Ważna informacja News: Świąteczny Konkurs 2017

Polecamy

Forum > Muzyka
Temat: Czesław Śpiewa
Dodane: 10.03.2011 00:28 - Edytowane przez kordos /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6332

Czesław Mozil to mieszkający od piątego roku życia w Danii, wokalista i kompozytor, absolwent Royal Danish Music Academy.
Jego pierwszy album „Debiut” zawiera 10 kompozycji stworzonych na podstawie wierszy pisanych przez Michała Zabłockiego z internautami na czacie „Multipoezja” w Onet.pl. Ukazał się 7 kwietnia 2008 roku. Drugi album „pop” ukazał się 12 kwietnia 2010 roku.

Czesław to zawodowy akordeonista, który komponuje również muzykę dla potrzeb spektakli teatralnych.

Oto, co na temat Czesława powiedziała Kasia Nosowska (z którą Czesław nagrywał płytę i koncert Hey „Unplugged”): „Cześć i sława dla Czesława! Nie pamiętam jak było nim się pojawił”. Z kolei Tomasz Lipiński dodał: „Czesław to absolutnie wyjątkowe zjawisko. Jego wrażliwość na dźwięki i słowa sprawia, że albo go kochasz, albo go nie znasz”.

Urokowi muzyki Czesława uległ też Nergal z Behemoth: „Nie mam pojęcia, jaki to gatunek muzyczny, nie wiem jak ten gość to robi… ale dźwięki które produkuje Czesio nie są z tego świata. Prawdziwie bajkowa muzyka. Rzecz niezwykła i wyjątkowa na polskim rynku. Ja jestem zaczarowany!”.

Ciekawostka: często zapomina akordów na akordeon, co zupełnie nie przeszkadza mu w dalszej grze.

Cóż mogę napisać - prawdziwie niecodzienny talent... niecodzienny jak jego muzyka, która jeśli chodzi o Czesław Śpiewa jest na prawdę specyficzna. Bardzo mi się podoba, choć ciężko mam ją odnieść do czegokolwiek... chociaż właściwie to właśnie dlatego mi się tak podoba.
Jeśli mają brać do jury X Factora podobne perełki to - proszę bardzo, może to być program nawet nakierowany na promowanie jury... bo Mozila warto promować. Niestety chyba i tak nigdy jego muzyka nie zachwyci mas... bo nie jest dla mas, raczej niewielu wstrzeli się w gusta - mi się wstrzeliła i to niesamowicie. Ta muzyka to magia dla mnie.
Teraz porcja muzyki:
Efekt uboczny trzeźwości
Kiedy Tatuś Sypiał Z Mamą
Język węża
ucieczka z wesołego miasteczka
Pożegnanie Małego Wojownika

----- Podpis --------------------
-
Dodane: 17.03.2011 19:27 /
Ibuki_Suika - Profil - user - 80% - 3729
Znam jego jedną piosenkę - Pożegnanie małego wojownika i jest fajna, słucham jej sobie czasami :) Reszty nie przesłuchiwałem.

-
Dodane: 17.03.2011 20:14 /
Plastus - Profil - user - 70% - 2757
Przesłuchałem jego płytę z ciekawości kilka razy zaraz po jej wydaniu. Melodie łatwo wpadają w ucho trochę mi przypominała "Marie Awarie". Ogólnie na plus, ale bez rewelacji.

-
Dodane: 17.03.2011 20:16 /
Tomson - Profil - user - 50% - 1093
Jako tako facet wypada dobrze, jednak jego muzyka to nie moje klimaty, a utwory Czesława znam tylko i wyłącznie z radia.

-
Dodane: 17.03.2011 20:18 /
kordos - Profil - systemadmin - 100% - 6332
Tomson napisał/a:
utwory Czesława znam tylko i wyłącznie z radia.

W jakim radiu ty je spotykasz? bo jeszcze nie trafiłem nigdy na nie. :|

-
Dodane: 17.03.2011 20:19 /
Tomson - Profil - user - 50% - 1093
kordos napisał/a:
Tomson napisał/a:
utwory Czesława znam tylko i wyłącznie z radia.

W jakim radiu ty je spotykasz? bo jeszcze nie trafiłem nigdy na nie. :|

Nie wiem, jak jadę samochodem to czasem leci w różnych stacjach :p

-
Dodane: 17.03.2011 20:21 /
Bociak - Profil - user - 100% - 6166
Klimat piosenek Czesława jest naprawdę niecodzienny. Warto puścić czasem jego nutki na YT, gdyż są zupełnie z innej beczki niż to czego słucham. Nie jestem na tyle obeznany w muzyce by go z kimś porównywać, więc jest dla mnie bardzo oryginalny. Głos jak najbardziej świetny.

-
Dodane: 22.11.2017 21:57 /
Byczusia - Profil - user - 80% - 3775
Od jakiegoś czasu- niedługiego słucham jego piosenek. Spodobał mi się ich poetycki styl. Jednocześnie w tym stylu w piosenkach pojawiają się ciekawe historie. Mają morał i sens- czego brakuje nieraz w obecnej muzyce rozrywkowej , co jest przykre.

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games
Polecamy