzmu

Jest inna odmiana? xD Od rewolucji francuskiej prawica=konserwatyzm.

W warunkach polskich - jest. Patrz PiS: konserwatyści, jednak partią prawicową bym ich nie nazwał.

-
Dodane: 23.01.2015 16:22 /
Właśnie PiS to dla mnie nie konserwatyści, a przynajmniej nie konserwatyści cywilizacji łacińskiej. Jak pojawiły się socjalizmy, nacjonalizmy, faszyzmy i inne syfy, to nastąpiło pomieszanie pojęć. Konserwatysta nie powinien do tego stopnia co pisiory zarażać się socjalizmem, bo to zwyczajne uleganie jakimś XX wiecznym nurtom postępowym, że szkolnictwo ma być państwowe, że mamy tworzyć miejsca pracy, że trzeba się solidaryzować, ale kur*a w biblii pisze, że bez przymusu, a socjaluchy chcą przymusem.

Jakby pisiory były bardziej w stronę decentralizacji, samorządu, prywatyzacji - prywatnego szkolnictwa chociażby, to uznałbym ich za konserwatywnych. Dobrym przykładem konserwatystów są karliści w Hiszpanii, ale oni też, jak każdy zresztą - zarazili się postępem.

Trzeba też umieć odróżnić np jakąś konserwę w niemieckim bizantynizmie od konserwy w łacińskiej cywilizacji.

Znam narodowców którzy też lubią szczekać o katolicyzmie, edukacji w duchu katolickim, oczywiście państwowej, a zapominają, że jedyne prawdziwie katolickie szkoły w Europie są szkołami prywatnymi. Oni po prostu by je upaństwowili i zaczęli grać nie fair w stosunku do ludzi, którzy nie chcą w ten sposób edukować swoich dzieci. Komuchy grają przeciwko jednostce, rodzinie, tradycji - pisiory się tym zaraziły.

-
Dodane: 23.01.2015 16:29 /
owerfull napisał/a:
Właśnie PiS to dla mnie nie konserwatyści, a przynajmniej nie konserwatyści cywilizacji łacińskiej. Jak pojawiły się socjalizmy, nacjonalizmy, faszyzmy i inne syfy, to nastąpiło pomieszanie pojęć. Konserwatysta nie powinien do tego stopnia co pisiory zarażać się socjalizmem, bo to zwyczajne uleganie jakimś XX wiecznym nurtom postępowym, że szkolnictwo ma być państwowe, że mamy tworzyć miejsca pracy, że trzeba się solidaryzować, ale kur*a w biblii pisze, że bez przymusu, a socjaluchy chcą przymusem.

Jakby pisiory były bardziej w stronę decentralizacji, samorządu, prywatyzacji - prywatnego szkolnictwa chociażby, to uznałbym ich za konserwatywnych. Dobrym przykładem konserwatystów są karliści w Hiszpanii, ale oni też, jak każdy zresztą - zarazili się postępem.

Trzeba też umieć odróżnić np jakąś konserwę w niemieckim bizantynizmie od konserwy w łacińskiej cywilizacji.

Znam narodowców którzy też lubią szczekać o katolicyzmie, edukacji w duchu katolickim, oczywiście państwowej, a zapominają, że jedyne prawdziwie katolickie szkoły w Europie są szkołami prywatnymi. Oni po prostu by je upaństwowili i zaczęli grać nie fair w stosunku do ludzi, którzy nie chcą w ten sposób edukować swoich dzieci. Komuchy grają przeciwko jednostce, rodzinie, tradycji - pisiory się tym zaraziły.

Co by nimi nie powodowało i jakby nie oceniać dorobku XX wieku - konserwatyzm to pojęcie które ewoluowało Ołwa i sam już tu ładnie wyjaśniłeś jak ewoluowało. :p To jednak nie temat by dyskutować o tym, co wiek XX zaprzepaścił, a co przyniósł dobrego, ani o tym, czy ideałem systemu państwowego jest XVIII/XIX wieczna Anglia pełna liberalizmu i małoletnich robotników chorych z przepracowania w psich warunkach. Tutaj mamy rozmówki o KORiWnie. ;)

-
Dodane: 23.01.2015 16:40 /
Wcześniej ci małoletni umierali zanim nauczyli się mówić. To też warto przedyskutować ... a czy nowoczesne państwo opiekuńcze, lub zwykła komuna by coś tam dała, czy tylko stłumiła potencjał.

KORWiN ściągnie do siebie, podejrzewam, większość stałych bywalców na prawicy i zwolenników - przy urnach, ale nie będę prorokował o progach procentowych. Skandal obyczajowy, rozpad partii, nowa śmieszna nazwa. W sumie słabizna ;) Rozmnożenie się przez podział w tym przypadku i w tych okolicznościach w ogóle nie umacniają prawicy, a jedynie ją na dłuższy czas osłabią, ale czy to ma się wiązać z nieprzekraczaniem progu, nie wiem.

-
Dodane: 23.01.2015 16:47 /
owerfull napisał/a:
Wcześniej ci małoletni umierali zanim nauczyli się mówić. To też warto przedyskutować ... a czy nowoczesne państwo opiekuńcze, lub zwykła komuna by coś tam dała, czy tylko stłumiła potencjał.

Bardzo ciekawa teza, ciekawi mnie też w czym ma poparcie i jak rozwój medycyny jest skorelowany z liberalizmem gospodarczym. :p
Czy przypadkiem w tym liberalizmie nie chodziło bardziej o uwolnienie chłopów bez ich uwłaszczenia? Ale co ja tam wiem.

owerfull napisał/a:
KORWiN ściągnie do siebie, podejrzewam, większość stałych bywalców na prawicy i zwolenników - przy urnach, ale nie będę prorokował o progach procentowych. Skandal obyczajowy, rozpad partii, nowa śmieszna nazwa. W sumie słabizna ;) Rozmnożenie się przez podział w tym przypadku i w tych okolicznościach w ogóle nie umacniają prawicy, a jedynie ją na dłuższy czas osłabią, ale czy to ma się wiązać z nieprzekraczaniem progu, nie wiem.

Korwin jako siła prawicy staje się słabością prawicy. :p

-
Dodane: 23.01.2015 19:21 /
Daiki_Ninomiya - Profil - user - 50% - 1413
Coś czuję że przewrót pałacowy się zamachowcom czkawką odbiję, i KNP zejdzie szybko do partii kanapowej.

Natomiast krul zapewne odbuduje nową partię i odzyska swoje kilka procent poparcia. Zgadzam się z przedmówcami, że prawdziwa prawica w Polsce jest obarczona kultem jednostki do krula, to było jasne przecież. :p

-
Dodane: 23.01.2015 19:51 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14840
Nie ma facet szczęścia do współpracowników, ale mu się w żaden sposób nie dziwię, tylko teraz niech lepiej dobiera sobie ludzi, bo jeżeli chce coś zrobić, to niewiele czasu mu zostało, aby jeszcze takie ekscesy przechodzić.

-
Dodane: 24.01.2015 03:00 /
Gokusanik - Profil - user - 20% - 344
No niema szczescia do wspolracownikow. Ilość likeow KNP spada z od pewnego czasu, rano bylo chyba 254 tys, w chwili gdy pisze post to jest 248 tys. like'ow.. Ta tendencje ncka będzie rosła. Swoja droha, odnoszę wrażenie, ze JKM robi wszystko, by nie wejść do sejmu. Odchodzi z partii, poczyn zalklada nowa, a żeby zaczęli kojarzyć nowa nazwe partii z lidera potrzebują pplroku, a to malo czasu. Ciekawia mnie pierwsze sondaże TNS lub jakies inne w miare wiarygodne. W sumie KNP ma chyba jedna twarz i nią jest Jacek Wilk, jednak nie jest taiim maskratorem, jak JKM, a Kuce wola tego drugiego.

-
Dodane: 28.01.2015 19:36 /
hlkpl - Profil - user - 90% - 4634
Jak to mówią KNP Rip. :p

Widzę że niektórzy robią ofiarę z Krula. :p Ale sam facet sobie winien. Trzeba przyznać że krul i KNP miało potencjał czwarte miejsce w wyborach prezydenckich 2010 o ile się nie mylę. Eurowybory bardzo udane. A swojego czasu niektóre sondaże dawały im 13% poparcia.

Ale to było po drodze kilka afer. Z samym Korwinem, najpierw sprawa kradnącej w znanej sieci sklepów później, krul byk rozpłodowy zrobił dwójkę nieślubnych dzieci. :)

Sama partia też zaliczyła aferę: http://www.dzienn...l?cookie=1

Co do pozbycia się korwina z partii czy może bardziej odejścia z niej. Partia traci, bo kuce nie będą głosować na KNP tylko krula. Z drugiej strony się niektórym członkom, jeżeli chcieli się pozbyć go. Zepsuł im marketingowo-wizerunkowo całą imprezę, a ryba psuje się od głowy którą w tej partii był korwin.

Zastanawiam się czy dzieci Krula wiedziały o jego nieślubnych dzieciach. [oczy] I czy też go tak broniłyby?? Czy one aż tak są obite. I nie sprzeciwią się staremu ruchaczowi. :d

-
Dodane: 05.02.2015 21:14 /
https://www.youtu...pp=desktop Kampania rozpoczęta. xD Pomijając te wszystkie hehy i hihy, to krul ma tam na nazwisko "Niewiadomski". Dla niekumatych: zabójcy Gabriela Narutowicza.

-
Dodane: 05.02.2015 21:32 /
NazgulPL - Profil - user - 20% - 308
Sprawa nie jest taka prosta, rozumiem motywacje KNP, załamuje mnie dzieciarnia bezmyślnie hejtująca starą gwardię, nie szczędząc wulgaryzmów i wyzwisk.
Niemniej będę głosował na KORWiNA, bo po prostu ma zdecydowanie większe szanse, no i samego JKMa, także w moim przypadku to właśnie on przyciągnął mnie do tej partii, gdybym nie dowiedział się o istnieniu tego gościa to dalej byłbym za PiSem :p Czyli niezbyt kolorowo^^

-
Dodane: 05.02.2015 22:13 /
KaKa - Profil - user - max% - 13601
W sumie jak przeczytałem, że mamy kolejną partię to byłem trochę zdziwiony. W najbliższym wolnym czasie (czyt. jutro) mam zamiar przyjrzeć się sprawą rozpadu partii i ich programowi. Bociak nie martw się, nie zapomniałem o tych linkach :d

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy