Ważna informacja News: J.P.F: Wymarzona kolekcja fana Dragon Ball!

Polecamy

Dodane: 02.03.2014 11:34 - Edytowane przez Samael /
Samael - Profil - user - 80% - 3098
Premiera w lipcu/sierpniu 2014 niestety premiera przesunięta na 25 września

"Abara" Tsutomu Nihei
SERIA MEGA MANGA - 1 tom
400 stron (w tym 12 kolorowych)
A5, obwoluta
cena: 44,99 zł

okładka: https://scontent-...9803_o.jpg
https://fbcdn-sph...6379_o.jpg

Nihei w Polsce [placze] (liczę jeszcze na Biomegę i Blame) Obwoluta jest boska (najlepsza ze wszystkich MM) [serce] Premiera dopiero w wakacje... będzie co czytać :p macie w planach zakup?

----- Podpis --------------------
W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 02.03.2014 16:29 /
KaKa - Profil - user - max% - 13580
Kurde, daniel, możesz podrzucić skądś recenzję? Znalazłem tylko krótki opis, który mnie zainteresował, ale na Tanuki recki nie ma, nigdzie nie mogę znaleźć, a i kreska fajna.

Jeden tom, stron tyle co w 3, więc cena jest spoko. Chętnie bym przeczytał kiedyś, ale chciałbym coś wiecej o niej się dowiedzieć.

-
Dodane: 02.03.2014 16:37 /
Niestety nigdzie nie ma takowej recenzji... Kilka dni po premierze prawdopodobnie takowa będzie to wtedy się zapoznaj. Tak więc musisz poczekać albo zakupić w ciemno a Nihei to wyrobiona marka jeżeli chodzi o cyberpunk

W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 02.03.2014 16:59 - Edytowane przez KaKa /
Nie no, na pewno poczekam. Jak dobrze wiesz pierwsze w mojej kolejce mang jest skompletowanie DB, coby mieć chociaż jedną ładną mangę z ładnym grzbietem xD Potem może Death Note, albo właśnie to, bo naprawdę mi się spodobał ten którtki opis i kreska ;)

-
Dodane: 02.03.2014 20:58 /
Darknes - Profil - systemadmin - max% - 13686
KaKa, ty wiesz co to jest "obwoluta" czy mam Cię uświadomić? :| Bo Dragon Ball żadnej obwoluty nie posiada. Kup se przy następnym zamówieniu 1 tom DN to się dowiesz czym jest obwoluta.

Skoro już piszę, to napiszę też coś na temat. Nie wiem co to za tytuł, grzbiet ma dość słabiutki ale pewnie i tak kupię bo kupuję wszystkie MegaMangi i na żadnej się jeszcze nie zawiodłem.

-
Dodane: 03.03.2014 17:18 /
#Darknes

Sorry, źle napisałem, żeby mieć mangę z ładnym grzbietem, nie wiem dlaczego tak wpisałem, sorry. Obwoluta to jest ta "druga okładka" nie xD? Je*any fail...

Idzie edycja.

-
Dodane: 10.05.2014 17:08 /
Wgl zmienili troszkę obwolutę... tzn autora dali troszku wyżej i dodali polski podtytuł na dole... https://scontent-...e=53F5BA36 niby nic wielkiego a jednak zawsze coś :p

-
Dodane: 10.05.2014 17:31 /
brolly-san - Profil - user - 10% - 105
#KaKa

Dość długo ci idzie kompletowanie DB, a jeśli chodzi o Death Noto to lepiej kup już wszystkie tomy razem :) będziesz miał przynajmniej jedną cała serie skomplementowaną :) Jeszcze chyba wcześniej wspomniałeś że zamierzasz skusić się na SNK :d

Też zamierzam kupić sobie ten tytuł, ale do jego wydania jeszcze sporo sporo czasu :p

-
Dodane: 11.09.2014 19:14 /
Jednym z gratisów do prenumeraty jest laminowana zakładka o wymiarach 5 cm x 18 cm. Tutaj link do grafiki https://fbcdn-sph...60df60c53e

Jeżeli JPF się postara to będzie to najfajniejsza i najlepiej zrobiona zakładka. Niestety nikt jeszcze nie zrobił lepszych zakładek od Yumegari. Mam nadzieję że JPF przewyższy samych siebie bo grafika na niej jest wręcz fenomenalna

-
Dodane: 11.09.2014 19:22 /
Grafika jest akurat mocno średnia moim zdaniem. Ale sam format i wykonanie zapowiada się na coś dobrego pokroju zakładek od Yumegari właśnie. Fajnie jakby zaczeli robić więcej własnie takich zakładek a nie te małe piździelstwa xDD

-
Dodane: 11.09.2014 19:26 /
A według mnie jest najlepsza... większość grafik na zakładkach jest średniawa a ta tutaj jest klimatyczna i ciekawie dobrana. Owszem też liczę na coś lepszego pod względem technicznym. Yuemagari jak wspomniałem nikt nie doścignął jeszcze pod tym względem xD Z resztą w końcu liczę na inne ciekawsze gadżety prócz tych zakładek, plakatów a karty w sumie ujdą póki co (i ma nadzieję że nie będzie mozna ich zdobywać za pkt itd.)

Teraz czekać na Blame i Biomegę

-
Dodane: 18.09.2014 15:05 /
Blame to może jeszcze, ale w Biomegę to troszeczkę wątpię, chociaż fajnie by było :d

Abara się może opóźnić :d Wydawnictwo samo nie wie o ile dokładnie ale z góry informują, że opóźnienie może wynieść nawet miesiąc.

-
Dodane: 18.09.2014 16:26 /
Blame to może jeszcze, ale w Biomegę to troszeczkę wątpię, chociaż fajnie by było :d

Dlaczego? Biomege można wcisnąć do MM 3w1 czyli były by dwa tomy. Blame! raczej prędko sie nie ukaże.

Abara się może opóźnić :d Wydawnictwo samo nie wie o ile dokładnie ale z góry informują, że opóźnienie może wynieść nawet miesiąc.

Mi to tam obojętne... muszę zaległości po nadrabiać a MM drogie są [placze]

-
Dodane: 05.01.2015 17:20 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14834
Pierwsza manga z cyklu Mega Manga, która tak bardzo mi się spodobała, że aż zacząłem przyglądać się pozostałym mangą z tego cyklu.

Fenomenalna kreska i aranżacja miasta przyszłości, ten brudny obraz jest dość ciężki do pojęcia, bowiem otrzymujemy tutaj akcje w akcji. Autor nie pozostawił miejsca na to, aby bohaterowie rozwodzili się nad swoim miejscem i wydarzeniami, które ich otaczają, wszystko dzieje się jak w życiu, czyli każdy robi to co do niego należy z pełną świadomością swojego położenia.

No i krótki dodatek Digimortal, pełen wypas.

-
Dodane: 25.01.2015 00:21 - Edytowane przez Darknes /
Zakładka mocno średnia. Liczyłem na coś lepszego. Przedstawia w sumie wszystko i zarazem nic xD No i jest jednostronna [yyy] Plus, że chiciaż większa niż te dziadostwa z SnK [xd]

Karty kolekcjonerskie są mega. Są dobrą reklamą dla mangi bo jak się na nie patrzy to ma się wrażenie "łał, ale kreska super" natomiast w samej mandze jest już średnio.

Historia całkiem spoko. Przypomina mi troszkę Ergo Proxy. Jakieś dziwne stwory niewiadomego pochodzenia z dziwnym pancerzem i są to metamorfozy ludzkie. Troszkę cyberpankowy klimat i mroczne miasto. Jednak Proxy nie były aż tak brutalne jak Pustelniaki :p Akcja jest całkiem niezła, fabuła tajemnicza, mroczna i wciągająca. Manga dość grubaśna a czyta się ją szybciej niż niektóre zwykłe 200 stronnicowe tomiki :d Głównym powodem jest chyba fakt, że tekstu jest dość mało a kreska jest na tyle chaotyczna, że człowiek nie ma ochoty nawet dłużej przypatrywać się kadrom bo raptem kilka przez całą mangę jest takich, na których warto chwilę dłużej zawiesić oko.

Wracając do kreski. Nieco chaotyczna, się wydaje niedopracowana, czasem się człowiek zastanawia co się dokładnie dzieje na tych kadrach, co autor chciał przedstawić i co w ogóle robią tam bohaterowie bo trudno to nawet sobie w wyobraźni zanimowac momentami xD Niektóre postacie są też dziwnie zniekształcone :| Ktoś mógłby rzec, że skoro istnieją takie dziwne stwory to ludzie też mogą mieć dziwny wygląd ale bohaterowie odgrywający troszkę większe role w fabule są raczej normalni, gorzej z postaciami pobocznymi co szybko giną, więc to nie przejdzie. Autor się nawet nie starał ich lepiej rysować bo z góry chyba zakładał, że ich zaraz pouśmierca. Są w mandze na prawdę świetne kadry, ale jest też sporo chaosu, dużo więcej niż tych dobrych bardziej dopracowanych kadrów więc kreska w tej mandze jest małym minusem. W porównaniu do takiej Biomegi to tutaj się chyba autor za bardzo nie starał :p

Dodatek jest całkiem spoko. Krótki, treściwy, jest cel, jest wykonawca zadania, szybka akcja, szast prast i jest już po wszystkim. Aż mi się ten cały Digimortal skojarzył ze zbroją Berserka xD Ostatnie kadry są całkiem niezłe. Takie zakończenie w stylu "On nadal gdzieś tam czyha".

Nawet fajnie w sumie autor chce próbować przekazać dynamizm. Zamiast próbować rysowac szybko przemieszczające się postacie po prostu na jednym kadrze je rysuje a na drugim identycznym już ich nie ma albo odwrotnie [xd] To chyba najprostszy sposób aby przekazać czytelnikowi, że te stwory są uber szybkie xD

Ogólnie za całość jestem wstanie dać 8. Dałbym 9 albo nawet 10 gdyby kreska była przyjemniejsza w odbiorze.

-
Dodane: 26.01.2015 10:46 /
Mi właśnie kreska w "Abarze" bardzo się podoba. Idealnie pasuje do klimatu tworu. Póki co "Abara" ma najładniejszą kartę laminowaną (w sumie zaraz obok "Hideout" ;) a zarazem najładniejszą obwolutę z wszystkich MM.

No to czekamy na inne twory Niheia.

-
Dodane: 26.01.2015 12:35 - Edytowane przez Darknes /
Ha! Wiedziałem, że ktoś coś w tym stylu napisze :d Ja nie napisałem, że mi się kreska nie podoba tylko, że jest nieco chaotyczna :p

Mi się akurat grzbiet Abary nie podoba bo tytuł ma na samym dole a to on jest w sumie najważniejszy. Dziwacznie to wygląda na tle innych MM. Tak jakby autor jest tytułem a tytuł autorem xD Lubie też jak okładka jest żywsza i ma więcej ekspresji a tu jest mocne nasycenie czernią i jakiś słabo widoczny stwór xD To już bardziej do Hiedouta by pasowała taka okładka bo tam większość akcji się dzieje w ciemnościach.

Co do karty. Faktycznie, są zarąbiste. Chyba 2 najlepsze rysunki z całej mangi xD
ale...

Karta z Hiedout >>> Karty z Abary

PS. Niektórzy ludzie to nawet nie zrozumieli o co w mandze chodzi xDD I dopiero jak posłowie czytali to zaczynali coś kminić. Serio ten tytuł jest aż taki skomplikowany? :| Ja tam zrozumiałem całość od razu.

-
Dodane: 26.01.2015 17:59 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14834
Tak jak ująłem to w swojej recenzji:

Tak jak już wspominałem, mangę należy poznawać z dozą koncentracji, tym bardziej, kiedy rysunki wykonane przez autora powodują często zawrót głowy! Otrzymujemy tutaj genialne, szczegółowe i prowadzone z rozmachem obrazy teł, budynków, odrażających istot czy postaci. Kreska jest po prostu fenomenalna, stąd też czytelnik musi czerpać z rysunków swoją wiedzę na temat otaczających go miejsc i wydarzeń. Nie ma tutaj zbyt wiele miejsca na dialogi, chociaż właśnie to przyczynia się do poczucia realizmu historii, w końcu bohaterowie robią to, co muszą aby przeżyć bądź działać z zamierzonym celem. [...]
Kreska to po prostu fenomen, genialnie sparowana z wydarzeniami i historią :d

-
Dodane: 01.02.2015 12:00 /
Karta z Hiedout >>> Karty z Abary

Czy ja wiem... obie mają swój urok. Te z "Abary" są bardziej takie mhhroczne a ta z "Hiedout" taka rodzinna ;) Niemniej i tak uważam iż karty z "Abary" są najciekawsze :d

ps. Liczę na to iż dadzą takie karty do "Grenn Blood" :d

-
Dodane: 17.05.2016 15:07 - Edytowane przez namso91 /
namso91 - Profil - user - 60% - 1758
Dzisiaj mi przyszła ta manga. Nadrabiam zaległości :) Wieczorem z kubkiem gorącej herbatki ją przeczytam , a raczej obejrzę bo tekstu w niej jest mało.

Edytuje po przeczytaniu.

Cóż sama historia/fabuła dosyć ciekawa i skomplikowana, co jest plusem. Brudny i ponury świat z tajemniczymi stworami. Manga ładnie prezentuje się na półce i ma fajną obwolutę. Kolorowe strony w środku też na plus. Niestety tak jak wspominał Darknes , na wielu rysunkach człowiek się zatrzymuje i zastanawia się co jest na nich narysowane. Szczególnie dotyczy to kadrów przedstawiających walki. Jest to moja pierwsza mega manga i zaciekawiły mnie mangi tego typu. Mange napewno można przeczytać drugi raz by lepiej pojąć niektóre rzeczy czy rozkminić lepiej jakieś chaotycznie narysowane rysunki. Dość specyficzny tytuł i napewno nie dla każdego.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy