Ważna informacja News: Konkurs: Gift Box - Szczęśliwa paczka

Polecamy

Forum > Świat, Wydarzenia i Polityka
Temat: III Wojna Światowa: Możliwe scenariusze
Dodane: 01.04.2012 10:10 - Edytowane przez by_black /
Seneka - Profil - user - 70% - 2401
To, że dojdzie do III konfliktu zbrojnego w skali globalnej, nie ma wątpliwości, tylko pytanie jest takie, kiedy, co go spowoduje, i jaka broń będzie użyta, oraz ile ofiar poniesie śmierć? W tym temacie chciałbym porozmawiać z wami na ten temat. Co sądzicie? Czy nasze pokolenie żyje w czasie, gdy dojdzie do tej wojny? Czy uważacie, że pokój na świecie jest stabilny? Oraz jak może przebiegać ta nowa wojna w dziejach świata?

Ja wypowiem się później.

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 01.04.2012 10:14 /
by_black - Profil - systemadmin - max% - 14840
Niema co spekulować na tematy wyssanych baśni, warto przyjrzeć się obecnym stosunkom na linii Izrael - Iran, tam napięcie sięga zenitu i prawdopodobnie, jeżeli ostatnie rozmowy dyplomatyczne zawiodą, to Izrael zaatakuje.

Co za tym idzie, U.S.A. wesprze Izrael w swoich działaniach, a to pociągnie za sobą ich sojuszników, Iran również ma swoich sojuszników, a nawet jeżeli niema, to Korea Północna jest na tyle delikatną bombą zegarową, że w każdej chwili będzie gotowa się dołączyć.

Jaki scenariusz? Kilka bomb atomowych ot i po sprawie, bo nie będzie czego już zbierać.

-
Dodane: 01.04.2012 10:18 /
Czyli Polska wtedy poszłaby za USA, i w konflikcie stanęłaby po stronie Izraela, a co z innymi krajami, takimi jak Niemcy, Włochy itd, historia znowu by zatoczyła koło?
Nie sądzę, aby od razu puszczono bomby atomowe, ponieważ to spory koszt jest, i gdyby chcieli puścić bombę atomową już dawno by to zrobili, moim zdaniem będzie to taka kopia drugiej wojny światowej, tyle, że przy użyciu nowych technologii, czyli nowoczesne uzbrojenia, cyber wojna, itd.

-
Dodane: 01.04.2012 10:23 /
Jeżeli do gry wejdzie Korea Północna, to oczywistym będzie, że żadne koszty im straszne nie będą, co do Niemiec i Włoch, tutaj nie doszukiwałbym się prób wykorzystania wojny na własną korzyść, sądzę, że skoro Niemcy biorą udział w rozmowach, to będą w końcu stali po stronie Stanów w wojnie.

Polska i wszystkie inne kraje ONZ i NATO będą pewnie w tym brały udział, zawsze w gruncie rzeczy kończy się na tym samym, jak U.S.A. wchodzi na tereny danego kraju.

-
Dodane: 01.04.2012 10:26 /
Henkok - Profil - user - 50% - 1019
[oczy] Czytam wasze posty i nie mogę wyjść z podziwu.Nie spodziewałem się kiedy tutaj dołączyłem takich tematów ,a tu proszę.Osobiście uważam ,że do wojny dojdzie ok 2020 roku kiedy zasoby ziemi jeszcze bardziej się będą wyczerpywać i ludzie zaczną o nie walczyć,ponieważ dzisiaj nasza cywilizacja praktycznie nie jest w stanie przeżyć bez ropy naftowej.Mam nadzieję jednak ,że wszyscy się mylimy i do tego nie dojdzie.Według mnie konflikt może powstać na wskutek Iran-Izrael lub Korea N-Korea S.Warto także zauważyć o niedawnych konfliktach które przecież pojawiły się w Afryce.Jednak póki nie nadejdzie nie dowiemy się nigdy.

-
Dodane: 01.04.2012 10:29 /
I myślisz, że te 70 kilka lat po wojnie stosunki polsko- niemieckie, czy polsko- rosyjskie aż tak się zmieniły, że będą w stanie walczyć ramię w ramię po jednej stronie barykady? Mi się wydaje, że nieco inaczej, że właśnie Niemcy i Rosjanie będą chcieli wykorzystać sytuacje, i może faktycznie na początku konfliktu będą po stronie USA, ale potem przystąpią do osi zła, przecież wystarczy popatrzeć na historię wszystkie te kraje, czyli USA, Polska, Niemcy, Rosja, jakoś nigdy nie darzyły się sympatią, tym bardziej teraz nie będą, a na wojnie nikt nie będzie dbał o wizerunek w świecie.

-
Dodane: 01.04.2012 10:47 /
Kto powiedział, że Rosja stanie po stronie U.S.A.? Takie wydarzenie prawdopodobnie nigdy nie będzie miało miejsca. Niemcy jaką przeszłość miały, taką miały, ale w przypadku wygrania wojny przez Stany, Niemcy mogłyby tylko stracić na próbach przejęcia władzy w Europie, bo spowodowałoby to kolejną wojnę i to na naszym kontynencie, a tego raczej żaden z zaawansowanych krajów UE nie będzie chciało.

To nie będzie wojna jak dwie poprzednie, to wszystko skupi się na bliskim wschodzie.

-
Dodane: 01.04.2012 10:54 /
Henkok - Profil - user - 50% - 1019
Nic nie mówiłem ,że o stosunkach polsko-rosyjskich czy niemieckich ponieważ nie spodziewam się aby oni przystąpili jako pierwsi do ataku.Po za tym zdaje sobie sprawę ,że nie będziemy walczyć ramię w ramię tylko przeciwko sobie ponieważ tak właśnie wygląda wojna.Po za tym gdyby doszło do jej wybuchu nie liczyłbym na pomoc innych krajów ponieważ każdy myśli wtedy o sobie.W końcu kraj jest tym czym są ludzie,a każdy człowiek bez względu na to jakim by nie był w oczach świata altruistą jest egoistą i robi wszystko wyłącznie aby siebie zadowolić nie innych.

-
Dodane: 01.04.2012 11:08 - Edytowane przez siuber /
siuber - Profil - user - 30% - 501
USA? Polegną na pierwszym ogniu. Gdzie zaczął się Kryzys? w USA. "Najsilniejsze mocarstwo świata? USA. Kto pójdzie na pierwszy ogień? USA.
Dlaczego? Dlatego ,że Historia kołem się toczy. Czemu Starożytny Rzym upadł? ponieważ było wszystkim za dobrze. Wiele małych plemion ze wszystkich stron zaczęło napadać na na takie wielkie mocarstwo.

Chiny już dawno prześcignęły Amerykę i są gotowi na wojnę. Chiny są największym producentem wszystkiego na całym świecie, Są samo wystarczalni.

A co do Korei ,to czy mają jakiś sojuszników? Południowa może i tak, ale północna? Chyba nie bo nie mogą niczego zaoferować. Całe oczy świata będą skierowane na nią jeżeli choć jedna wioska jakiegokolwiek kraju zostanie zniszczona to wszyscy będą przeciwko niej. Może nawet już są jakieś tajne działania?

Tak czy siak II wojna światowa nauczyła praktycznie wszystkich ,że broni jądrowej nie wolno używać.

-
Dodane: 01.04.2012 11:36 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4409
Seneka napisał/a:
I myślisz, że te 70 kilka lat po wojnie stosunki polsko- niemieckie, czy polsko- rosyjskie aż tak się zmieniły, że będą w stanie walczyć ramię w ramię po jednej stronie barykady? Mi się wydaje, że nieco inaczej, że właśnie Niemcy i Rosjanie będą chcieli wykorzystać sytuacje, i może faktycznie na początku konfliktu będą po stronie USA, ale potem przystąpią do osi zła, przecież wystarczy popatrzeć na historię wszystkie te kraje, czyli USA, Polska, Niemcy, Rosja, jakoś nigdy nie darzyły się sympatią, tym bardziej teraz nie będą, a na wojnie nikt nie będzie dbał o wizerunek w świecie.

Głupoty gadasz.
Co to w ogóle znaczy "oś zła"?... ach tak, zapomniałem. My - dobrzy, oni - źli. Czyli Niemcy i Rosja będą przeciwko nam.

Cóż, Rosja średnio łaskawie na nas patrzy. Kreml ma mentalność imperialną, a my staramy się być państwem - liderem Europy środkowo-wschodniej, co bądź co bądź musi się odbyć kosztem imperializmu rosyjskiego.

Ale Niemcy? :|
Oni już muszą ukrywać swoją dominacje w UE, bo się ludność reszty państewek by burzyła i jest teraz cyrk, że rządzą Niemcy z Francją, a nie same Niemcy.
I po kiego Niemcy mają kogokolwiek atakować?
USA atakuje, gdy jest zagrożona sprzedaż ropy za dobrą cenę, a gospodarkę USA szczególnie to by zabolało. Rosja może mieć coś do udowodnienia sobie i zabaniaczyć.

Izrael i Iran to wiadomo. Izrael ma atomówki, to czego Iran nie ma mieć? Och, bo Izrael sra ze strachu, bo ze względu na jego powierzchnie można by przeprowadzić anihilacje całego narodu zmasowanym bombardowaniem :p

Chiny nie zaatakują USA. Bo i po co, serio. Większość ulokowanego kapitału chiny mają w dolarach (jeśli się nie mylę), stąd jak dolar spadnie na łeb na szyję Chiny stracą mnóstwo kasy.
I naprawdę, wojna to nie jedyny sposób na osiągniecie celu czy zdominowania jakiegoś państwa.

[oczy] Czytam wasze posty i nie mogę wyjść z podziwu.Nie spodziewałem się kiedy tutaj dołączyłem takich tematów ,a tu proszę.

No widzę właśnie, jak "dobrze" znasz to forum :p

-
Dodane: 01.04.2012 12:25 /
JCD, to nie są głupoty, tylko możliwe wydarzenia poparte historią...Niemcy i Rosja wykorzystają każdą sytuacje, aby zapanować nad światem, teraz robią tylko dobrą minę do złej gry, bo tak wymaga sytuacja, UE, itd, ale jak wybuchnie wojna, to sam zobaczysz co się będzie działo, Ci którzy wyznają w Niemczech poglądy Hitlera tylko czekają na taki moment. Jak to nie Wiesz co to jest "oś zła"? Przecież to oczywiste jakie kraje do tej osi należą.

-
Dodane: 01.04.2012 12:36 /
JCD - Profil - systemadmin - 90% - 4409
Wiem wiem... Polska napadać? Dobrze.
Polskę napadać?! :o Źle [zly]

Za dużo filmów się naoglądałeś. Rosja (a przynajmniej jej rząd) by chciała panować, ale nie ma jak. Niemcy nie mają jak :p i by nie chciały (nie w sposób militarny). Bo nie widzę powodów, dlaczego neonaziści mieli by od razu dość do władzy w razie niepokojów.

Co do "poparte historią" dlaczego nie obawiasz się, że włochy podbiją całą Europe? Raz już tak było... :p

Jeszcze sto lat temu ludność wielu krajów paliła się do walki. A dziś? Kto ci poważnie przystanie na propozycje "wypowiedzmy komuś wojnę"? Wojna może wybuchnąć z wielu powodów dziś, ale raczej nie z tego, że komuś się zachce wojować. Nawet Korea Północna... rzuciła by swoje atomówki i co dalej? I by jej za chwilę nie było. Wg mnie średnio dobra perspektywa dla reżimu.

-
Dodane: 01.04.2012 12:37 /
Po pierwsze Niemcy same wprosiły się do rozmów z Iranem, bo wojna im nie jest potrzebna, ludzie mieszkający w Niemczech już są tak wymieszani narodowościowo, że wojna wypowiedziana przez ten kraj graniczy z cudem. Nie po to pomagają w misjach Stanom czy nowy prezydent Niemiec w pierwszą wizytę wybiera się do Warszawy, aby później korzystać z okazji i zaatakować inne kraje. To już nie są te czasy, kiedy Polacy mają parę karabinów, kilka koni i magazyn zardzewiałych bagnetów, to samo tyczy się innych krajów. Dzisiejsze Niemcy lepiej czują się jako lider, niżeli pretendent do stworzenia nowego imperium.

Przeciwnie Rosja, która nadal ma smaczek na przywrócenie Rosji "świetności Związku Radzieckiego", a to i tak ciche życzenia Putina, ostatnie protesty w Rosji wskazują, że władza w Rosji topnieje i też chcą liznąć tego świata co Stany, Japonia czy zachodnia Europa.

Największym niebezpieczeństwem są kraje arabskie, tam dzieją się cuda, a teraz nawet krwawe wojny domowe, tego trzeba się obawiać, a nie Niemiec czy Rosji, żyjemy w czasach, kiedy wojna rozumiana jako krwawa walka o terytorium nie jest nikomu potrzebna, szczególnie krajom "cywilizowanym", każdy kraj trzepie dupskiem aby do tego nie doszło, bo będzie miało to o wiele większe konsekwencje niż mogłoby się wydawać, dlatego też ani Stany, ani Rosja nawet nie wchodzą sobie w interesy, a gdy doszło do rozmów o Syrię, nawet Rosja się ugięła, że nie będzie wspierać reżimu panującego Syrii i postara się "pomóc".

Problem leży w Izraelu, Iranie czy Korei Północnej, nieważne czy ta ostatnia ma sojuszników czy nie, w każdej chwili tak nie obliczalne władze mogą zrobić coś, co źle wpłynie na terytorium innych państw.

-
Dodane: 01.04.2012 12:42 /
slander - Profil - user - 40% - 876
No nie wiem. Poza tym jak każdy człowiek nie chciałbym, że do niej doszło. Ale wszystko niestety, jest możliwe. Włąsnie te napięcie pomiędzy Iranem a Izraelem może doprowadzić do wojny. Korea Pn. może zaatakować Koreę Pd. Chiny raczej nie mają zamiaru atakować USA, bo po co. Chiny już są potężniejsze od USA, a poza tym mają tam spore pieniądze. USA raczej nie mają kogo atakować, poza tym to już nie jest taki pewniak jak chociażby 20 lat temu. Rosja nie może odbudować potęgi ZSRR, a ludzie już się nie boją władzy, mają dość sterowania ich życiem. Wojna pomiędzy państwami europejskimi jest mało prawdopodobna, ale nic nigdy nie wiadomo.

-
Dodane: 02.04.2012 23:34 /
marcin_wis - Profil - user - 0% - 19
Co do ataku Niemiec na jakiś kraj europejski to jest naprawdę bardzo mało prawdopodobne w tym momencie i tak Niemcy wraz z Francją żądzą Europą a dożą do jeszcze większej integracji (i powoli coraz bardziej im się to udaję więc po co wojna jak można bez walki zapanować nad innymi krajami)

Co do Chin, jeśli zaatakują kogoś to komu będą sprzedawać to gówno co produkują?? W ich wypadku wojna jest nieopłacalna ekonomicznie

O konfliktach w Afryce się nie mówi bo i po co nie ma tam żadnych surowców ani nic ciekawego więc po co słać tam wojska szkoda kasy niech się sami wytłuką

Jeżeli ma wybuchnąć jakaś większa wojna to jedynie Bliski wschód, ropa, religia, terroryzm no i USA którzy wolą wywołać wojnę tak zwaną prewencyjną tylko żeby państwa arabskie nie opanowały energii nuklearnej (chociaż gdybym miął pewność że Iran jest w stanie wyprodukować bombę atomową sam bym ich zaatakował :)

-
Dodane: 03.04.2012 17:28 /
Przykładowo takie doniesienia: http://www.tvn24....omosc.html są niepokojące, bo praktycznie ostatnie tygodnie wciąż pokazują, że są gotowi na wojnę, tak jakby kogoś to interesowało.

-
Dodane: 03.04.2012 18:24 /
Gokusanik - Profil - user - 20% - 344
Hehe. III wojna swiatowa latwo przewidzialem. Jezeli ktos nie wierzy w IV wojne swiatowa to niech idze do... na drzewo. Kazda wojne swiatowa mozna latwo przewidzicec, trudno strzelic date jednak. Mysle jednak, iz bedzie ona na kamienie i patyki, piesci, nogi, lokcie itd. Moze bedzie nawet wojna swiatowa na Mhuay Thaia, kto wie.

Polska poki co stoju z boku, wiec mozna spac spokojnie.

Co co Chin, powiedzialy wyraznie, ze jak USA uderzy na Iran to pomoze Iranowi, nawet grozba III wojny swiatowej. Rosja to samo.

Seneka, ty nalezysz do osi zla, rogi ci wystaja ;o.

-
Dodane: 03.04.2012 20:41 /
Pepe - Profil - user - 80% - 3734
Zamiast myśleć co będzie w razie III WŚ pomyślcie jak temu zapobiec... [yyy] Zawsze takie tematy są omawiane z przymrużeniem oka, jak macie babcie/dziadka/kogokolwiek kto spędził dzieciństwo w jakimś obozie ( w moim przypadku babcia i lagry) to weźcie się za dyskusję z tymi osobami. Mnie o stokroć bardziej poruszyły słowa babci niż te wielkie liczby ludzi którzy zginęli przez chore idee takich czubków jak Hitler czy Stalin, ale nie tylko.

Naprawdę to nie jest tak że państwo X walczy z państwem Y, a państwo Z sobie wstępuje do wojny od tak. Farmazony tutaj piszecie :p Zgadzam się z JCD, po co taka Korea czy Iran mają się produkować na jakieś manewry jak hop siup i znikają z powierzchni ziemi. Nie wspominając już o Izraelu, lol naród wybrany.

Dobrze znam historię, ale przestańmy już myśleć w kategoriach 'Niemcy i Rosja nas zaatakują bo tak było w 39 :o '. Jest jak jest i jeżeli ktoś wywoła większy konflikt niż te w krajach arabski to napewno będzie to Ameryka.
Ładują się komuś do kraju by nassać ropy, mordują ojców, braci, synów i jeszcze śmią nazywać ich terrorystami przed całym światem. Pluję na tych buraków.

-
Dodane: 04.04.2012 17:38 /
Obie babcie, które mam jakoś o wojnie opowiadać nie chcą, trochę je rozumiem, bo każdy przeżywał to na swój sposób, i nie każdy chce o tym na lewo i prawo, niczemu nie zapobiegniemy, jeśli będziemy tu pisać, nikt z nas nie ma takiej władzy, to wszystko dzieje się szybko, i zależy tylko od władz mocarstw, które obecnie rozdają karty na świecie. Jak to jest tak, że państwo X wypowiada wojnę państwu Z? Czytasz Ty w ogóle wiadomości co się dzieje teraz na linii Iran USA? To jest właśnie początek tego, czym później ludzie nazywają wojną, i w tej chwili na prawdę nie możemy wykluczać żadnej ewentualności, wszystko zdarzyć się może, ponieważ każde z państw dba tylko o swój interes. A i ostatnie zdanie o Niemcach i Rosjanach, nie lekceważyłbym ich na prawdę ( nie to, że jestem uprzedzony), ale historia nie raz pokazała do czego te narody są zdolne, i tego raczej będę się trzymał, bo to, że wy w tej chwili piszecie, że są nie groźni, wręcz próbują to wszystko scalić i prowadzą do pokoju, to raczej mało prawdopodobne.

-
Dodane: 06.04.2012 13:45 /
Pepe - Profil - user - 80% - 3734
O nieee :(
Już dziś budujmy schrony i obawiajmy się Mongolii, w końcu w XIII wieku podbili połowę świata, a to przecież jasno oznacza że mogą to zrobić po raz drugi.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy