Ważna informacja News: Konkurs: Turniej Przetrwania - Drugi Etap

Polecamy

Forum > Anime, Manga i Manhwa: Polski Rynek > Waneko
Temat: Waneko: Locke Superczłowiek
Dodane: 02.01.2014 06:32 /
#Samael - Profil - user - 80% - 3104
"Locke" to historia zaliczana do nurtu hard science fiction. Głównym bohaterem historii jest młody ESP-er, czyli człowiek obdarzony nadzwyczajną mocą postrzegania pozazmysłowego. Jego największym pragnieniem jest spokój, którego nie może osiągnąć z powodu swoich umiejętności.

Seria liczy 38 tomów niestety została przerwana i w rodzimym języku ukazało się tylko 10 tomów. Format takie sam jak "Cześć Michael!". Kto posiada tomiki które ukazały się u nas? a może coś was od niej odrzuca?

----- Podpis --------------------
W takim trybie jak teraz nie będzie opóźnień bo mamy spory bufor,a pre-ordery będziemy wysyłać kilka dni przed premierą. ~ Endriu_JPF
-
Dodane: 03.01.2014 14:01 /
#by_black - Profil - systemadmin - max% - 14869
Chciałem zakupić sobie tą serię, kiedy nastały czasy wyprzedawania resztek przez Waneko, lecz niestety nie chcę kolekcjonować tytułów nie dokończonych, które jednak mimo wszystko, aż tak mnie nie przyciągają.

-
Dodane: 03.01.2014 15:09 /
#Darknes - Profil - admin - max% - 13357
by_black napisał/a:
Chciałem zakupić sobie tą serię, kiedy nastały czasy wyprzedawania resztek przez Waneko, lecz niestety nie chcę kolekcjonować tytułów nie dokończonych...
>nie kupił przeze mnie xDDD

W sumie to ja mam takie samo zdanie. Raz to przejrzałem, stwierdziłem, może se kupie, ale sądziłem, że to jest 10 tomowa zakończona manga a nie tytuł urwany i to w dodatku nawet nie w połowie tylko w 1/4. Tak samo Miłośc krok po kroku mnie zniechęca z samego faktu, że wydawnictwo to rzuciło po 10 tomach. Ale w sumie się nie dziwie, pewnie oba tytuły słabo schodziły a dociągnięcie ich do końca było zbyt kosztowne.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 05.09.2017 22:02 /
#Bulma 3110 - Profil - user - 50% - 1490
Posiadam całość, jednak tytuł mnie odrzuca i jeszcze nigdy nie przebrnęłam przez wszystkie 10 tomów. Kupiłam kiedyś na allegro, prawdę mówiąc w ciemno. Okazało się jednak, że to nie moje klimaty. Ukazany tam świat sci-fi jest dla mnie nie zrozumiały, i przy czytaniu często traciłam wątki. Przede wszystkim co nie wzbudzało we mnie sympatii to główny bohater i jego charakteryzacja.

-
Dodane: 06.09.2017 11:48 /
#Adik - Profil - user - 10% - 177
#Bulma 3110, przeczytałem Twoją recenzję i z jednym się zgadzam, chronologia wydarzeń jest strasznie chaotyczna, zdecydowanie odradzam dla osób, które muszą mieć wyłożone wszystko na ławie.

Ogólnie fabuła i pomysł na całość, dla mnie jako fana gatunku, jest całkiem przyzwoita i można zanurzyć się w mandze, jednak wiele jej brakuje aby przyciągnąć czytelnika na dłużej. W Japonii klasyka i u nas niedocenione dzieło.

-
Dodane: 06.09.2017 17:59 /
#Bulma 3110 - Profil - user - 50% - 1490
Adik1990 napisał/a:
(...) Ogólnie fabuła i pomysł na całość, dla mnie jako fana gatunku, jest całkiem przyzwoita i można zanurzyć się w mandze, jednak wiele jej brakuje aby przyciągnąć czytelnika na dłużej. W Japonii klasyka i u nas niedocenione dzieło.

Pamiętajmy o tym, że czas powstawania mangi to lata 70, więc ówczesny kanon i oczekiwania czytelników troszkę uległy zmianom :) Ja, jako laik gatunku z chęcią sięgnęłam po mangę, aczkolwiek to nie moje klimaty. Przede wszystkim się w tym nie odnajduję i ciężko to ogarniam.

Nie mówię że tytuł jest zły - oczywiście ma swoje dobre i złe strony. Uważam, że warto jednak do niego zajrzeć, chociażby ze względu na to, żeby przekonać się, co dla Japończyków jest super, a dla nas już niekoniecznie :p

-
Dodane: 06.09.2017 19:40 /
#odwieczny - Profil - user - 0% - 14
Raz kiedyś kupiłem jeden tom podczas mojej kampanii kupowania przynajmniej jednego tomu z każdej serii. To był drugi tom 2-czesciowej historii. Spodobał mi się. Po latach chciałem dokupić resztę niestety nie udało mi się kupić reszty w całości. Obecnie tytuł ciężko dostępny.
Że względu na lata powstania lektura dosyć lekka i być może miejscami przestarzała. Nie każdemu to przypadnie do gustu. Rysunki też są skromne które idealne nadają się to takiego mniejszego formatu. Mimo iż całość ma wiele tomów cała historia w nich przedstawiona jest podzielona na mniejsze historię 1,2,3 tomowe które łączy tylko postać głównego bohatera a które dzieją się w wielu różnych okresach czasu tego świata. Mogę stwierdzić że spokojnie można przeczytać poszczególne epizody bez znania wszystkich innych.
Ot taka powiastka sf.

-
Dodane: 06.09.2017 21:05 /
#Morex - Profil - user - 20% - 254
Dla mnie tytuł jest niestety skreślony z poniższych powodów:
1) Seria nie jest kompletnie wydana w Polsce i nigdy nie będę miał jej całej na półce
2) Nieodpowiadająca mi kreska, a w szczególności kreska postaci
3) Złe recenzje większości moich znajomych
4) Mimo tematyki, którą lubię tutaj historia jest lekko zagmatwana, nawet po przeczytaniu tylko jednego tomu

Czyli jak to kiedyś pisałem dobrze, że kupiłem piwo zamiast tej mangi :p

-
Dodane: 12.09.2017 12:53 /
#Adik - Profil - user - 10% - 177
Jak kto woli, jak to mówi pewne przysłowie, każdemu nie dogodzisz ;) Ale jak przyjdzie moment, że nie będziecie mieli po co sięgnąć, to polecam Lockego.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy