Ważna informacja News: 2x2 TV: Miłość, gimbaza i kosmiczna faza! Za mną leć na DVD i Blu-ray w październiku

Polecamy

Forum > Sport i Motoryzacja
Temat: Prawo jazdy
Dodane: 08.12.2008 18:22 /
Plastus - Profil - user - 70% - 2757
by_black napisał/a:
Ja planuje zrobić sobie prawko po nowym roku bo napewno nie mam zamiaru w taką porę (jesień) zdawać prawko, oczywiście zanim podejmę sie też nauki prawa jazdy chcę sobie trochę poćwiczyć np. z kuzynem, który ma auto, jedyne co mnie może zdenerwować to bardzo skorumpowani "profesorowie" xD Którzy nawet nie są jakimiś rajdowcami tylko zwykłymi kierowcami xD

Nie radziłbym Black, ćwiczyć z kuzynem, bo może Cie nauczyć niepoprawnych nawyków, albo po prostu takich których egzaminator nie akceptuje. Słyszałem, że jak sie idzie zdawać prawko to najlepiej byc świeżutkim i nic nie umieć, a póżniej uczyć się tego co wymaga egzaminator.

-
Dodane: 06.01.2009 11:47 /
Ra - Profil - user - 30% - 418
Ja powiem tak, prawdo mam, zdałem of kors za pierwszym razem (czyt. talent) i nie widzę jakiegoś szczególnego problemu w tym temacie. Ale teraz tak, nie wiem czy jest tak ogólnie, ale mile widziane jest u egzaminatora jakieś nawet podstawowe info z zakresu znajomości znaków, sposobu prowadzenia pojazdu itp. Tak było ze mną, też sam się uczyłem i nie ma to nic w związku z tym, że jakaś osoba mogła mnie nauczyć niepoprawnych nawyków, oczywiście takie były czyli kierowanie jedną ręką ala bujaka xDD tak więc moim zdaniem lepiej jest wiedzieć coś więcej nawet jak będziemy mieli te niepoprawne nawyki, ale też bez przesady, żebyś nie nauczył się jeździć fallusem lub stopami xDD

-
Dodane: 07.01.2009 09:53 /
Korzel - Profil - user - 30% - 457
Ja jak tylko będzie to możliwe z pewnością będę robił prawko bo jak na dzień dzisiejszy to trochę mi brakuję ale nie wiem czy łatwo mi to pójdzie bo mam trochę słabe nerwy xD. Nie wiem jak to jest zdawać ale nie raz już słyszałem że testy są łatwiejsze od jazdy, sam mój brat zdał dopiero za 4 razem bo wcześniej zawalał właśnie jeżdżenie. Pozdrawiam

-
Dodane: 07.01.2009 14:06 /
Glamb - Profil - user - 30% - 401
Ja jestem oczywiście jeszcze za młody, aby zdawać prawo jazdy, ale na pewno będę je sobie robił. W życiu dorosłym po prostu sobie nie wyobrażam, żebym nie miał prawa jazdy. Bardzo dobrze mieć ten komfort, że możesz sobie pojechać gdzie chcesz i nie jesteś zależny to jakichś autobusów. Jeśli już będę je zdawał to ktoś z rodziny na pewno mnie nauczy jeździć poprawnie. A co do tych egzaminów to się po prostu nauczę i będzie ok, mam nadzieje ;)

-
Dodane: 08.01.2009 12:46 /
max10001 - Profil - user - 10% - 156
Ja rowniez nie mam prawka bo jestem za młody jak bede je robic to na pewno na samochod i motor. Ale nie zgodze sie z Glamb'em bo moja siostra robi prawko miała joz egzamin. Teorie tak wykuła ze zdała z 0 błędow ale gdy pszyszło do praktyki... . Przy moim tacie robila wszystko dobrze, na kursie tez. Ale jak przeszło co do czego to stres wzią gorę. Zapominała o kierunkowskazach i oblala. Teraz czeka na poprawke i jezdzi jeszcze wiecej niz przedtem.

Za pierwszym razem wydaje mi sie ze nikt nie zda bo tu tez chodzi o nabijanie kasy. 40 zł za to zeby zrobic test na PC. To lekkie przegięcie.

-
Dodane: 08.01.2009 16:00 /
Glamb - Profil - user - 30% - 401
Ale nie zgodze sie z Glamb'em bo moja siostra robi prawko miała joz egzamin. Teorie tak wykuła ze zdała z 0 błędow ale gdy pszyszło do praktyki... . Przy moim tacie robila wszystko dobrze, na kursie tez. Ale jak przeszło co do czego to stres wzią gorę. Zapominała o kierunkowskazach i oblala.

No wiesz ja to tak napisałem jak sobie wyobrażam, że będzie w moim przypadku ;)
Nawet jeśli się wszystko doskonale umie to stres i zdenerwowanie może wszystko zniweczyć. Ja gdy do czegoś dochodzi to raczej staram się nie stresować i być wyluzowanym i tak kiedyś podejdę do prawa jazdy.

-
Dodane: 08.01.2009 19:02 /
animka - Profil - user - 10% - 244
Niestety nie mam jeszcze prawka, no bo nie pozwala na to wiek. Ale jak się kiedys nadarzy okazja, to oczywiście skorzystam i sobie zrobię. Moja starsze koleżanki i koledzy już mają, więc ja tez chcę mieć. Tylko mam nadzieje ze zdam za pierwszym razem, bo nie mam zamiaru wydawac tyle kasy na marne.

-
Dodane: 10.01.2009 12:42 /
Napojasz - Profil - user - 50% - 1436
Mimo iż mógłbym już sobie zacząć robić prawko to nie mam na to totalnie ochoty xD
Nie ciągnie mnie do samochodu tak jak moich kolegów, którzy bardzo się dziwią mojemu podejściu :p
Moje NIE nie jest jednak na stałe i myślę, że za rok może się zdecyduję na jakiś kursik ale do tego czasu nie mam mobilizacji :p

-
Dodane: 10.01.2009 14:19 /
xan - Profil - user - 0% - 66
Prawko odebrałem przedwczoraj, ale kurs to była nuda okropna.... Jazda godzinę do przodu i do tyłu po durnym łuku była naprawdę męcząca, a jeszcze gorsza jazda miejska po zakorkowanym Tarnobrzegu bleeeee xD
Zdałem za drugim podejściem, niestety za pierwszym się nie udało bo przejechałem na pomarańczowym (zmieniło się w ostatniej chwili [skrzywiony] , jak już przjeżdżałem pod sygnalizatorem ), próbowałem się tłumaczyc, że musiałbym nagle zahamowac i zagroziłbym innym kierowcom, ale egzaminator tego nie łyknął.
Za drugim razem udało się xD wogóle nie zwracał mi uwagi, odzywał się tylko gdy kazał mi skręcac.
Bardzo chciałem zrobic prawko, sam opłaciłem sobie kurs i egzamin, a w wakacje moze pojadę z kumplem za granice zarobic i może wrócę własnym samochodem xD

-
Dodane: 10.01.2009 15:42 /
Konrad - Profil - user - 60% - 1634
Ja planuję za rok zadawać kat. A i zakupić jakiś sensowny motor a na samochód przyjdzie czas..Oczywiście od czasu do czasu to tam u dziadka pojeżdżę z ojcem ale on to już każdego szczegółu się czepia, mówi zatrzymaj metr przed tym krzakiem ok zatrzymuje...i:" Co to ma być metr nie dwa!!" ale to już chyba raczej dla żartu było w sumie to mnie do samochodu nie ciągnie bo motorem łatwiej się wcisnąć i mijać korki..Chociaż samo zdawanie jest chyba trudniejsze bo uczą jak utrzymywać równowagę i jak ogólnie z motorem sobie radzić..ale na to przyjdzie czas.. :d

-
Dodane: 10.01.2009 19:36 /
Rewinger - Profil - user - 40% - 934
Napojasz napisał/a:
Mimo iż mógłbym już sobie zacząć robić prawko to nie mam na to totalnie ochoty xD
Nie ciągnie mnie do samochodu tak jak moich kolegów, którzy bardzo się dziwią mojemu podejściu :p
Moje NIE nie jest jednak na stałe i myślę, że za rok może się zdecyduję na jakiś kursik ale do tego czasu nie mam mobilizacji :p

Ja mam dokładnie tak samo.. no i też nie wiem czemu wszyscy tak szybko prawo jazdy chcą mieć. Ludzie nawet nie interesujący się motoryzacja chcą mieć dzisiaj samochód od razu. My z Napojaszem będziemy na rowerach jeździć albo biegać :d [wesoly]

-
Dodane: 10.01.2009 19:47 /
Prince - Profil - user - 40% - 592
Ja mam dokładnie tak samo.. no i też nie wiem czemu wszyscy tak szybko prawo jazdy chcą mieć. Ludzie nawet nie interesujący się motoryzacja chcą mieć dzisiaj samochód od razu. My z Napojaszem będziemy na rowerach jeździć albo biegać

Pewnie dlatego że bez samochodu w dorosłym życiu ciężko przeżyć.. Jak się gdziekolwiek dostaniesz..? Autobusem [oczy] ?

Chyba większość ludzi mających prawo jazdy nie interesuje się motoryzacją.. ale to taki szkopuł.

Samochód jest sporym ułatwieniem, Rewingerze jak zabierzesz dziewczynę na randkę do kina czy gdziekolwiek..? Chyba nie będziesz się tłukł autobusem.. o rowerze nie wspominając.

Ja zdawałem jakieś hmm już dobrze nie pamiętam, chyba z 7 lat temu. Udało mi się za pierwszym razem część teoretyczną a jazdę za drugim.. wredny jakiś był koleś i za migacz mi nie dał [yyy] ..

-
Dodane: 10.01.2009 19:56 /
Prince napisał/a:
Pewnie dlatego że bez samochodu w dorosłym życiu ciężko przeżyć.. Jak się gdziekolwiek dostaniesz..? Autobusem [oczy] ?

No zgodzę się, ale żeby młody 18-letni człowiek, wszędzie, nawet do pobliskiego sklepu jeździł samochodem to chyba przesada...

Chyba większość ludzi mających prawo jazdy nie interesuje się motoryzacją.. ale to taki szkopuł.

Napisałem "od razu" :p

Samochód jest sporym ułatwieniem, Rewingerze jak zabierzesz dziewczynę na randkę do kina czy gdziekolwiek..? Chyba nie będziesz się tłukł autobusem.. o rowerze nie wspominając.

Zależy od dziewczyny ;)

-
Dodane: 10.01.2009 20:01 /
No zgodzę się, ale żeby młody 18-letni człowiek, wszędzie, nawet do pobliskiego sklepu jeździł samochodem to chyba przesada...

Zależy co oznacza pobliskiego..?

Napisałem "od razu"

Dalej nie widzę związku z tematem.. co mają zainteresowania do terminu zdawania testu..? Są też zapaleni fani motoryzacyjni, a z samochodem czekają wiele lat..

Zależy od dziewczyny

To znaczy..? Czym ładniejsza tym większe szanse że ją podwieziesz.. [oczy] ? No no Rewingerze zamieniasz się powoli w podłego drania, prawie tak perfidnego jak ja [cfaniak] xD

-
Dodane: 10.01.2009 20:08 /
No pobliskiego oznacza np. 500 metrów.

"Od razu". Jeżeli ktoś nie interesuje się motoryzacją, a zdaje tylko dlatego, że inni też to po co mu to?

Zależy czy dziewczyna będzie bardziej sportsmenką czy nie. Bo też może lubić jazdę na rowerze, jak ja. Ale jeśli będzie bardziej wygodniśka to ewentualnie ją podwiozę xD. Wiem... drań.. drań [cfaniak]

-
Dodane: 10.01.2009 20:21 /
by_ikar - Profil - systemadmin - 90% - 4472
Z jednej strony zgadzam się z rewnigerem, często bywa tak że chłopak czy dziewczyna chcą mieć prawko bo chcą mieć samochód bo na samochód lecą lachony, dla czego chcą mieć dziewczyny to nie wiem, ale generalnie tak się przyjęło..

-
Dodane: 10.01.2009 20:21 /
No pobliskiego oznacza np. 500 metrów.

No to fakt, mógłby się przejść, ale jak chce jechać to też nic mi do tego.

"Od razu". Jeżeli ktoś nie interesuje się motoryzacją, a zdaje tylko dlatego, że inni też to po co mu to?

Czy trzeba się interesować motoryzacją żeby chcieć mieć auto..? Po co pytasz, a no po to żeby dostawać się w różne miejsca szybciej i wygodniej. Po to, po co jest samochód, nie musi go tuningować nie wiadomo jak, doczepiać spoilery, nitro i tak dalej, żeby mieć chęci zdawać.

Zależy czy dziewczyna będzie bardziej sportsmenką czy nie. Bo też może lubić jazdę na rowerze, jak ja. Ale jeśli będzie bardziej wygodniśka to ewentualnie ją podwiozę xD. Wiem... drań.. drań

No litości Rewinger.. jak dziewczyna nie jest sportsmenką to ją podwieziesz a jak jest to już odpada i każesz jej biegać pół miasta do kina :) ? No nieźle, a myślałem że to ja jestem perfidnym chamem xD

Tak czy siak samochód jest potrzebny nawet jak oboje z pary są wysportowani.

-
Dodane: 10.01.2009 21:57 /
Plastus - Profil - user - 70% - 2757
Ja prawka nie mam bo po co mi ? i tak samochodu nie mam, po co mi klucz to drzwi których nie posiadam. Ja mieszkam w 130 tys mieście wiec wszędzie bez problemu dostanę się z buta lub autobusem. Może zakończeniu tego roku w wakacje pomyśle nad tym, ale wątpię, aby chciał wydawać około 1700 zł na coś co mi się nie przyda... [oczy]

-
Dodane: 26.12.2009 21:27 /
malpex - Profil - user - 90% - 4369
Ja mam prawo jazdy choc samochodu nie posiadam płaciłem za nie 1100 zł jak dobrze pamietam. To nie jest tak ze sie nie przydaje bo jak w rodzinie jest samochód to wtedy mozna pożyczyć od rodziców i pojechac sobie gdzie sie chce :) ale prawda jest taka ze rodzice tez korzystają bo maja darmowa taksówkę jak gdzieś chca na impreze isc xD

-
Dodane: 26.12.2009 21:32 /
Blade - Profil - user - 70% - 2884
Ja też jestem już kierowcą, świeżo upieczonym ale kierowcą :d samochodu też nie mam jak na razie, ale już kaskę na niego gromadzę i w najbliżej przyszłości może będę miał własne 4 koła :d płaciłem za sam kurs 1200 a w sumie wynisło mnie 1450 więc nie tak dużo jeszcze ;p

ale prawda jest taka ze rodzice tez korzystają bo maja darmowa taksówkę jak gdzieś chca na impreze isc xD

Wiem jak to jest xD

-
Musisz być zalogowany, aby móc dodawać posty na forum.
Linki sponsorowane: Kosmiczni.pl - Gra inspirowana mangą Dragon Ball | Epic Kingdoms | Shinobi World | Comper Games | DB Kai Online Inferno - Gra online Dragon Ball
Polecamy