Ważna informacja News: ShinobiWorld.pl - Nowe, wielkie otwarcie! Konkurs - Wygraj mangi i ...

Polecamy

Forum > Dragon Ball
Temat: Dragon Ball: Tenshinhan
Dodane: 11.02.2008 14:44 - Edytowane przez by_black /
Macias - Profil - user - 70% - 2834
Założyłem ten temat abyśby mogli trochę podyskutować na temat Tenshinhana - bohatera serialu Dragon Ball.
Otóż Tenshin należy do grupy bohaterów dynamicznych tego anime.
W latach młodości, kiedy jeszcze studiował w Genialnego Kruka, Tenshinhan naśladując Kryminatora marzył o czynieniu zła i zostaniu płatnym mordercą. Na Wielkim Turnieju Sztuk Walki spotkał jednak Jackiego Shuna, który zachęcił młodego Tenshina do przejścia na dobrą stronę. Z biegiem wydarzeń Tenshinhan zrozumiał swoje błędy i stał się bohaterem pozytywnym.
Ciekawi mnie co wy myślicie o tej postaci? Spróbujcie odpowiedzieć na pytanie: Czy lubicie Tenshinhana? (jeśli tak to dlaczego) czy może nie darzycie go sympatią....
Od siebie mogę powiedzieć, że lubię i cenię tego bohatera. Zrozumiał swoje błędy i walczył po stronie dobra. Był ambitnym wojownikiem. Opanował technikę zielonego tornada i próbował pokonać nią złego Piccolo Daimao.
Wymiślił technikę klonowania i słonecznego kła.
Mimo, że z biegiem wydarzeń nie dorównywał siłą innym wojownikom, stać go zawsze było na poświęcenie. Bardzo podobało mi się kiedy zatrzymał Cella2, żeby C18 mogła bezpiecznie uciec.

Zachęcam wszystkich do dyskusji. Na dodatek do tematu dołączam mój AMV, który wykonałem na cześć Tenshina.
http://pl.youtube...dRFXXGQ8hE

-
Dodane: 11.02.2008 15:24 /
songoten - Profil - user - 10% - 194
W pierwszym momencie (gdy po raz pierwszy ogladalem db) niezbyt przypadl mi do gustu poniewasz byl postacia negatywna ale po pewnym czasie zaczal mi przypadac do gustu szczegolnie zadziwiala mnie jego przyjazn z chaozem co widac jeli ktos uwaznie ogladal glownie pierwsza serie oraz jego poswiecenie.Jesli sie blizej przyjzec mozna dostrzec ze przez caly czas kierowala nim chec zemsty za terminatora za chaoza wielokrotnie.
dreczy mnie ciagle jedno pytanie czy tenshin byl czlowiekiem?
Jesli ktos potrafi odpowiedziec na to pytanie to prosze o dodanie jej do swojej wypowiedzi [oczy]

-
Dodane: 11.02.2008 15:37 - Edytowane przez dunik /
dunik - Profil - user - 10% - 215
TAK NA PRAWDę to Tien mścił się na Goku za Kryminatora ze względu na Kruka.Przecierz Tienshinhan nienawidził Kryminatora,chociaż był dla niego autorytetem,a raczej poprostu chciał dorównać bratu swojego mistrza.Nawet był pokazany moment kiedy brat Genialnego Kruka znęcał się nad młodym Tienshinhanem (wspomnienie).Był człowiekiem-z resztą było wcześniej o tym rozważanie w jakimś temacie.To że ma 3 oka (oczy) to nie znaczy że wylucza go to z bycia człowiekiem w świecie Dragonball.Bardziej by mnie zastanawiało czy jego przyjaciel Chaotzu jest ludzkiej rasy...Jeśli w Dragonball ludzie mają po 5 metrów wzrostu albo umieją jednym ciosem skruszyć skałę to dlaczego nie mogą mieć dodatkowego oka?Przyznajcie że dobrze mówię :)

-
Dodane: 11.02.2008 16:36 /
Warniew - Profil - user - 0% - 21
No jasne masz rację z tymi wielkimi ludźmi :p Np. ten rudy olbrzym z którym Krillan walczył na Turnieju... chyba Antek miał w polskiej wersji :p A co do Tenshinhana to ja go może nie lubiłem ale na pewno szanowałem w końcu był najmocniejszym człowiekiem w DB (chyba) :p Ja tam zawsze wolałem Yamche a Tenshin był jego można powiedzieć rywalem :p Ale ogólnie świetnie się bił szczególnie mi się podobało jak w walce z nim Kryminator - Droid nie mógł nic zrobić, tak wysoki poziom osiągnął Tenshinhan :p

-
Dodane: 11.02.2008 17:33 /
seba12121989 - Profil - user - 0% - 77
Ja uważam Tenshina za bardzo ważną postać szczególnie w Dragon Ballu bo w Zetce już mniej (a w GT wcale) miał najlepsze techniki z ziemskich wojowników, w póżniejszych odcinkach pokazuje się Yamche i Tensina jako równych siłą ale ja uważam że Yamcha nigdy mu nie dorównywał. Tenshin nigdy nie zaprzestał treningów i był jak na człowieka bardzo mocny, to chyba tyle...

-
Dodane: 11.02.2008 21:20 /
adek goku - Profil - user - 0% - 10
Wedlug mnie Tenshin byl dobrym wojownikiem, znal duzo technik walki i ogolnie byl wazna postacia w DBZ (bo w GT jzu nie), a w "Z" dlatego ze gdy walczyli na Ziemie z Vegetą i Nappa Poswięcil swoje zycie tracąc reke, Gdy Ziemie Zaatakowal Cell Tez mozna powiedziec ze duzo pomogl bo odciagnal Cella Od Piccolo Swym atakiem wbijajac Cella w Ziemie z 10 razy. Wiec podsumowujac ja uwazam ze Tenshin byl wazna postacia w DBZ :d :d :d ;) ;)

-
Dodane: 11.02.2008 22:11 /
kamina - Profil - user - 10% - 121
Tenshin podobał mi się za to że był ambitny próbował rywalizować z Songiem był bardzo waleczny i honorowy.Tenshin był bardzo dobrym wojownikiem i bardzo dużo czasu poświęcaj doskonaleniu swojej techniki!!

-
Dodane: 11.02.2008 22:16 /
Peplik - Profil - user - 0% - 34
Tenshin jest postacią którą lubię. Był silny jak na człowieka a mimo że odstawał siłą od np. Vegety czy Songa to był gotów stanąć do walki z silniejszym wrogiem. Tak naprawdę Tenshin uzyskał moje pełne uznanie gdy w pojedynkę próbował powstrzymać Komórczaka aby C18 mogła uciec. Muszę przyznać że zaskoczył mnie też podczas Buu sagi gdy pojawia się znikąd i stara się choć trochę pomóc Gohanowi w walce z Buu, lecz z mizernym skutkiem. Po za niezłymi umiejętnościami bojowymi jest też oddanym przyjacielem. Widać to gdy wpada w furię po śmierci Chaoza i walczy z Nappą niemal jak równy z równym. Podsumowując Tenshina oceniam na plus.

-
Dodane: 11.02.2008 22:16 /
ja0lek - Profil - user - 40% - 876
Ja nigdy go nie lubiłem... Ale kiedy przeczytałem mangę zmieniłem o nim zdanie... Jak napisał macias, było świetne to kiedy cell'a 2 zatrzymał. Może nie dorwnywał innym ale się starał i był w wysokiej formie...

-
Dodane: 12.02.2008 10:25 /
Warniew - Profil - user - 0% - 21
Ja ostatnio oglądałem tylko DB wcześniej oglądałem DBZ muszę sobie coś przypomnieć chyba :d ale pamiętam że Tenshinhan zawsze się starał żeby pomóc w walce szczególnie z Cellem. A akcja z Nappą też była niezła rzeczywiście szoda tylko że wkońcu umarł, ale mógł przynajmniej u Kaito poćwiczyć :d

-
Dodane: 20.02.2008 20:12 /
mery133 - Profil - user - 0% - 22
jeśli chodzi o mnie to z początku nie przypadł mi do gustu jak niektórym, ale potem nawet go polubiłam, może nie jest moim idolem, ale ma wielkie ambicje i podobała mi sie jego przyjaźń z chaozu, po za tym denerwujace to było że wszystkie techniki przyswajał bardzo szybko... zawsze mu to sprawiało dużo mniej trudności niż niektórym...ale to tylko moje zdanie.... pozdro...

-
Dodane: 09.07.2008 13:02 /
EddyPl - Profil - user - 0% - 29
Ciekawy temat. hmm..
Nigdy nie przepadałem za Tenshin'em- jeśli chodzi o styl walki, choć jego niektóre techniki były naprawdę zadziwiające. Mam tu na myśli m.in. klonowanie- chyba tylko Tenshin potrafił się klonować, acha i Cell ; Słoneczny kieł- niezwykła, oślepiająca technika ; Tri Beam Cannon- jeden z najlepszych fali uderzeniowych bohatera.
Po za stylem walki podoba mi się to, że Tenshin jest wierny swoim przyjaciołom, stara się ich ratować. Zdarza się niekiedy, że poświęca się dla nich. Pamiętacie walkę z Nappą? Bezręki Tenshin postanowił się zemścić na Nappe za zabicie Chaoza. Albo walkę z Cellem(2)? Wtedy zastosował Tri Beam Cannon- pare naście razy, aby C18 mogła schronić się przed Cellem.
Jako, że lubię i cenię bohaterów dobrych, nie zadufanych w sobie, koleżeńskich, skłonnych do poświęceń(dosłownie) uważam że Tenshin jest świetną postacią :)

-
Dodane: 19.08.2008 11:47 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3887
Tenshin- hmm, był fajny. Szczególnie w DB. I silny- zanim Ubub się pojawił był najsilniejszym ziemianinem. Szczególnie w sadze Piccolo Damaino. Tam to miał wielki udział. Lecz mnie dziwiły te jego teksty w stylu:,,Skąd on czerpie tę moc?"

-
Dodane: 19.08.2008 11:56 /
dragonballfun88 - Profil - user - 0% - 15
Tien jest fajna postacia. podoba mi sie jego przejazn z Chaozem i wiele fajnych technik. Podoba mi sie jego postawa oraz wyglad i jego 3 oko. :d

-
Dodane: 19.08.2008 12:02 /
Abstr@ct - Profil - user - 20% - 264
Super postać.Przyjazny,waleczny,silny.Kochał swoich przyjaciół i był w stanie poświęcić dla nich życie.Miał zadziwiające techniki.Według mnie fajnie wygląda,ale mi nie pasuje to trzecie oko.Jest chyba najpotężniejszym ziemianinem.Bardzo go lubięi myślę że to fajna postać

Pozdrawiam :p

-
Dodane: 19.08.2008 12:11 /
Jump3r - Profil - user - 0% - 45
Nie przepadam za Tienem, ale mogę powiedzieć że podoba mi się w nim gotowość do poświęceń przyjaźń do bliskich, upór w trenowaniu, oraz to, że nieraz ratował naszych bohaterów z niezłej opresji.

-
Dodane: 14.10.2008 00:23 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13893
Tenshin Czy to napewno ziemianin ?? Te trzecie oko jest dziwne ale chyba w którymś odcinku albo kinówce Ten coś gadał że długo medytował i trenował żeby mu wyrosło trzecie oko !! Postać fajna znał całkiem dobre techniki to od niego Krilan i Yamcha nauczyli sie latać ! To od niego poznali technike słonecznego kła która nieraz uratowała życie Songowi czy Krilanowi ! Ten był gotów oddać życie dla przyjaciół ! I był najsilniejszym ziemianinem ! Jeśli wogóle był ziemianinem ?!

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 14.10.2008 10:30 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14702
Uważam go za trochę dziwacznego wojownika, choć charakterem przypomina mi Vegetę, co do jego bycia w Dragon Ball, jest tylko postacią przyboczną w serii Dragon Ball nie ma go prawie wcale, liczy się głównie tylko przy turnieju i przy walce z Szatanem, co do DBZ hmm tutaj można już śmiało powiedzieć że jego postawa w walce bardziej tyczy się tylko sagi Vegety i Cella, choć tylko w tej pierwszej jako tako to wszystko wygląda, co do DBGT to chyba jasne.. Nie ma go tam już prawie wcale, totalnie epizodowa postać już kompletnie nic nie wnosi, ale do dziś uważam że jest najsilniejszym człowiekiem na Ziemi w Dragon Ball.

-
Dodane: 17.10.2008 11:53 /
Plastus - Profil - user - 70% - 2738
Nie mogę się zgodzić z Blackiem że Tien to kompletnie epizodyczna postać, bo za taką możemy w serii uznać np. c 16. Może nie była to postać pierwszo a nawet drugo planowa ale nie można też rzecz, ze to statysta... Tien na początku zachowaniem przypominqał samego Vegeta i to bardzo, lecz jego przygody w następnych odcinkach świadcza o zmienie jego charakteru, choć nigdy nie przestał trenować aby byc silny. Osobiście bardzo podobała mi sie jego walka w komurczakiem, jego przeciwnik nie był silniejszy od niego dwu ani 3 krotnie tylko 20 a jednak nie bał się z walczyć, powstrzymywać go atakami energii aby c 18 c 16 mogli uciec w bezpieczne miejsce. W innych Seriach nie było już dla niego miejsca, zreszta sam się pożegnał z przyjaciółmi po sadze Seru...

-
Dodane: 18.11.2008 15:18 /
Usunięty - Profil - user - 10% -
dla mnie tensin był najślniejszym ziemnianinem iał wielką siłą chęć do poświeceń to nim lubiłem ale mnei nurci te 3 oko ale w dragonie to wszystko jest możliwe

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball | GoteiArena.com - Gra inspirowana mangą Bleach
Polecamy